Co na podłogę zamiast paneli, desek i płytek? Mikrocement! Kolor FF9003 [zdjęcia z realizacji]

 

Nie chcesz w domu płytek z fugami, panele cię nie przekonują a drewno nie jest wystarczająco odporne na wodę? Wybierz mikrocement. A jeśli lubisz majsterkowanie i prace domowe, zrób go sam – tak jak jedna z naszych klientek z instagramowego profilu Pomorska chatka.

 

Mikrocementowa alternatywa

Mikrocement coraz częściej wygrywa z panelami, deskami czy kafelkami jako wykończenie podłóg. Oprócz względów estetycznych, ważne są również względy praktyczne:

 

To wszystko a także wcześniejsze dobre doświadczenia z mikrocementem zachęciły naszą klientkę do samodzielnego wykonania podłogi z białego mikrocementu z szarymi przetarciami. Jako pierwszą warstwę użyła szarego mikrocementu z serii Festfloor Life w kolorze GR4 Grafitowy Marmur, a po jego zaschnięciu i przeszlifowaniu nałożyła Festfloor Go! w kolorze FF9003 Signal White, dzięki czemu uzyskała ciekawy i niepowtarzalny wzór.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pomorska Chatka (@pomorskachatka)

 

Biel i złoto w łazience – mikrocement i żywica zamiast płytek

U naszej klientki mikrocement znalazł zastosowanie także w łazience. Marzyła jej się łazienka w innym niż obecne trendy stylu, tzn. żadnych szarości i industrialnych elementów, ale też żadnych marmurów czy drewnopodobnych płytek. Łazienka miała być inspirowana minerałami, ze złotymi elementami. Podłoga i większość ścian w pomieszczeniu zostały pokryte białym mikrocementem, a na ściankę pod prysznicem i wnęki półek wykonano z żywicy epoksydowej (barwionej złotymi mineralnymi pigmentami) i kryształów górskich. Całość wygląda niezwykle oryginalnie! (→ Zobacz również nasze inspiracje: Beton i złoto w łazience).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pomorska Chatka (@pomorskachatka)

 

Mikrocement zamiast płytek – zdjęcia