Dekoracyjny efekt betonu w całym domu [zdjęcia od zadowolonej inwestorki]

 

Nic nie cieszy bardziej niż wiadomość od zadowolonego klienta. Niedawno napisała do nas Pani Kinga, która zdecydowała się zastosować efekt betonu na podłodze, na ścianach, na suficie, na schodach i na kominku (!). Pani Kinga pochwaliła się nam zdjęciami z nowo wykończonego domu. Musimy przyznać, że efekt jest oszałamiający. Ogromne gratulacje dla architekta wnętrz, ekipy wykonawczej i samej inwestorki za tak odważną decyzję – by użyć mikrocementu do wykończenia  większości powierzchni w jednym wnętrzu. Dziękujemy również za zaufanie, którym Pani Kinga obdarzyła nasze produkty. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc  🙂

„Dzień dobry! U nas w domu Wasz Mikrocement jest wszędzie: na wszystkich podłogach, na ścianie w kuchni, na suficie w łazience, na schodach, nawet na kominku 🙂 Fajnie się sprawdza i w dodatku naszym fachowcom udało się wydobyć z niego całe mnóstwo niepowtarzalnych wzorów! Pozdrawiam!”

 

Kuchnia: Efekt betonu na ścianie i podłodze

Ta kuchnia wygląda jak prosto z katalogu wnętrzarskich magazynów 🙂 Oszczędność form, prostota, naturalne materiały to maksimum efektu przy minimum środków. Inwestorka zdecydowała się na efekt betonu na ścianie przy szafkach (użyto mikrocementowego betonowego tynku dekoracyjnego Festwall Life) oraz na podłogę z mikrocementu (użyto zestawu posadzkowego Festfloor Life). Mikrocement na ścianie stanowi piękne tło dla dużych ozdobnych lamp. W przestronnej, otwartej  kuchni możemy pozwolić sobie, by zrezygnować z górnych szafek i wyeksponować ścianę. Dzięki temu kuchnia ma mniej „kuchenny” charakter i ładnie komponuje się z salonem. Beton architektoniczny.

 

efekt betonu na ścianie w kuchni

Bez górnych szafek zyskujemy więcej miejsca na blacie i lepszy do niego dostęp. Możemy wygodniej przygotowywać na nim potrawy bez obawy o zabrudzenia, ponieważ beton dekoracyjny zabezpieczony został specjalnym lakierem, który zapobiega powstawaniu plam.

 

Łazienka: Efekt betonu zamiast płytek + betonowy tynk na suficie

efekt betonu na posadzce w łazience

Od zawsze mówimy, że mikrocement na podłodze w łazience to najlepsze, co można wybrać! Jednolita powierzchnia bez fug ułatwia sprzątanie i jest bardzo higieniczna. Do tego nie musimy obawiać się zalania sąsiadów, bo podłoga ta jest w pełni odporna na wodę.

 

Podłogę z mikrocementu możemy z powodzeniem stosować również w przypadku brodzików i odpływów liniowych. W tym wnętrzu wykonawcy pokryli mikrocementem nawet ruszt odpływu liniowego, co dało jeszcze bardziej jednolity efekt betonu na podłodze.

 

efekt betonu na suficie w łazience

Kropką nad „i” w tej łazience było wykończenie tynkiem betonowym sufitu. Tynk dekoracyjny Festwall nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach mokrych, ponieważ tak samo jak mikrocement na posadzkę jest odporny na wodę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów imitujących naturalny beton. Betonowy tynk strukturalny, farba dająca efekt betonu czy stiuk betonowy – pamiętajmy, że gdy wybieramy produkt do łazienki, musi on być  odporny na wodę! Inaczej ryzykujemy grzybem i przeciekami.

 

Beton w salonie: efekt betonu na podłodze i kominku

efekt betonu na podłodze w salonie

Salon to najbardziej reprezentatywne wnętrze domu a zarazem pomieszczenie, w którym przebywamy najczęściej, w którym bawią się dzieci, w którym często organizujemy spotkania rodzinne czy domówki.  Tutaj również  znajdują się drzwi na taras, z którego wchodzimy w butach bezpośrednio do domu. Posadzka w takim miejscu powinna być nie tylko efektowna wizualnie, ale i wytrzymała, odporna na ścieranie, zarysowania, uderzenia, pazury zwierzaków, upadające zabawki, chodzenie w butach na obcasie, chodzenie w zapiaszczonym obuwiu, plamoodporna i wodoodporna (na której imprezie ktoś nie wylał czerwonego wina na podłogę…). Z tej perspektywy wybór posadzki betonowej z mikrocementu jest jak najbardziej zasadny.  Nasza inwestorka zdecydowała się na podłogę z mikrocementu w kuchni otwartej na salon i salonie, dzięki czemu uzyskała jednolitą, spójną przestrzeń bez fug i dylatacji. Podłoga zabezpieczona jest lakierem, który ułatwia sprzątanie. Do tego można zastosować pod nią ogrzewanie podłogowe, co jest niezwykle istotne w przypadku parterów w domkach jednorodzinnych. Wielu inwestorów zastanawia się, jaką technologię betonu wybrać –  tradycyjny beton polerowany czy mikrocement – lektura tego artykułu powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

A jeśli efekt betonu na podłodze to za mało, można pokusić się o  dobranie betonowych mebli i dodatków.

 

efekt betonu na kominku

Absolutnym hitem w tym wnętrzu jest zabudowa kominka pokryta tynkiem betonowym ♥.  Ciemnoszary kominek odcina się na tle białych ścian a tradycyjny pogrzebacz i pojemnik na drewno i popiół dodają całości nieco rustykalnego charakteru. Z powierzchnia kominka również została zabezpieczona lakierem, dzięki czemu łatwo usuniemy z niej sadzę a sam tynk betonowy dzięki żywicznym dodatkom jest elastyczny, dlatego nie musimy się obawiać, że popęka pod wpływem różnic temperatur.

 

efekt betonu na schodach

Betonowe schody to ostatni element wykończony mikrocementem, który ładnie zamyka cały betonowy parter domku jednorodzinnego.

Przeczytaj także, jak krok po kroku wykończyć schody z mikrocementem.

 

Pytania? Wątpliwości? Chętnie na nie odpowiemy i pomożemy dobrać odpowiednią technologię. Zapraszamy do kontaktu.