Betonowa łazienka industrialna – mikrocement


z najważniejszych decyzji przy urządzaniu nowego domu lub mieszkania jest wybór stylu, według którego będziemy je urządzać. Rustykalny, prowansalski, skandynawski a może industrialny? Bardzo często zdarza się, że mamy pomysł na wykończenie salonu, sypialni czy kuchni, ale nie wiemy, co zrobić z łazienką. A może betonowa łazienka? Czemu nie!

W tym artykule proponujemy łazienkę industrialną z betonowymi akcentami, która idealnie pasuje w nowoczesnych mieszkaniach. Stosując mikrocement możemy uzyskać taki efekt.

Surowy, przemysłowy styl dotarł do Polski pod koniec lat 90. i od razu zyskał ogromną popularność. Inspirowany jest halami fabrycznymi, przestrzeniami magazynowymi czy też garażami. Ważną jego cechą jest to, że eksponuje elementy, które zwykle się ukrywa – wszelkiego rodzaju instalacje, rury, belki, stropy betonowe, przewody elektryczne zostawione są tu na wierzchu.

Kolejny nieodzowny element tego stylu to minimalizm, który współgra ze swego rodzaju chłodem kolorystycznym wnętrza. Nagie ściany w odcieniach szarości wykonane z mikrocementu to element bez którego ciężko wyobrazić sobie industrialne wnętrze. Jego uzupełnieniem są często surowe cegły, metal, szkło czy postarzane drewniane deski.

Idealny do pomieszczeń mokrych, mikrocement FESTFLOOR Life zapewnia niepowtarzalne cechy, które łączą w sobie ciekawy wygląd i funkcjonalność. Posadzki betonowe i inne powierzchnie wykonane tą techniką są jednorodne, nie wymagają stosowania połączeń takich jak choćby fugi, co optycznie powiększa wnętrze, dając poczucie przestronności i nowoczesności.

Microcement jest łatwo dostępną formą wykończenia wnętrz. Microcement FESTFLOOR Life jest materiałem dekoracyjnym, który znajduje zastosowanie w wykończeniu podłóg, ścian, sufitów, a nawet blatów i umywalek. Umożliwia szybką metamorfozę przestrzeni bez używania ciężkiego sprzętu, bez bałaganu i bez konieczności zrywania starego podłoża i usuwania gruzu (można go nakładać istniejące płytki lub inne wykończenie), dlatego sprawdzi się zarówno przy odświeżaniu starych wnętrz jak i wykańczaniu mieszkań w stanie deweloperskim.

 

Betonowa łazienka – tutaj znajdziecie więcej inspiracji.

 

Betonowa łazienka – FAQ

1. Czy mogę wykorzystać mikrocement FESTFLOOR Life w łazience?

Tak, jak najbardziej. Mikrocement jest całkowicie odporny na wodę (zimną i gorącą), a prawidłowo wykonany jest szczelny i nie przecieka.

2. Czy z mikrocementu FESTFLOOR Life mogę wykonać zabudowę wanny?

Tak, mikrocement nadaje się do wykonania zabudowy wanny. Mikrocement zapewnia doskonałą przyczepność do większości materiałów a dodatkowo jest całkowice wodoodporny

3. Czy mikrocement FESTFLOOR Life jest śliski? Mam obawy, czy nie poślizgnę się pod prysznicem.

Posadzkę z mikrocementu można kształtować tak, że będzie ona gładka, lub nadać jej fakturę, która zapewni bezpieczny antypoślizg. Chropowata faktura przyda się w łazience, pod prysznicem lub w innych pomieszczeniach, w których może pojawić się woda na posadzce (np. w garażu) .

4. Czym czyścić mikrocement FESTFLOOR Life?

Pielęgnacja posadzek jest bardzo prosta. Nasz mikrocement najlepiej czyścić za pomocą wody i łagodnych środków do pielęgnacji podłóg. Zalecamy stosowanie preparatów o pH mniejszym od 7. Nie polecamy agresywnych, kwaśnych środków z silnym detergentem. Przed użyciem nowego produktu do czyszczenia zalecamy zrobić próbę na niewielkiej powierzchni w niewidocznym miejscu.

5. Czy podłoga z mikrocementu nie będzie zimna?

Absolutnie nie! Beton przejmuje temperaturę otoczenia, wiec zwykle jest cieplejszy niż tradycyjne płytki, a jeśli pod spód położymy ogrzewanie podłogowe, mikrocement nagrzeje się dużo szybciej niż płytki.

6. Chciałbym wykończyć łazienkę mikrocementem, ale nie podoba mi się kolor szary. Czy są dostępne inne kolory?

Oczywiście. Kolorystykę mikrocementu dobrać można zgodnie z preferencjami klientów. Możliwe jest uzyskanie każdego koloru i odcienia. Czytaj więcej o kolorowym mikrocemencie.

 

Produkty Festfloor do łazienek dostępne są w naszym sklepie.