Betonowa posadzka w kawiarni: mikrocement [zdjęcia]

 

Mikrocement w kawiarni

Wielu przedsiębiorców prowadzących lokale usługowe poszukuje materiału wykończeniowego, który będzie robił wrażenie na klientach, a jednocześnie zapewni trwałość na lata i nie zrujnuje budżetu. Wybór pada na mikrocement.

 

Mikrocement w kawiarni

Jeden z naszych klientów otworzył niedawno kawiarnię połączoną ze sklepem z żywnością ekologiczną na warszawskim Wilanowie. Wiele dobrego znajduje się przy Placu Vogla na willowym osiedlu Zawady.

W lokalu można zjeść pyszne, zdrowe śniadania i wypić aromatyczną kawę.  Szczególnie polecamy owsiankę z mango na mleku kokosowym oraz tosta z jajkiem w koszulce i awokado – a wszystko podane w uroczej zastawie z kamionki.

Po śniadaniu czas na zakupy: są świeże wypieki z jednej z najlepszych warszawskich piekarni, bio warzywa i owoce, certyfikowane produkty kuchni świata, produkty wegańskie.

Lokal utrzymany jest w nowoczesnym, nieco industrialnym stylu. Dominują odcienie szarości z mocnymi akcentami zieleni i słonecznej żółci. Szara posadzka z mikrocementu stanowi znakomitą bazę dla lekkich stolików, ażurowych krzeseł i dużych donic z kwiatami. Ciężko sobie wyobrazić, by do takiego wnętrza wybrano inny materiał, np. płytki.

 

Dlaczego posadzka z mikrocementu jest dobra do sklepu, baru, kawiarni?

Mikrocement znajduje się nie tylko na sali kawiarni, ale również na zapleczu. Dlaczego? Posadzka z mikrocementu jest wytrzymała (zarówno na ścieranie jak i wysokie temperatury), gładka (bez fug), łatwa w utrzymaniu, antypoślizgowa. Osoby prowadzące lokale usługowe często przejmują pomieszcenia po poprzednim właścicielu i zależy im na sprawnym remoncie, by jak najszybciej móc otworzyć sklep, bar lub restaurację pod nowym szyldem. W takiej sytuacji mikrocement jest idealnym rozwiązaniem, gdyż można go zastosować na istniejącym podłożu – na żywicy, istniejącej wylewce betonowej, płytkach. Należy jedynie pamiętać, że podłoże musi być nośne i bez spękań. Jeśli jakość podłoża wzbudza wątpliwości,  należy dodatkowo zastosować warstwę wzmacniającą z siatką z włókna szklanego – doświadczony wykonawca będzie umiał ocenić sytację i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

Betonowe wykończenia są bardzo modne, a rynku dostępne są różne technologie, dzięki którym uzyskujemy efekt betonu na posadzce lub na ścianach czy meblach. Inwestorzy i architekci często stoją przed wyborem: posadzka z betonu polerowanego lub z mikrocementu. Przeczytaj, dlaczego mikrocement jest bezpieczniejszą opcją: Posadzka z mikrocementu czy z betonu polerowanego – co wybrać?

 

Betonowa posadzka z mikrocementu w kawiarni – zdjęcia

A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z inwestycji i odwiedzenia lokalu 🙂

Mikrocement w kawiarni

mikrocement w kawiarni / sklepie

Mikrocement w kawiarni

Posadzka z mikrocementu w kawiarni

posadzka z mikrocementu w kawiarni

 

 

 

Mikrocement świetnie sprawdzi się również w gabinetach kosmetycznych i salonach fryzjerskich – zobacz nasze inspiracje: Beton i mikrocement w salonie fryzjerskim – 10 inspirujących wnętrz

Zobacz posadzkę z mikrocementu Festfloor w klinice medycyny estetycznej.

Jeśli chcesz zastosować mikrocement w swoim lokalu i masz pytania – napisz lub zadzwoń. Chętnie udzielimy Ci wsparcia oraz polecimy zaufanych wykonawców, z którymi współpracujemy.