Remont kuchni z użyciem mikrocementu [zdjęcia przed i po]

Ze względu na mnogość zastosowań i łatwość aplikacji  mikrocement doskonale sprawdza się przy wszelkich remontach. Decydując się na remont kuchni z użyciem mikrocementu, możemy być pewni, że przysłowiowe mieszkanie po babci z lat 1970. zmieni się w nowoczesne i wygodne wnętrze na miarę XXI wieku. Zapraszamy do zapoznania się z metamorfozą kuchni w jednym z takich starych mieszkań, przy której pracowała nasza zaprzyjaźniona ekipa wykonawcza.

 

Przed remontem

Inwestorzy zastali typową wąską kuchnię w bloku z wielkiej płyty –  stare szafki w literę U, gazowy piekarnik i linoleum na podłodze. Całość ma około 7m2. Do pomieszczenia wchodzi się z korytarza. Jedną z jego niewielu zalet jest fakt, że ma okno.

 

 

Prace remontowe z użyciem mikrocementu

Inwestorzy zdecydowali się na połączenie kuchni z salonem, wyburzenie jednej ściany i zabudowanie starego wejścia do pomieszczenia.

 

W związku z tym, że ściany były bardzo krzywe i wszystkie instalacje wymagały wymiany, zdecydowano się na użycie płyt gipsowo-kartonowych. W przestrzeni między szafkami nałożono na płyty g-k mikrocement Festwall Life. Powierzchnia została zabezpieczona dwiema warstwami lakieru, by zapewnić ochronę przed plamami i ułatwić sprzątanie.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Mikrocement na ścianie.

 

Na podłodze zastosowano mikrocementowy system posadzkowy Festfloor Life.  Wcześniej stara podłoga została zerwana, a posadzka naprawiona. Należy pamiętać, że o ile sam mikrocement jest zaprawą bezspoinową i nie wymaga dylatacji, to podloże, na którym go stosujemy, musi być stabilne i równe. Jeśli ewentualne pęknięcia nie zostaną naprawione, istnieje duże ryzyko, że przeniosą się one również na warstwę mikrocementu. W tym przypadku ze względu na głębokie pęknięcia  konieczne było skucie posadzki i użycie wylewki samopoziomującej (samorozlewnej).

Ważne jest, żeby pozwolić wylewce wyschnąć i dojrzeć odpowiednią ilość czasu. Wilgotność podłoża przed nałożeniem mikrocementu nie może przekraczać 4%.  Przyjmuje się, że na każdy milimetr wylewki należy odczekać 1 dzień. Oznacza to, że jeśli wylewka ma 10 mm grubości musi schnąć 10 dni. Inwestorzy często próbują wymóc na ekipie przyspieszenie prac – nie musimy chyba tłumaczyć, że uleganie takim naciskom może się skończyć jak najgorzej. Czytaj więcej o błędach przy wykonywaniu mikrocementu.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Mikrocement na ścianie.

 

Efekt betonu na ścianie i podłodze

Po remoncie aż trudno uwierzyć, że to ta sama kuchnia.  Białe minimalistyczne szafki, drewniany blat i czarne dodatki nadały wnętrzu nowoczesności i nieco industrialnego charakteru.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Mikrocement na ścianie.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Ściana i posadzka z mikrocementu.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Mikrocement na ścianie.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Ściana z mikrocementu.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu. Ściana z mikrocementu.

Remont kuchni z użyciem mikrocementu

 

Szukasz doświadczonych wykonawców w Twojej okolicy? Zgłoś się do nas, a polecimy Ci sprawdzone ekipy, z którymi współpracujemy.

Chcesz sam pracować z mikrocementem, unikając błędów? Przeczytaj nasze porady , zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami odnośnie mikrocementu w kuchni oraz śledź nasz kanał na YouTube.