Beton architektoniczny archiFEST

Beton architektoniczny archiFEST

Beton w architekturze stał się popularny z wielu powodów. Jego trwałość wytrzymuje próbę czasu, zapewnia ochronę przed  czynnikami pogodowymi, zapewniając przy tym poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie odpowiednie wykonanie i zaprojektowanie betonu architektonicznego pozwala doskonale wpasować ten materiał w przestrzeń publiczną lub do nowych budynków. Dzisiejsi architekci nie boją się stosować beton do tworzenia innowacyjnych cudów architektury jutra. Dzięki łatwości formowania mieszanki betonowej w formie, technologia betonu architektonicznego  pozwala nam tworzyć niespotykane dotąd formy i kształty nowych obiektów.

 

 

beton architektoniczny archiFESTBeton architektoniczny archiFEST

Pomimo tego, że beton jest najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym, jego odmiana nazywana betonem architektonicznym jest jednym z najtrudniejszych do zaprojektowania i doboru składu. Mnogość składników dostępnych lokalnie oraz trudność w doborze i zakupie właściwych polimerów i dodatków chemicznych praktycznie uniemożliwia wykonanie betonu architektonicznego na małą skalę.

Z pomocą przychodzi archiFEST – gotowy do użycia beton architektoniczny. Właściwie zaprojektowany skład z odpowiednimi polimerami i dedykowaną chemią do betonu pozwala uzyskać szlachetny i trwały materiał, który spełnia oczekiwania architektów i fanów nowoczesnych industrialnych i minimalistycznych wnętrz. Duża zdolność wypełniania formy oraz wysoki stopień płynięcia mieszanki pozwalają bezproblemowo wykonać nawet skompilowane elementy.

archi FEST dostępny jest w naszym sklepie

SKLEP

 

 

archiFEST w może być wykorzystany na wiele sposobów:

  • płyty elewacyjne,
  • płyty podłogowe,
  • parapety,
  • elementy małej architektury: ławy, ławki, stoły, donice, kosze na śmieci,
  • blaty kuchenne,
  • umywalki,
  • akcesoria dekoracyjne: świeczniki, doniczki.

Przygotowaliśmy dla Państwa dwie wersje betonu architektonicznego archiFEST:

  • Classic – pozostawia efekt z widocznymi rakami i porami
  • Smooth – pozostawia efekt z gładkiej powierzchni.
beton architektoniczny archiFEST
archiFEST smooth

 

Szczegółowe informacje dostępne są w kartach technicznych:

archiFEST classic   archiFEST smooth

 

Jeśli masz pytania dotyczące betonu architektonicznego zapraszamy do kontaktu.

KONTAKT