Jak zrobić betonową lampę? DIY z Festfloor [Film instruktażowy]
Jeszcze kilka lat temu, gdy ktoś myślał o betonie we wnętrzu, pierwszym skojarzeniem nie była stylowa, otwarta urządzona ze smakiem przestrzeń z ciekawymi dodatkami, a jedynie zniszczone wnętrze, w którym nie za bardzo chciałoby się przebywać. Jednak kilkanaście lat temu architekci i inwestorzy odkryli beton na nowo. W związku z tym wciąż wymyślają nowe sposoby jak kreatywnie wykorzystać jego potencjał przy wykańczaniu pokoju lub całych mieszkań i domów.
Z betonu można zrobić praktycznie wszystko: betonowe donice, patery, świeczniki…. Można się nim bawić, tworząc dowolne kształty. Za formy dla naszych ozdób mogą posłużyć plastikowe miski, silikonowe foremki, zużyte opakowania po lodach, jogurtach, mleku, plastikowe butelki po napojach – jednym słowem wszystko, co ma gładkie wykończenie i nie rozpadnie się pod wpływem zaprawy betonowej.
Światło makijażem dla wnętrza
Sypialnia jest prawdopodobnie jedynym miejscem, gdzie spędzasz czas gdy jest całkowicie ciemno, całkowicie jasno i coś pomiędzy. Tak więc odpowiednio zaprojektowane oświetlenie sypialni jest niezbędne, by uczynić je wygodnym do odpoczynku w nocy i wstawania rano. Lampka nocna nie tylko ma za zadanie delikatnie rozświetlić pomieszczenie w wieczornych godzinach, ale również może sama w sobie być niebanalnym akcentem we wnętrzu, na które każdy zwróci uwagę. A taka lampa wykonana samodzielnie sprawi ogromną satysfakcję, upiększy wnętrze i będzie świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w domu.
Jak stworzyć niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju lampę z betonu architektonicznego? O tym w kolejnym filmie na naszym kanale powie Monika.
Betonowa lampa – czego potrzebujesz?
Do wykonania betonowej lampy potrzeba tak naprawdę tylko kilku rzeczy. Oto one:
- mieszanka betonu architektonicznego ArchiFEST (Monika zdecydowała się na wersję smooth)
- woda
- waga kuchenna
- plastikowa lub sylikonowa miseczka jako forma do lampy
- oprawka i żarówka (mały gwint E14)
- rękawiczki jednorazowe
- duży słoik z nakrętką (może być po ogórkach ;))
- klej na gorąco
- pojemnik do rozrobienia betonu i mieszadło.
- taśma klejąca
- nożyk
- papier ścierny o drobnej gradacji
- farba akrylowa do zdobień (opcjonalnie)
Wszystko dokładnie wytłumaczy Monika w poniższym filmie. Zapraszamy!