Betonowy tynk dekoracyjny w łazience – czy jest wodoodporny?

 

Coraz więcej klientów poszukuje tynków dekoracyjnych, dzięki którym uzyskają efekt betonu na ścianie. W przypadku ścian w salonie czy sypialni wybór wydaje się prosty – wystarczy zdecydować się na konkretny kolor i fakturę. Jednak gdy chodzi o wykończenie ścian w łazience, które narażone są na kontakt z gorącą parą wodną oraz bezpośrednio z wodą, np. pod prysznicem przy wannie i umywalce, sprawa się nieco komplikuje.

 

Efekt betonu na ścianie

Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie dostępne na rynku produkty są wodoodporne. O ile można zaryzykować użycie preparatu, który nie zapewnia ochrony przed wilgocią w toalecie lub do wykończenia ścian oddalonych od źródła wody, to prysznic i wanna muszą być wykończone produktem  wodoodpornym i nieprzepuszczającym wody. Dobrym wyborem będzie tu Festwall Life, który daje bezpieczeństwo i pewność,  że nie zalejemy sąsiada, że ściana nigdy nie przecieknie i że nie powstanie na niej pleśń ani grzyb. Wodoodporność uzyskujemy dwustopniowo – dzięki polimerowej masie mikrocementowej oraz zabezpieczającej warstwie lakieru poliuretanowego.

 

Betonowy tynk dekoracyjny  a remont  łazienki

Polimerowo-betonowy tynk dekoracyjny możemy nakładać na istniejące podłoże, o ile jest ono stabilne, nie kruszy się, a płytki nie odpadają. Dzięki łatwości aplikacji możemy szybko i bez robienia nadmiernego bałaganu odmienić wnętrze starej łazienki. Mieszanką możemy pokryć całe ściany lub

tylko ich fragment, a resztę pomalować farbą lub wykończyć innym materiałem. Tynkiem pokryjemy również zabudowę stelaża wc z płyt gipsowo-kartonowych, zabudowę prysznica i wanny, a nawet blat na którym stoi umywalka. Niektórzy używają mikrocementu do pokrycia całych mebli łącznie z bokami, szufladami i drzwiczkami szafek. Jest to również świetny sposób, by nadać drugie życie perełkom z odzysku, uratować dobry design z czasów PRL i uzyskać niepowtarzalny efekt.  Jeśli natomiast podobają nam się drzwi ukryte, czyli takie zlicowane ze ścianą i z ościeżnicą ukrytą w ścianie, możemy pokryć je betonowym tynkiem i uzyskać betonowy total look.

 

Inne zalety betonowego tynku w łazience

Zagrzybione, pożółkłe lub pełne trudnego do usunięcia kamienia fugi to zmora niejednego pana i niejednej pani domu. Wybierając beton dekoracyjny (zobacz 5 niesamowitych betonowych domów, uzyskujemy jednolitą powierzchnię bez fug, dzięki której sprzątanie łazienki będzie dużo łatwiejsze a samo pomieszczenie bardziej higieniczne. Bakterie, grzyby i osad po prostu nie mają gdzie się zbierać, a do czyszczenia wystarczy detergent o lagodnym pH (np. nasz specjalny produkt FESTCleaner, który czyszcząc, jednocześnie pielęgnuje mikrocement lub FESTCalc, który doskonale usuwa osady z mydła i kamienia).  Jest to wyjątkowo istotne dla osób z alergią i chorobami układu oddechowego.

 

Czytaj także: Najczęściej zadawane pytania o mikrocemencie w łazience

Zainspiruj się: Dlaczego beton architektoniczny w łazience to świetny pomysł

 

wodoodporny betonowy tynk dekoracyjny w łazience

Mikrocement Festfloor GO! Kolory NCS: S4030-Y60R i S1000-N. Lakier: satyna

 

Betonowy tynk dekoracyjny

Tynk betonowy Festfloor GO! Kolor: FF7035