Biały mikrocement. Kolor FF9003 [zdjęcia z realizacji]

 

Mikrocement kojarzy się głównie z odcieniami szarości. Inwestorzy najchętniej wybierają tę paletę, by uzyskać efekt betonu na ścianie czy podłodze. Pamiętajmy jednak, że z mikrocementem możemy uzyskać każdy kolor (szczególnie teraz jest to łatwe przy użyciu jednoskładnikowego mikrocementu gotowego do użycia). A może biały mikrocement?

 

Biel we w wnętrzu

Kolor biały jest uniwersalny i ponadczasowy. Białe wnętrza kojarzą się z nowoczesnymi, minimalistycznymi przestrzeniami, ale tak naprawdę wszystko zależy od dodatków, łącznia różnych faktur i odcieni. To one zadecydują o ostatecznym charakterze pomieszczenia. Biel doskonale sprawdzi się zarówno w stylu industrialnym jak i skandynawskim czy prowansalskim. Białe ściany i wysokie sufity nieodłącznie kojarzą się z mieszkaniem w kamienicy. Biel rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenia. Daje wrażenie przestrzeni, czystości.

Czy biel jest nudna? Nie! Biały to idealna baza dla różnych aranżacji. Możemy łączyć z nią kolory poboczne i tym samym łatwo zmienić charakter wnętrza, dodając parę barwnych elementów. Biel będzie współgrać z kolorami neutralnymi – szarościami, beżami, pastelami – jak i z soczystą zielenią, żółcią czy fuksją.

Wielu inwestorów jest zainteresowanych użyciem bieli nie tylko na ścianach, ale i na podłodze. Wybór często pada na białą żywicę epoksydową. Niestety biała żywica najlepiej wygląda w katalogach wnętrzarskich i na Instagramie. W rzeczywistości żywica jest wrażliwa na działanie promieni UV i szczególnie w nasłonecznionych pomieszczeniach szybko zaczyna żółknąć. Do tego jest dość problematyczna w aplikacji i każdy, nawet najmniejszy pęcherzyk powietrza czy paproch, który na nią upadnie podczas nakładania, bardzo negatywnie wpływa na jej odbiór wizualny. Alternatywą dla żywicy może być biały mikrocement. Materiał ten nie zmienia koloru pod wpływem światła słonecznego, jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, łatwo się sprząta i jest odporny na wodę.

 

Schody z białego mikrocementu

Białe schody betonowe (Festfloor Go! kolor FF9003 Signal White) i ciemne ściany na klatce schodowej robią wrażenie, szczególnie jeśli są perfekcyjnie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Tak właśnie jest w przypadku tej realizacji, która jest dziełem fachowców z firmy Kama z Czeladzi. Jeśli szukasz wykonawcy mikrocementu ze Śląska, serdecznie polecamy firmę Kama. Z resztą poniższe zdjęcia mówią same za siebie:

 

 

Biały mikrocement w łazience

Biel to najczęściej wybierany kolor do łazienek. A gdyby tak rezygnować z fug i zamiast białych kafelków zastosować biały mikrocement? Efekt „wow” murowany! Tak jak w przypadku poniższej realizacji Beton Koncept (tutaj również zastosowano Festfloor Go! kolor FF9003 Signal White).

Zobacz więcej zdjęć z tej realizacji.

łazienka z białym mikrocementem

łazienka z białym mikrocementem

 

Jeśli chcesz zastosować biały mikrocement w swoim wnętrzu i masz pytania, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy i doradzimy najlepsze rozwiązanie. Zobacz pozostałe dostępne kolory mikrocementu FestfloorGO!.