NAJCZĘSTSZE PYTANIA
Wszystko, co chcieliście wiedzieć o mikrocemencie i nie baliście się zapytać.
Top pytań o mikrocement. By rozwiać wszelkie wątpliwości związane z właściwościami mikrocementu, sposobem aplikacji naszych produktów, wyborem wykonawców i realizacją zamówień, zebraliśmy w jednym miejscu pytania, na które najczęściej odpowiadamy w rozmowach z klientami. Najlepsze z nich dotyczy mikrocementowego terrarium dla kajmana ? Zapraszamy do lektury.
I. WŁAŚCIWOŚCI MIKROCEMENTU
1. Co to jest mikrocement i gdzie można go stosować?
→ Co to jest mikrocement? Gdzie można go użyć? Jakie ma zastosowania? [Film]
2. Czy mikrocement jest odporny na wodę?
Tak. W naszej ofercie znajduje się mikrocement HydroFest, który jest odporny na wodę, dedykowany do stref mokrych. HydroFest eliminuje konieczność stosowania pełnej hydroizolacji – jedynie na łączeniu ścian, ścian z podłogą oraz wokół odpływu należy zastosować taśmy hydroizolacyjne. Jest to materiał idealny do stref, takich jak: prysznice, powierzchnie wokół wanny oraz blaty łazienkowe i kuchenne.
→ Więcej informacji: „Mikrocement w łazience”
3. Jak czyścić mikrocement?
Do codziennego sprzątania wystarczy woda i delikatny detergent, np. FestCleaner. By mieć 100% pewności, że preparat czyszczący nie uszkodzi lakieru, zalecamy przed pierwszym użyciem zrobić próbę w mało widocznym miejscu. Więcej o pielęgnacji mikrocementu przeczytasz w naszym artykule „Czym myć mikrocement? Jak dbać o mikrocement, by posłużył na lata?”.
4. Jakiej grubości jest system mikrocementowy?
Podstawowy system mikrocementowy składa się z warstwy gruntującej, 2 warstw mikrocementu oraz warstwy lakieru. Cały system ma około 2-3mm grubości.
5. Ile warstw mikrocementu trzeba położyć?
Standardowo zalecamy położenie 2 warstw mikrocementu i na tyle są przewidziane nasze zestawy. W wyjątkowych przypadkach można położyć ich więcej.
6. Czy Wasz mikrocement posiada atest higieniczny PZH?
Tak. FestfloorGo! otrzymał atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH)!
→ Bezpieczny mikrocement z atestem PZH – Festfloor Go!
7. Jaki jest termin przydatności do użycia mikrocementu?
Termin przydatności Festfloor Life i FesfloorGo! wynosi 6 miesięcy. Dotyczy to produktów przechowywanych w zamkniętym opakowaniu.
8. Czy posadzka z mikrocementu jest śliska?
Nie. Mikrocement nie jest śliski. W razie potrzeby można zastosować grubsze kruszywo w pierwszej warstwie, by zapewnić dodatkową ochronę antypoślizgową. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na podłogach mikrocementowych można użyć środka FF ANTI-SLIP. Jego zadaniem jest zmniejszenie ryzyka upadku na twardych powierzchniach, takich jak lakierowane parkiety, ceramika, kamionka, marmur, żywica, mikrocement, PCV, LVT. FF ANTI-SLIP jest przeznaczony wyłącznie do suchych powierzchni i nie powinien być stosowany w miejscach takich jak prysznic.
9. Czym się różni lakier PU FEST 2K od lakieru PU FEST TURBO?
- PU FEST 2K to wodny, dwukomponentowy lakier poliuretanowy, który jest bardzo łatwy w aplikacji. Służy do zabezpieczania posadzek i ścian z mikrocementu, do posadzek żywicznych oraz mineralnych w domach i mieszkaniach.
- PU FEST TURBO to lakier rozpuszczalnikowy do użytku profesjonalnego. Zapewnia najwyższy stopień odporności na ścieranie i jednocześnie tworzy powłoki antypoślizgowe o bardzo wysokiej twardości. Dedykowany jest do
– posadzek, gdzie występuje intensywny ruch pieszy oraz do miejsc o dużym narażeniu na zabrudzenia (restauracje, korytarze).
– stref mokrych (łazienki, prysznice, blaty kuchenne i łazienkowe).
10. Jaką optykę ma lakier do mikrocementu – jest matowy czy błyszczący?
Nasze lakiery do mikrocementu dostępne są w trzech wersjach: mat, satyna, połysk.
11. Czym się różni mikrocement od Archifesta?
Mikrocement Festfloor Life, Festfloor Go! i HydroFest to mieszanki cementu, drobnego kruszywa i zaawansowanego polimeru, która zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość w bardzo cienkiej warstwie. Mikrocement stosuje się jako warstwę wykończeniową posadzek, okładzinę ścian i mebli.
Z kolei Archifest to beton architektoniczny składający się głównie z cementu, grubszego kruszywa i dodatków. Służy do wykonywania odlewów, np. betonowych lamp, doniczek, taboretów, elementów małej architektury, mebli, itd.
→ Obejrzyj także: Betonowa doniczka zrób to sam (DIY) – film instruktażowy
12. Czym różni się Fest Kontakt i FestGrunt? Można je stosować zamiennie?
Fest Kontakt to mostek sczepny, którego zadaniem jest wzmacnianie podłoża przed aplikacją mikrocementu. Stosuje się go na ścianach, a w połączeniu z siatką z włókna szklanego służy do stabilizacji słabego podłoża. Może być również stosowany na ścianach pokrytych płytkami ceramicznymi. Z kolei FestGrunt to preparat gruntujący, który wyrównuje chłonność podłoża i zwiększa przyczepność kolejnych warstw. Ze względu na różne właściwości i przeznaczenie tych produktów, nie należy ich stosować zamiennie.
→ Więcej o gruntowaniu: Co Ty wiesz o gruntowaniu? Gruntowanie pod mikrocement
→ Więcej o mostku sczepnym: Mostek sczepny: przygotowanie podłoża pod mikrocement [film instruktażowy]
13. Czy macie w ofercie biały mikrocement?
Tak, są to: Festfloor Life FL12 White, Festfloor Go! FF9003 Signal White oraz HydroFest HFFF9003SW Signal White. Dostępne są także inne odcienie bieli z palety RAL i NCS. Więcej o kolorach mikrocementu dowiesz się tutaj.
→ Przeczytaj także: Dom z białą podłogą z mikrocementu. Kolor: FL12, 400 m² mikrocementu w apartamencie na Maderze. Kolory: FF9003, FL12, Biały mikrocement – zdjęcia z realizacji, Trzy zalety kolorowego mikrocementu
14. Jaka jest różnica między mikrocementem jednoskładnikowym (FESTFLOOR GO!) i dwuskładnikowym (FESTFLOOR Life)?
Tradycyjny mikrocement Festfloor Life występuje w postaci dwukomponentowej – sucha masa i płynny polimer, który przed użyciem należy dokładnie wymieszać z barwnikiem do uzyskania pożądanego koloru. Natomiast mikrocement jednokomponentowy Festfloor Go! jest gotowy do użycia od razu po otwarciu. Jest odpowiednio zabarwiony i ma właściwą konsystencję. Jest zatem dużo wygodniejszy w użyciu niż produkt dwuskładnikowy, zachowując przy tym wszystkie właściwości mikrocementu tradycyjnego.
→ Poznaj 5 zalet FestfloorGo!
15. Jaki efekt uzyskam przy aplikacji produktów Festfloor?
Efekt, jaki uzyskasz na podłodze lub ścianie to kwestia indywidualna i wynika z doświadczenia wykonawcy/osoby wykonującej mikrocement. Jeśli przystępujesz do aplikacji mikrocementu po raz pierwszy – wykonaj próbkę (np. na płycie HDF, min. 1×1 m2) za pomocą zestawu testowego i sprawdź, jaki efekt wychodzi Ci spod ręki w sposób naturalny.
Pamiętaj, że cechą szczególną mikrocementu jest jego niejednorodna struktura. Nigdy w 100% nie uda uzyskać się jednolitej powierzchni tak, by nadać mikrocementowi wygląd farby posadzkarskiej. Jeśli rozmawiasz z potencjalnym inwestorem koniecznie pokaż mu próbkę swoich możliwości przed przystąpieniem do prac. Każdy wykonawca uzyskuje efekty na betonie w różny sposób. Niemniej jednak należy pamiętać, że przecierki, przypalenia, widoczne ruchy pacy – są jak najbardziej charakterystyczne dla tego typu produktów.
16. Nie wiem jaki kolor wybrać, pomożecie?
Wybór koloru to wyzwanie. Na początek warto obejrzeć zdjęcia z realizacji na naszym Instagramie, aby wstępnie wybrać odpowiedni odcień. Kolejnym krokiem jest zobaczenie koloru na żywo, np. w naszym showroomie w siedzibie firmy. Możesz również zamówić próbki mikrocementu o wymiarach 28×28 cm w interesujących Cię kolorach. Polecamy także zakup zestawu testowego, który pozwoli stworzyć większą próbkę w domowych warunkach. Oferujemy również wzorniki naszych systemów mikrocementowych. Więcej informacji o kolorach znajdziesz w artykule: „Kolory mikrocementu na podłogę i ścianę”.
II. APLIKACJA MIKROCEMENTU
17. Czy pod posadzką z mikrocementu mogę zainstalować ogrzewanie podłogowe?
Tak. Należy jedynie pamiętać, że ogrzewanie podłogowe powinno być uruchomione, sprawdzone i wyłączone co najmniej 7 dni przed położeniem mikrocementu.
→ Dowiedz się więcej: Mikrocement na ogrzewaniu podłogowym – jak to zrobić dobrze?
18. Co ile należy wymieniać posadzkę z mikrocementu?
Posadzka z mikrocementu jest niezwykle trwała i jeśli została wykonana na stabilnym i nośnym podłożu, nie wymaga wymiany. W celu odświeżenia lakieru polecamy zastosować wosk do mikrocementu FF Wax. Jest to produkt, który po nałożeniu tworzy powłokę zabezpieczającą i konserwacyjną. Powłoka ta jest twarda, odporna na ścieranie i charakteryzuje się działaniem antypoślizgowym. Do konserwacji mocno zniszczonych i intensywnie użytkowanych podłóg możesz także zastosować FF Fix Pro.
→ Więcej: Wosk do mikrocementu FF Wax, czyli jak szybko odnowić posadzkę z mikrocementu
19. W waszym sklepie internetowym jest zestaw Festfloor Go! Basic i Festfloor Life Basic, przeznaczone na 10m2 – na ile warstw mikrocementu jest obliczony taki zestaw?
Zestawy wystarczają na położenie warstwy gruntującej, zwyczajowych 2 warstw mikrocementu oraz 1 warstwy lakieru. W przypadku posadzek zalecamy dokupienie lakieru na drugą warstwę.
20. Czy mikrocementu i beton polerowany to to samo?
Nie. Posadzki z mikrocementu i posadzki z betonu polerowanego wykonane są w różnych technologiach i mają różne właściwości. Beton polerowany to zacierana posadzka wykonana z betonu przemysłowego (kruszywa, cementu, wody) poddana szlifowaniu, impregnacji chemicznej, polerowaniu. Taka posadzka ma kilka cm grubości i wymaga dylatacji, by zmniejszyć ryzyko pękania związanego ze skurczem betonu. Mikrocement to mieszanka cementu i żywic. Ma zaledwie kilka milimetrów grubości i jest bardzo wytrzymała. Gdy mikrocement wyschnie, wycinamy w nim dylatację w tym samym miejscu, w którym znajduje się dylatacja w wylewce. Nie ma potrzeby wykonania dodatkowych dylatacji, a jedynie przeniesienia istniejącej już dylatacji na mikrocement.
→ Przeczytaj więcej o dylatacjach w mikrocemencie.
→ Zapoznaj się z dokładnym porównaniem tych dwóch technologii: Posadzka z mikrocementu czy z betonu polerowanego – co wybrać?
21. Czy można pokryć mikrocementem meble, drzwi oraz parapety?
Tak. Mikrocement można stosować jako okładzina mebli – blatów, szafek kuchennych, stołów, stolików, parapetów, a nawet drzwi.
→ Zainspiruj się: Betonowe drzwi – drzwi ukryte wykończone mikrocementem [zdjęcia], Betonowy blat, betonowy stół
22. Czy mikrocement nadaje się do pokrycia schodów?
Tak, jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Przed aplikacją mikrocementu należy wyrównać i starannie przygotować stopnie. Są na to różne sposoby, np. za pomocą profili aluminiowych lub płyt cementowych. Jeśli chcesz zgłębić temat, zapraszamy na cykliczne szkolenia z aplikacji mikrocementu na schodach.
→ Typy schodów z mikrocementu
→ Mikrocement na schodach [poradnik wykonawcy mikrocementu]
→ Poznań – stolica schodów z mikrocementu. Wywiad z Tomkiem Grabarczykiem
23. Czy mogę stosować mikrocement pod prysznicem?
Tak. Do stref mokrych, takich jak prysznic, zastosuj mikrocement HydroFest, zarówno do wykończenia podłogi, jak i ścian pod prysznicem. Ten mikrocement jest odporny na wodę i eliminuje konieczność stosowania pełnej hydroizolacji. Do wykonania posadzki w prysznicu, zastosuj zestaw HYDROFEST do łazienki 5m2 – na posadzkę i na płytki, a na ściany zestaw HYDROFEST do łazienki 10m2 – na ściany.
→ Więcej informacji: „Mikrocement w łazience”
24. Czy trzeba wklejać taśmę hydroizolacyjną na połączeniu ściany z podłogą pod prysznicem?
Stosując mikrocement HydroFest nie trzeba stosować pełnej hydroizolacji, a jedynie na łączeniu ścian, ścian z podłogą oraz wokół odpływu zalecamy zastosować taśmy hydroizolacyjne. Taśma uszczelniająca gwarantuje skuteczną barierę przeciw wilgoci. Wkleja się ją za pomocą masy HydroFest. Instrukcję montażu taśm uszczelniających znajdziesz w naszym filmie „HydroFest: mikrocement odporny na wodę do łazienki: jak położyć?”.
25. Czy mogę zastosować mikrocement jako okładzinę kominka?
Tak. Mikrocement jest odporny na zmiany temperatur oraz łatwy w pielęgnacji, dlatego nadaje się jako okładzina kominka i ścian wokół.
26. Chcę położyć mikrocement na płytki, jak przygotować podłoże?
Warunkiem zastosowania mikrocementu na płytkach jest to, że muszą być one w dobrym stanie i solidnie przylegać do podłoża. Stabilność płytek jest kluczowa dla trwałości całej konstrukcji. Przygotowanie podłoża zacznij od usunięcia starego silikonu, a następnie od zmatowienia płytek za pomocą szlifierki. Kolejnym krokiem jest wypełnienie fug masą szpachlową i zagruntowanie powierzchni. Po wyschnięciu gruntu należy zaaplikować mostek sczepny FEST KONTAKT z siatką z włókna szklanego na ścianę, a na podłogę – FESTFLOOR Baza z siatką. Na tak przygotowane podłoże możesz zacząć aplikować mikrocement.
Cały proces przygotowania podłoża i aplikacji mikrocementu na płytkach krok po kroku znajdziesz tutaj.
27. Czy mogę położyć mikrocement na żywicę epoksydową?
Tak.
28. Czy istnieje sposób na wydłużenie czasu otwartego mikrocementu, np. przy pracy latem?
Jak najbardziej. Wystarczy użyć Fest Timera – opóźniacza do mikrocementu, który wydłuży czas pracy z tym materiałem. Nie wpływa on na twardość mikrocementu.
Czytaj/oglądaj więcej: Mikrocement w lato – jak go zrobić dobrze? Opóźniacz do mikrocementu
31. Niedługo otwieram kawiarnię / sklep / lokal usługowy– czy mikrocement nadaje się do miejsc o wysokim natężeniu ruchu pieszego?
Tak, mikrocement nadaje się do miejsc o wysokim natężeniu ruchu pieszego, takich jak kawiarnie, sklepy czy lokale usługowe. Jego zaletą jest duża odporność na ścieranie, a ze względu na brak fug jest łatwy w utrzymaniu czystości. W tego typu miejscach zalecamy impregnację powierzchni mikrocementu lakierem PU FEST TURBO.
→ Zainspiruj się: Beton i mikrocement w salonie fryzjerskim – 10 inspirujących wnętrz, Betonowa posadzka w kawiarni: mikrocement [zdjęcia z realizacji], Mikrocement w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Mikrobeton w hotelu: 4 inspirujące hotelowe wnętrza, Mikrocement w butiku odzieżowym MUUV., Mikrocement w salonie meblowym, Mikrocement w restauracji Bułkęs w Katowicach, Posadzka z mikrocementu w Galerii Detale w Kurowie
32. Gdzie znajdę karty techniczne produktów?
Wszystkie karty techniczne znajdziesz tutaj.
III. WYKONAWSTWO
33. Czy oprócz sprzedaży mikrocementu zajmujecie się też wykonawstwem?
Nie. Jako producent mikrocementu skupiamy się na rozwijaniu produktu i dostarczaniu najlepszych rozwiązań mikrocementowych dla wykonawców, ale sami nie świadczymy usług wykonawczych. Jeśli szukajsz wykonawcy, możemy polecić sprawdzone ekipy, z którymi współpracujemy. Napisz do nas na bok@festfloor.pl lub zadzwoń: +48 537 991 307.
→ Dowiedz się więcej: Jak wybrać dobrego wykonawcę mikrocementu?, Dlaczego opłaca się zostać wykonawcą mikrocementu Festfloor?
34. Ile kosztuje m2 mikrocementu?
Cena systemu mikrocementowego wynosi w naszym sklepie od ok. 50 zł do 100 zł za m2, jeśli istnieje konieczność zastosowania dodatkowych produktów, np. wzmacniania podłoża, podkładu pod lakier, itd. Cena wykonania mikrocementu zależy od kilku czynników, m.in. powierzchni, poziomu trudności wykonania, regionu kraju, doświadczenia wykonawcy.
→ Dowiedz się więcej: Ile kosztuje mikrocement? Od czego zależy cena mikrocementu? Jakie są stawki wykonawców?
35. Wykonawcy przesuwają termin realizacji mikrocementu, tłumacząc się zbyt wysokimi temperaturami powietrza. Czy mają rację, czy to tylko gra na zwłokę?
Wykonawcy mają rację. Zalecana temperatura aplikacji mikrocementu wynosi 15°C-25°C. Powyżej tej temperatury mikrocement wiąże bardzo szybko, co może utrudniać lub nawet uniemożliwić poprawne wykonanie ściany lub posadzki, jednak istnieje kilka trików, jak radzić sobie z wysokimi temperaturami.
→ Więcej informacji jak uniknąć błędów: Najczęstsze błędy przy wykonywaniu mikrocementu, Mikrocement w lato – jak go zrobić dobrze? Opóźniacz do mikrocementu
36. Śpieszę się z remontem łazienki. Kilka dni temu zrobiłem wylewkę samopoziomującą. Wylewka się już dawno związała, ale ekipa od mikrocementu każe jeszcze czekać z rozpoczęciem prac, dlaczego?
By poprawnie wykonać posadzkę z mikrocementu, wilgotność podłoża nie może przekraczać 4%. Świeża wylewka musi po prostu wyschnąć. Zwyczajowo na każdy milimetr grubości wylewki należy odczekać 1 dzień, np. jeśli wylewka ma 10 mm grubości, musi schnąć 10 dni. Dopiero po tym czasie można rozpocząć aplikację mikrocementu.
37. Na ścianie z mikrocementu powstały czarne smugi, co zrobiłem / zrobiłam nie tak?
Prawdopodobnie źle wymieszałeś / wymieszałaś pigment. Zalecamy bardzo dokładne wymieszanie pigmentu lub użycie mikrocementu gotowego do użycia Festfloor Go!, który jest fabrycznie zabarwiony i nie trzeba samodzielnie dodawać do niego barwnika.
→ Więcej informacji jak uniknąć błędów: Najczęstsze błędy przy wykonywaniu mikrocementu
38. Jak przygotować powierzchnie ścian pod mikrocement?
Jeśli ściany są w dobry stanie, bez pęknięć, wystarczy je oczyścić i zagruntować przed aplikacją mikrocementu. Jeśli ściany mają popękane tynki, przed aplikacją mikrocementu zalecamy zastosowanie naszego zestawu do wzmacniania podłoża: mostek sczepny FestKontakt + siatka z włókna szklanego. Sposób użycia znajdziesz w karcie technicznej produktu. Cały proces aplikacji mikrocementu na ściany opisaliśmy tutaj.
Przeczytaj także: → Jak przygotować ściany pod mikrocement?
39. Czy są jakieś specjalne zalecenia odnośnie szlifowania mikrocementu Festfloor?
Każdą z warstw mikrocementu należy przeszlifować, by uzyskać gładką powierzchnię. Jak i czym szlifować mikrocement, przeczytasz tutaj: Jak szlifować mikrocement Festfloor? Sprawdź, czy robisz to dobrze
40. Na co zwrócić uwagę przy lakierowaniu mikrocementu?
Przede wszystkim należy wybrać lakier odpowiedni do warunków, przestrzegać temperatur aplikacji oraz używać dobrej jakości wałków. Więcej informacji:
→ Jaki lakier do mikrocementu wybrać?
→ Błędy przy lakierowaniu mikrocementu – tego nie rób!
→ NANO SILVER PLUS – nowe produkty z jonami srebra do tworzenia higienicznych powierzchni
41. Chciałabym / chciałbym wykonać samodzielnie remont łazienki z użyciem mikrocementu – dam sobie radę?
Tak. Polecamy użycie mikrocementu jednoskładnikowego HydroFest do stref mokrych, zapoznanie się z jego kartą techniczną i filmem instruktażowym o tym, jak aplikować mikrocement HydroFest w łazience krok po kroku (zobacz). W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Do łazienek przygotowaliśmy także gotowe zestawy produktów.
Przeczytaj nasze porady:
→ Mikrocement w łazience, gdzie znajdziesz informacje o całym procesie aplikacji mikrocementu w łazience.
→ Mikrocement na płytkach – przystępny sposób na remont – wszystko o aplikacji mikrocementu na istniejących płytkach ceramicznych w łazience.
42. Mam do położenia 100m2 mikrocementu – na co zwrócić uwagę?
Taki metraż to spore wyzwanie, dlatego nagraliśmy film, w którym wyjaśniamy, jak podejść do tak dużych realizacji: Jak współpracować i nakładać mikrocement na dużej powierzchni? [film]
43. Czy organizujecie szkolenia dla wykonawców?
Tak! Cyklicznie organizujemy szkolenia z naszych systemów mikrocementu (podstawy), a także z przygotowania i aplikacji mikrocementu na schodach. Szczegółowe informacje o szkoleniach znajdziesz tutaj lub w naszym sklepie, tutaj.
44. Gdzie mogę zobaczyć realizacje z mikrocementem Festfloor?
→ Sprawdź adresy miejsc, gdzie można zobaczyć mikrocement Festfloor.
45. Czy macie swój showroom?
Tak. Zapraszamy do naszego showroomu w siedzibie firmy w Duchnicach, przy ul. Żytniej 23. Można tam zobaczyć m.in. realizację z mikrocementu na podłodze, ścianie, blacie, w łazience oraz wielkoformatowe próbki kolorów.
IV. ZAMÓWIENIA I WYSYŁKA
46. Ile trwa realizacja zamówienia?
Realizujemy zamówienia na bieżąco, zazwyczaj w ciągu 2 do 4 dni roboczych. Jesteśmy zakładem produkcyjnym, co pozwala nam na szybkie przetwarzanie i wysyłkę zamówień. W przypadku jakichkolwiek opóźnień zawsze informujemy naszych klientów z wyprzedzeniem, aby zapewnić pełną transparentność.
47. Czy sprzedajecie tylko online?
Oprócz sklepu online nasze produkty można zamówić w naszej siedzibie przy ul. Żytniej 23 w Duchnicach, w godzinach pracy Obsługi Klienta 09:00 – 16:30 od poniedziałku do piątku. Zamówienia można odebrać osobiście w godzinach 08:00 – 14:00.
48. Czy realizujecie wysyłkę zamówień za granicę?
Tak. Wysyłamy do każdego kraju Europy, a nawet poza Europę. W razie potrzeby prosimy o kontakt mailowy w celu wyceny kosztów wysyłki.
49. Czy w przypadku eksportu towarów z Polski wystawiacie fakturę 0% VAT?
Tak. Dla kontrahentów spoza UE oraz dla kontrahentów z UE posiadających europejski numer VAT zawsze wystawiamy fakturę z zerową stawką podatku VAT.
50. Czy mogę zwrócić niewykorzystany towar?
Tak. Niewykorzystany towar można zwrócić pod warunkiem, że jest w nienaruszonym zamkniętym opakowaniu w terminie 30 dni od zakupu. Nie dotyczy to produktu FestfloorGo! oraz HydroFest, ponieważ jest on barwiony pod indywidualne zamówienie.
51. Dlaczego warto być klientem Festfloor?
→ Powodów jest całe mnóstwo! Przeczytaj: Dlaczego warto być klientem Festfloor