sciana-efekt-betonu-mikrocement-festfloor-2

Beton architektoniczny
w sypialni? Tak!

Sypialnia to nasz azyl, to miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po trudach dnia. Przestrzeń ta powinna być harmonijna i uporządkowana, sprzyjać wyciszeniu i uspokojeniu, dlatego tak ważne jest, by była zaprojektowana zgodnie z naszymi potrzebami, wygodnie, a jednocześnie cieszyła oko i była stylowa.

Wiele razy pisaliśmy o zastosowaniu betonu architektonicznego w dekoracji wnętrz. Projektanci najchętniej stosują go w łazienkach oraz w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu, czyli w salonie. Pomysł, by zastosować beton również w sypialni, może wydawać się zbyt awangardowy, a wnętrze z wykorzystaniem betonu zimne i mało przytulne. Spróbujemy udowodnić, że wcale tak nie jest.

Mikrocement na ścianie w sypialni

Mikrocement świetnie sprawdza się jako okładzina ścian. Stosując go, oszczędzamy sobie malowania ścian co kilka lat i uporczywego usuwania plam. Kolor nie blaknie, nie żółknie, a wszelkie zabrudzenia schodzą przy użyciu wody i delikatnego detergentu.

Mikrocement można zastosować na wszystkich ścianach, lecz gdy nasza sypialnia jest niewielkich rozmiarów, bezpieczniej użyć go na jednej ścianie, najlepiej tej, przy której będzie stał zagłówek łóżka.

Ściany z mikrocementu w sypialni:

Beton w sypialni: płyty z betonu architektonicznego

Oryginalnym rozwiązaniem jest też udekorowanie ścian płytami z betonu architektonicznego. Płyty mają 1-2 cm grubości i różne wymiary oraz porowatość. Najciekawszy efekt uzyskamy, stosując te najbardziej porowate przypominające surowy beton. Niestety, czasami konstrukcja ściany nie pozwala na obciążenie jej tak dużym ciężarem. W takiej sytuacji możemy stworzyć efekt betonowych płyt przy użyciu mikrocementu.

Beton w sypialni: posadzka z mikrocement, posadzka z betonu

Mikrocement, czyli bardzo cienka warstwa wykończeniowa doskonale sprawdza się na podłogach. Mimo że ma zaledwie kilka milimetrów grubości, jest bardzo odporna, a ze względu na brak łączeń i fug łatwo utrzymać ją w czystości. Mikrocement dobrze przewodzi ciepło i może być stosowany na ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu po podłodze miło się chodzi na bosaka nawet w środku zimy.

Podłogi z mikrocementu mogą być w dowolnym kolorze, choć oczywiście wśród projektantów królują odcienie szarości. Do tego mikrocement możemy wykończyć matowo lub na wysoki połysk w zależności od użytego lakieru. Co powiecie na poniższe propozycje?

Posadzki z mikrocementu w sypialni:

Beton w sypialni: meble do sypialni z betonu architektonicznego

A jeśli nie betonowe pokrycie podłóg i ścian, to co? Zawsze możemy zacząć od mebli odlanych z betonu architektonicznego lub pokrytych mikrocementem.

W sypialni największy wybór mamy wśród betonowych szafek nocnych i lamp. Akcesoria te będą świetnym wyborem, ze względu na swoją stylową estetykę, która zdecydowanie wpływa na odbiór i oryginalność wnętrza.

Ponadto, kreatywne połączenie betonu z innymi materiałami, takimi jak drewno czy metal, może zaowocować niezwykłymi, unikatowymi kompozycjami.

Bloczki betonowe

Jeśli brakuje nam odwagi, by zastosować beton architektoniczny na większych powierzchniach w sypialni, zawsze możemy wykorzystać bloczki betonowe – tani i uniwersalny materiał, który wprowadzi do wnętrza szczyptę industrialnego charakteru.

Bloczki betonowe mogą być wykorzystane do tworzenia oryginalnych biurek, łóżek czy szafek, nadając wnętrzu sypialni niepowtarzalnego stylu. Co więcej, dzięki możliwości wyboru koloru oraz dowolnej konstrukcji, możemy dostosować meble do indywidualnych potrzeb i gustu.

Zastosowanie bloczków betonowych w aranżacji sypialni pozwala na tworzenie nietypowych i funkcjonalnych rozwiązań, które zarówno sprawdzą się w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych przestrzeniach.

Jeśli planujesz wykorzystać beton architektoniczny w swoim wnętrzu, a nie masz sprawdzonej ekipy, możemy polecić Ci fachowców, z którymi współpracujemy. Cena za wykonanie posadzki z mikrocementu zaczyna się od 200 zł/m2 a koszt wykończenia ściany od 100 zł/m2 (podane ceny zawierają koszt materiałów i robocizny). Zapraszamy do kontaktu.