mikrocement-festfloor-w-kuchni-1

Posadzka z mikrocementu Festfloor Life w kolorze FL01 Warm Beige + lakier PU FEST 2K mat [wykonawca: Twoja Ściana]

Mikrocement w kuchni

POKAŻ MI SWOJĄ KUCHNIĘ, A POWIEM CI KIM JESTEŚ.

Kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki. Kuchnia to centrum domu i mieszkania – to tutaj tętni życie rodzinne, to tutaj najczęściej przenoszą się imprezy towarzyskie, to tutaj lubimy przesiadywać i rozmawiać. To centrum rozrywki a często też pracy. Dlatego tak wiele wkładamy wysiłku, by pięknie urządzić naszą kuchnię. Chcemy, by była stylowa, niepowtarzalna i ponadczasowa, ale też funkcjonalna.

W ostatnim czasie można zaobserwować silny trend w zastosowaniu mikrocementu w dekoracji kuchennych wnętrz. Dzieje się tak, ponieważ jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się praktycznie wszędzie – na podłodze, na ścianach oraz jako wykończenie blatów.

Mikrocement łatwo łączyć z materiałami takimi jak kamień, drewno czy stal. Stosując różne techniki nakładania oraz łącząc kolory jesteśmy w stanie uzyskać niepowtarzalne faktury i odcienie. Beton we wnętrzach świetnie sprawdza się w zestawieniu z ciepłym, przytulnym drewnem, miękkimi dywanami czy kolorowymi tekstyliami. Niezwykle istotnym elementem we wnętrzu z betonowym wykończeniem jest odpowiednie oświetlenie. Używając halogenu, jarzeniówki czy neonu, dodamy wnętrzu nowoczesności. Z kolei wybierając nisko wiszące proste lampy o ciepłym świetle, nawiążemy do stylu skandynawskiego.

blat-z-mikrocementu-festfloor-2

Blat  wyspy kuchennej pokryty mikrocementem Festfloor Life w kolorze GR4 + lakier PU FEST 2K matowy [fot. K3 Slovakia].

Blat kuchenny z mikrocementu

Blat, na którym przygotowujemy posiłki, to kluczowy element każdej kuchni. Musi być odporny na wilgoć, zabrudzenia, wysoką i niską temperaturę, a także na wstrząsy i uderzenia.

Betonowe blaty są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale bardzo praktyczne. Dają możliwość stworzenia idealnie gładkiej, wytrzymałej, łatwej w utrzymaniu i ultrahigienicznej powierzchni. Dzięki swoim właściwościom mikrocement FESTFLOOR Life oraz Festfloor GO! doskonale nadają się w tego typu rozwiązaniach.

Mikrocement na blacie kuchennym świetnie dostosowuje się do każdego stylu wnętrza, od nowoczesnego minimalizmu po rustykalne aranżacje. Niezależnie od wybranej estetyki, mikrocementowy blat będzie doskonałym wyborem ze względu na swoją wytrzymałość, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd.

Dzięki betonowi w kuchni możemy stworzyć zarówno przestrzeń w stylu chłodnym i eleganckim, jak również ciepłym i przytulnym – wszystko zależy od dodatków.

Mikrocement w kuchni – FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE MIKROCEMENTU W KUCHNI

1. Czym czyścić powierzchnie pokryte mikrocementem FESTFLOOR LIFE i FESTFLOOR GO! ?

Pielęgnacja powierzchni jest prosta. Mikrocement FESTFLOOR Life i Festfloor GO! najlepiej czyścić za pomocą wody i łagodnych środków. Zalecamy stosowanie preparatów o pH powyżej 6. Nie polecamy agresywnych, kwaśnych środków z silnym detergentem. Przed użyciem nowego produktu do czyszczenia zalecamy zrobić niewielką próbę w niewidocznym miejscu. Aby mieć pewność, że twój mikrocement jest dobrze chroniony, możesz wypróbować FESTCalc i FESTCleaner, nasze specjalne środki czyszczące. Czytaj więcej o pielęgnacji mikrocementu.

2. Czy blaty pokryte mikrocementem FESTFLOOR LIFE i FESTFLOOR GO! są bezpieczne i czy mogą mieć kontakt z żywnością?

Tak, prawidłowo zaimpregnowane blaty pokryte mikrocementem są bezpieczne dla żywności a także bezpieczne dla alergików.

3. Czy podczas przygotowywania posiłków blat nie będzie pękał, łuszczył czy też kruszyć? (np. podczas uderzania lub stawiania gorących naczyń)

Blaty pokryte mikrocementem  cechuje wysoka odporność na uderzenia oraz wysoką temperaturę, dzięki czemu będą długo służyć w niezmienionej formie.

4. Czy mogę zastosować mikrocement FESTFLOOR Life i Fesftloor GO! na frontach szafek kuchni?

Tak, oczywiście. Mikrocementem Festfloor Life oraz Festfloor Go! można pokryć fronty szafek niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane.

fest-cleaner-blat-w-kuchni

FESTCleaner to uniwersalny środek do codziennej pielęgnacji posadzek z mikrocementu, żywicy oraz innych powierzchni zabezpieczonymi powłokami poliuretanowymi. Można go kupić tutaj.


Szukasz doświadczonych wykonawców w Twojej okolicy?
Zgłoś się do nas, a polecimy Ci sprawdzone ekipy,
z którymi współpracujemy.

Zobacz także zdjęcia z remontu kuchni z zastosowaniem mikrocementu.