Betonowa łazienka industrialna – mikrocement

 

Jedną z najważniejszych decyzji przy urządzaniu nowego domu lub mieszkania jest wybór stylu, według którego będziemy je urządzać. Rustykalny, prowansalski, skandynawski a może industrialny? Bardzo często zdarza się, że mamy pomysł na wykończenie salonu, sypialni czy kuchni, ale nie wiemy, co zrobić z łazienką. A może betonowa łazienka? Czemu nie!

W tym artykule proponujemy łazienkę inspirowaną stylem industrialnym z betonowymi akcentami, która idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Stosując mikrocement możemy uzyskać taki efekt.

Surowy, przemysłowy styl dotarł do Polski pod koniec lat 1990. i od razu zyskał ogromną popularność. Inspirowany jest halami fabrycznymi, przestrzeniami magazynowymi czy też garażami. Ważną jego cechą jest to, że eksponuje elementy, które zwykle się ukrywa – wszelkiego rodzaju instalacje, rury, belki, stropy betonowe, przewody elektryczne zostawione są tu na wierzchu i stanowią element dekoracyjny.

Kolejny nieodzowna cecha tego stylu to minimalizm, który współgra ze swego rodzaju chłodem kolorystycznym wnętrza. Nagie ściany w odcieniach szarości wykonane z mikrocementu to element bez którego ciężko wyobrazić sobie industrialne wnętrze. Jego uzupełnieniem są często surowe cegły, metal, szkło czy postarzane drewniane deski. Niezaprzeczalną zaletą mikrocementu jest to, że oprócz tradycyjnych szarości można go barwić na dowolny kolor. Ostatnio klienci oszaleli na punkcie różowego mikrocementu – od fuksji po odcienie brudnego różu. Ten ostatni szczególnie ciekawie prezentuje się w towarzystwie metalowej armatury, przeszkleń czy ścian z odkrytą cegła.

Zobacz gotowy efekt mikrocementu FESTFLOOR


Idealny do pomieszczeń mokrych, mikrocement FESTFLOOR Life na podłogi, FestWall Life na ściany oraz

mikrocement Festfloor GO! na podłogi oraz ściany łączą w sobie ciekawy wygląd i funkcjonalność. Posadzki betonowe i inne powierzchnie wykonane techniką mikrocementową są jednorodne, nie wymagają stosowania łączeń ani fug, co optycznie powiększa wnętrze, dając poczucie przestronności i nowoczesności. Dodatkowo jest to higieniczne rozwiązanie, gdyż unikamy gromadzenia się brudu w fugach.

Mikrocement jest łatwo dostępną formą wykończenia wnętrz. Mikrocement FESTFLOOR Life oraz Festfloor GO! są materiałem dekoracyjnym, który znajduje zastosowanie w wykończeniu podłóg, ścian, sufitów, a nawet blatów i umywalek. Umożliwia szybką metamorfozę przestrzeni bez używania ciężkiego sprzętu, bez bałaganu i bez konieczności zrywania starego podłoża i usuwania gruzu (można go nakładać istniejące płytki lub inne wykończenie – zobacz, jak jedna z naszych klientek przeprowadziła szybki remont łazienki z mikrocementem bez skuwania płytek), dlatego sprawdzi się zarówno przy odświeżaniu starych wnętrz jak i wykańczaniu mieszkań w stanie deweloperskim.

Betonowa łazienka – tutaj znajdziesz więcej inspiracji.

 

 

Betonowa łazienka – FAQ

1. Czy mogę wykorzystać mikrocement FESTFLOOR Life i Festfloor GO! w łazience?

Tak, jak najbardziej. Mikrocement jest całkowicie odporny na wodę (zimną i gorącą), a prawidłowo wykonany jest szczelny i nie przecieka. Należy jedynie pamiętać  o zastosowaniu systemowej hydroizolacji – tak  jak pod płytki.

 

2. Czy z mikrocementu FESTFLOOR Life i Festfloor GO! mogę wykonać zabudowę wanny?

Tak, mikrocement nadaje się do wykonania zabudowy wanny. Mikrocement zapewnia doskonałą przyczepność do większości materiałów a dodatkowo jest odporny na wodę. Czytaj także: Betonowy tynk dekoracyjny w łazience – czy jest wodoodporny?

 

3. Czy mikrocement FESTFLOOR Life i Festfloor GO! jest śliski? Mam obawy, czy nie poślizgnę się pod prysznicem.

Posadzkę z mikrocementu można kształtować tak, że będzie ona gładka, lub nadać jej fakturę, która zapewni bezpieczny antypoślizg. Chropowata faktura przyda się w łazience, pod prysznicem lub w innych pomieszczeniach, w których może pojawić się woda na posadzce (np. w garażu).

 

4. Czym czyścić mikrocement FESTFLOOR Life i Festfloor GO! ?

Pielęgnacja posadzek jest bardzo prosta. Nasz mikrocement najlepiej czyścić za pomocą wody i uniwersalnych łagodnych środków do pielęgnacji podłóg lub specjalnych preparatów do czyszczenia mikrocementu –  FEST Calc i FEST Cleaner. Nie polecamy agresywnych, kwaśnych środków z silnym detergentem. Przed użyciem nowego produktu do czyszczenia zalecamy zrobić próbę na niewielkiej powierzchni w niewidocznym miejscu.

 

5. Czy podłoga z mikrocementu nie będzie zimna?

Absolutnie nie! Beton przejmuje temperaturę otoczenia, wiec zwykle jest cieplejszy niż tradycyjne płytki, a jeśli pod spód położymy ogrzewanie podłogowe, mikrocement nagrzeje się dużo szybciej niż płytki.