Trzy zalety kolorowego mikrocementu

 

Moda na styl industrialny pociągnęła za sobą wielki wzrost popularności betonu i mikrocementu w dekoracji wnętrz. Materiały te kojarzą się z odcieniami szarości – i słusznie, bo taki jest ich naturalny kolor. Szary to doskonała baza i tło dla innych barw. Jest szlachetny, elegancki i uniwersalny – pasuje niemal do wszystkiego. A co jeśli znudziła nam się wszechobecna szarość, a chcieli byśmy zastosować mikrocement we wnętrzu? Użyjmy barwionego mikrocementu.

Nie wszyscy wiedzą, że zarówno beton, jak i mikrocement można dowolnie barwić. Kolorowy mikrocement jest tak wszechstronny i łatwy w użyciu jak konwencjonalny mikrocement, a daje projektantom jeszcze więcej możliwości. Po pierwsze dzięki dodaniu czarnego barwnika mogą kontrolować nasycenie barwy i uzyskać dowolny odcień szarości – od jasnego szarego po niemal czarny. Po drugie mogą dać się ponieść wyobraźni i zaproponować bardziej odważne rozwiązania, np. nowoczesną łazienkę bez fug w kolorze fuksji, granatową podłogę w salonie czy ciemnozielone ściany w sypialni. Kolorowy mikrocement ma  wiele zalet, najważniejsze z nich to:

 

1.  Trwałość koloru

Niezależnie od tego, czy wybierzemy kolorowy beton, czy mikrocement wewnątrz, czy na zewnątrz, będziesz się cieszyć pięknym kolorem przez lata. Wielką zaletą barwionej zaprawy mikrocementowej jest to, że jest odporny na blaknięcie i żółknięcie, dzięki czemu kolory nie zostaną utracone, niezależnie od natężenia światła słonecznego lub opadów deszczu. Dodatkową zaletą jest to, że kolorowy beton/mikrocement jest trwały i dlatego nie musisz martwić się malowaniem powierzchni – oszczędzając czas i pieniądze.

 

2. Nieograniczony wybór kolorów

Mikrocement oferuje nieograniczony wybór, jeśli chodzi o paletę barw. W przypadku tradycyjnego mikrocementu jednoskładnikowego Festfloor Life wystarczy dodać odpowiednią ilość barwnika. Co ważne, barwniki do mikrocementu są bardzo wydajne i przystępne cenowo, wystarczy kilka kropli barwnika, by uzyskać interesujący nas efekt.

Użycie nowego mikrocementu gotowego do użycia FestfloorGO! jest jeszcze łatwiejsze:

 

3. Łatwość stosowania

Wykonanie kolorowego betonu architektonicznego czy mikrocementu jest bardzo proste. Przykładowo, mikrocement FesftloorGO! jest gotowy do użycia od razu po otwarciu opakowania. Barwniki są fabrycznie wymieszane i zawsze uzyskasz ten sam odcień. Wystarczy wybrać z karty kolorów pożądaną barwę. Istnieje również możliwość dostarczenia innego koloru z palety RAL spoza karty kolorów na indywidualne zamówienie.

Zapoznaj się z paletą kolorystyczną mikrocementu Festfloor Go! – naszego nowego, rewolucyjnego gotowego do użycia produktu.

 

Różowy mikrocement, biały mikrocement, a może niebieski mikrocement? 

Poniżej wybraliśmy kilka inspiracji dla wszystkich, którzy chcą zaszaleć z kolorem.

 

Schody z białego mikrocementu

Schody betonowe z białego mikrocementu. Kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć z realizacji z białym mikrocementem.

 

 

granatowy mikrocement

Mikrocement w kolorze pochmurnego nieba w sklepie obuwniczym

 

czarny beton

Ściana z czarnego mikrocementu w łazience Festfloor Go! Kolor FF9011 + podłoga NCS 3500N, wykonanie: Beton Koncept

 

Ściana z czarnego mikrocementu w łazience Festfloor Go! Kolor FF9011 + podłoga NCS 3500N, wykonanie: Beton Koncept

 

Ściana z czarnego mikrocementu w sypialni, Festfloor Go! Kolor FF9011, wykonanie: Beton Koncept

 

Blat łazienkowy pokryty mikrocementem Festfloor Go! w kolorze NCS S4030-Y60R oraz jasnoszara podłoga w kolorze NCS S1000-N. Wykonanie: Ania Kinor + Tomasz Kinor.

 

Mikrocement w kolorze morskim Festfloor Life Kolor: FL10. Wykonanie: Best Home Deco

 

 

Blat i podłoga pokryte  różowym mikrocementem Festfloor Life. Wykonanie: Pracownia Betonu. Zobacz film z tej realizacji.

 

różowy mikrocement

Różowy mikrocement Festwall w domu brytyjskich dekoratorów wnętrz. Kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć łazienki z różowym mikrocementem.