Beton i mikrocement w salonie fryzjerskim – 10 inspirujących wnętrz

 

Beton i mikrocement sprawdzą się dobrze nie tylko we domach i mieszkaniach, ale również w lokalach użytkowych. Beton i mikrocement w salonie fryzjerskim, kosmetycznym czy barbershopie to niezwykle stylowe i wygodne rozwiązanie. Materiały te oprócz oryginalnego i nowoczesnego wyglądu są także bardzo wytrzymałe,  wodoodporne, plamoodporne, łatwe do utrzymania w czystości i praktycznie nie wymagają konserwacji ani odświeżania co kilka lat, jak dzieje się choćby w przypadku farb, które żółkną, szarzeją, brudzą się i łuszczą.

Beton niejedno ma imię i można go stosować we wnętrzach o najróżniejszej stylistyce. Zobaczcie sami:

 

W stylu industrialnym

Najbardziej oczywiste skojarzenie z betonem to styl industrialny.

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Pierwsza propozycja salonu w stylu industrialnym to surowa przestrzeń w odcieniach szarości i czerni. Na ścianach mikrocement, na podłodze mikrocement pokryty błyszczącym lakierem lub beton polerowany (obie technologie dają podobny efekt), do tego minimum mebli i dobre oświetlenie. [ źródło ]

 

Mikrocement w salonie fryzjerskim

W singapurskim salonie BLOC+ na podłodze króluje mikrocement wykończony na półmat oraz klasyka wnętrza w stylu przemysłowym czyli odkryta ściana z cegły z ubytkami wypełnionymi surową zaprawą betonową.

 

Mikrocement w salonie fryzjerskim

W tym salonie fryzjerskim projektanci proponują połączenie płyt betonowych z posadzką pokrytą mikrocementem, stoliki z palet i duże ażurowe lampy. [źródło]

 

W stylu nowoczesnym

Mikrocement w salonie fryzjerskim

HC Studio Salon in Brookline, Massachusetts, USA. Elegancki i nowoczesny salon z pięknym drewnianym parkietem, odkrytą cegłą malowaną na biało i sufitem z mikrocementu. Kryształowe lampy dodają mu szczypty glamouru.

 

 

W stylu rustykalnym

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Mook Salon w japońskim mieście Osaka został zaprojektowany przez Okuwada Architects Office.  Wykorzystano w nim głównie dwa materiały – drewno i mikrocement. Jest nim pokryta podłoga oraz część ścian. Całość ma eko-rustykalny charakter. [ źródło ]

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Kolejna propozycja też pochodzi z Azji – to Msuubu hair boutique w Singapurze. Tutaj także sprawdziło się niezawodne połączenie drewna z betonem. Mamy betonową posadzkę, ściany udające surowy beton oraz nagie belki stropowe z widocznymi instalacjami. Do tego wyposażenie z prawie surowego drewna i industrialne oświetlenie. [źródło]

 

 

W stylu nowojorskim

Mikrocement prosto z Nowego Jorku…

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Ion Studio to jeden z najlepszych salonów fryzjerskich w Nowym Jorku. Nic dziwnego, że wnętrze również jest wysmakowane i pełne szyku. Mamy tu wszystkie klasyczne elementy stylu nowojorskiego: stonowana jasna kolorystyka, marmur, złote i niklowane elementy, tochę drewna i… ściana z mikrocementu, która stanowi idealne tło dla ozdobnych półek za recepcją.

 

… i z Los Angeles

Mikrocement w salonie fryzjerskim

W salonie BaseColorBar  z Los Angeles odnajdziemy podobne elementy – szarości, biele, szklane stoliki ze złotymi ramami i zachwycającą podłogę z polerowanego betonu. To co najlepsze w stylu nowojorskim to właśnie szlachetne wykończenia, eleganckie materiały i ponadczasowe wzornictwo, które nigdy się nie znudzi.

 

 

W męskim stylu

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Barber shop Chaps & Co. w Dubaju to propozycja dla prawdziwych mężczyzn. Wnętrze  jest inspirowane brytyjskimi klubami dżentelmenów. Królują w nim ciężkie skórzane kanapy, ciemne ściany,  fotele niczym z salonu cyrulika z początków XX wieku. Nowoczesnego charakteru całości dodaje podłoga z polerowanego betonu. 

 

 

Salon fryzjerski niczym galeria sztuki

Jest takie miejsce w Barcelonie, gdzie galeria sztuki połączyła się z salonem fryzjerskim. To miejsce to Noguera Hair & Art Salon zaprojektowane przez architektów z Cm2 Dissenty.  Właściciel to fryzjer i artista-malarz w jednej osobie, miłośnik sztuki i rzeźby, który w tym salonie chciał połączyć obie swoje pasje. W salonie lustra oprawione w grube ramy wiszą niczym obrazy w galerii. Beton i czarny lakier, którymi pokryte są niektóre meble, połączono z drewnem i płytkami ceramicznymi.

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Mikrocement w salonie fryzjerskim

Mikrocement w salonie fryzjerskim

 

Jeśli planujesz remont swojego salonu lub wykończenie nowego lokalu z użyciem mikrocementu i betonu architektonicznego, i potrzebujesz fachowej rady lub szukasz ekipy wykonawczej, zapraszamy do kontaktu.