mikrocement bezpieczny dla dzieci

Podłoga wykończona mikrocementem Festfloor

Czy mikrocement jest bezpieczny dla alergików?

 

Wiemy już, że podłogi z mikrocementu są łatwe do wykonania i niezwykle efektowne, jednak nie wszyscy są świadomi tego, że  jest to również doskonałe rozwiązanie dla domów, w których mieszkają  osoby zmagające się z astmą i cierpiące na alergie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Astma jest długotrwałą chorobą zapalną dróg oddechowych. Jej objawy obejmują epizody świszczącego oddechu, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i duszności. W Polsce  4 miliony osób ma objawy astmy, ale tylko niecałe 2 miliony wie o swojej chorobie. Kolejne 12 milionów osób choruje na alergie, które manifestują się poprzez  atopowe zapalenie skóry, astmę oskrzelową czy alergiczny nieżyt nosa. Zjawisko alergii polega na występowaniu nadwrażliwości organizmu na pojawiające się w jego środowisku (nieszkodliwe dla innych) cząstki białkowe, które nazywamy alergenami. Do najpopularniejszych alergenów należą roztocza kurzu domowego, pyłki, trawa czy zarodniki grzybów pleśniowych. Sporą grupą alergenów są też związki chemiczne, które uwalniają się z różnego rodzaju chemii gospodarczej – związki chloru, amoniaku, benzenu stosowane w popularnych środkach czystości.

Ponieważ nie ma jednego lekarstwa, które wyeliminowałoby alergię, jedynym sposobem zapobiegania jego objawom jest unikanie kontaktu z czynników wyzwalających, takimi jak już wspomniane alergeny, środki drażniące, oraz stosowanie leków łagodzących objawy.

 

Ściana w łazience wykończona mikrocementem FestfloorGo!

Czy w związku z tym mikrocement jest bezpieczny dla  astmatyków i alergików?

Jak już wspominaliśmy przy okazji artykułu o mikrocemencie w łazience w cemencie a w związku z tym również i w betonie występuje chrom, który normalnie jest silnym alergenem. Silnie uczulający jest chrom sześciowartościowy, który dawniej był przyczyną chorób zawodowych pracowników budowlanych. Obecnie do betonu dodaje się specjalne reduktory, dzięki czemu wspomniany metal w cemencie i betonie zostaje przekształcony w całkowicie bezpieczną sól (zgodnie z normami Unii Europejskiej). Beton i cement produkowany w UE są bezpieczne dla osób cierpiących na alergie – a nawet więcej – mikrocement i beton architektoniczny stały się ich największymi sojusznikami.

Odpowiednia jakość powietrza jest priorytetem w domach osób cierpiących na alergie, a dzięki zastosowaniu mikrocementu możemy zapewnić optymalną higienę i zminimalizować ekspozycję na alergeny.

  • Podłogi, sufity i ściany z mikrocementu są hipoalergiczne.

W dywanach mogą gromadzić się szkodliwe patogeny, z kolei drewniane podłogi mogą rozsychać się, tworząc szczeliny, w których zbierają się brud i drobnoustroje. W obu przypadkach niezwykle trudno utrzymać je w odpowiedniej czystości. Podłogi z mikrocementu, natomiast, są jednolite i bezszwowe a do tego wodoodporne, ponieważ zabezpiecza się je specjalnym lakierem.

Przy zastosowaniu mikrocementu do wykończenia wnętrz, nie będzie już konieczne stosowanie  filtrów powietrza, które mają oczyścić je z kurzu i alergenów.

  • Powierzchnie pokryte mikrocementem są bardzo łatwe do czyszczenia

Podłogi betonowe i mikrocementowe są odporne na plamy a do ich sprzątania potrzebny jest jedynie mop z wodą i łagodnym detergentem. Oznacza to, że osoby cierpiące na alergie lub choroby układu oddechowego nie będą musiały się martwić stosowaniem agresywnie działających środków chemicznych, które mogą wywołać kolejny atak choroby.

  • Pod posadzkę z mikrocementu można położyć ogrzewanie podłogowe

Pod posadzkę z mikrocementu można położyć ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie równomiernie ogrzane, a wilgotności powietrza będzie stała. Do tego nie trzeba już instalować grzejników, na których zawsze gromadzi się najwięcej kurzu i trudno je doczyścić.

  • Mikrocement Festfloor posiada atest PZH

Festfloor ma w ofercie bezpieczny mikrocement, który został sprawdzony przez ekspertów Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Dzięki atestowi PZH masz pewność, że nasz mikrocement jest bezpieczny dla zdrowia ludzi i przyjazny dla środowiska.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do wykorzystania atutów mikrocementu, aby stworzyć domową strefę wolną od astmy i alergii. Mikrocement dla alergików? – Tak!

 

Źródła:

http://www.astma-alergia-pochp.pl/download/Raport_Astma_Ciezka_maj%202015.pdf

http://ec.europa.eu/health/ph_risk/committees/sct/documents/out158_en.pdf