Betonowe drzwi – drzwi ukryte wykończone mikrocementem [zdjęcia]

 

Nowoczesne betonowe drzwi

Betonowe wykończenia są niezwykle modne na posadzkach czy ścianach. Na rynku dostępne są również drzwi pokryte warstwą imitującą beton. Dobrej jakości gotowe drzwi pokryte mikrocementem są zwykle robione na zamówienie i są dosyć drogie. Drzwi pokryte betonową farbą są tańsze, ale niezbyt trwałe. Musimy się liczyć z odpryskami i zarysowaniami, które nieubłaganie pojawią się podczas ich użytkowania. Można również wybierać wśród drzwi z okleiną o betonowym deseniu, jednak wyglądają one dość tandetnie i pretensjonalnie. Jak żyć?

 

betonowe drzwi

Gotowe drzwi włoskiej firmy Linvisibile pokryte jasno-szarym mikrocementem.

 

Kolejne betonowe drzwi firmy Linvisibile, tym razem nieco ciemniejsze.

 

Mikrocement Festfloor jako okładzina na drzwi

Jedna z naszych klientek, Pani Kinga, jest wielką fanką mikrocementu, dlatego wykończyła mikrocementem cały dom (podłogi, ścianę w kuchni, sufit w łazience, kominek, schody…). Na sam koniec poprosiła fachowców, by pokryli mikrocementem jedną z par drzwi. Powstały w ten sposób drzwi ukryte tworzące jednolitą powierzchnię ze ścianą również wykończoną mikrocementem.

Drzwi ukryte to innowacyjne rozwiązanie pozwalające kreatywnie zaprojektować wnętrze, w pełni dostosować aranżację mieszkania do naszych potrzeb. Ościeżnica drzwi jest zrobiona z profili aluminiowych, które podczas montażu wykańczamy płytą g-k lub tynkiem. Po zabudowaniu ściany ościeżnica jest niewidoczna. Takie drzwi dają niespotykane możliwości aranżacji wykończenia powierzchni skrzydła – za pomocą farby, tapety czy tynku dekoracyjnego.

Mikrocement na drzwi nakładamy podobnie jak na inne powierzchnie. Na początek dobrze jest je delikatnie przeszlifować, by zmatowić powierzchnię i uzyskać lepszą przyczepność. Następnie pokrywamy je gruntem, a po jego wyschnięciu dwoma warstwami mikrocementu. Na koniec szlifujemy powierzchnię i zabezpieczamy ją lakierem. Drzwi z mikrocementu nie są trudne do wykonania, jednak wymagają nieco precyzji i dbałości o szczegóły. Należy przede wszystkim zadbać o ładne wyprowadzenie kantów i naroży drzwi.
Takie betonowe drzwi są efektowne, trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu.

 

Betonowe drzwi z mikrocementu – zdjęcia z realizacji przy użyciu mikrocementu Festfloor