Dom z białą podłogą z mikrocementu. Kolor: FL12 [zdjęcia z realizacji]

 

Biel to uniwersalny kolor we wnętrzach i świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu domu. Na szczególną uwagę zasługuje złamany odcień bieli, tzw. off-white, który zachwyca uniwersalnym charakterem i neutralnością – pięknie uzupełnia wnętrza urządzone zarówno w jasnych, jak i w ciemnych barwach. Nic dziwnego, że biały mikrocement również cieszy się powodzeniem. Zapraszamy do domu w podwarszawskim Wawrze, gdzie pierwsze skrzypce gra biała podłoga z mikrocementu Festfloor.

 

Dom z białą posadzką z mikrocementu Festfloor Life kolor: FL12

Biel we wnętrzu

Biel we wnętrzu sprawdzi się z kilku powodów. Przede wszystkim, jasne kolory odbijają światło, a przez to optycznie rozjaśniają i powiększają wnętrza. Jeśli więc masz niewielkie mieszkanie lub okna są zacienione przez drzewa, biała podłoga będzie strzałem w dziesiątkę. Dla lepszego efektu warto również pomalować na biało ściany i sufit.
Po drugie, jasna podłoga stanowi idealne tło zarówno dla jasnych mebli, jak i tych w bardziej soczystych kolorach. Połączenie jasnej podłogi i jasnych mebli sprawi, że wnętrze wyda się pełne światła, lekkie, czyste i świeże.  Z kolei w przypadku mebli w ciemniejszych i bardziej nasyconych kolorach, w biel podłogi pięknie je podkreśla i podbije ich kolor – tak jak w domu, który dziś prezentujemy. Mamy tam ciemne meble – granatowe welurowe kanapy, szare obicia krzeseł oraz czarne fronty szafek kuchennych oraz czarne metalowe industrialne dodatki. Na tle białej podłogi pięknie prezentuje się także balustrada metalowa w formie lameli.

Mikrocement w kolorze zgaszonej bieli

Odcieni bieli jest wiele, jednak by wnętrze nie kojarzyło się ze szpitalną sterylnością, warto zamiast śnieżnej bieli wybrać przygaszony odcień off-white. Jest to biały z odrobiną koloru szarego, różowego, żółtego, niebieskiego lub zielonego. Taki właśnie jest biały mikrocement z oferty Festfloor: FestfloorGo! FF9003 Signal White oraz Festfloor Life FL12 White. Oba te odcienie to absolutne bestsellery. Klienci wybierają je głównie na posadzki i schody, ale również ściany w np. w łazience:

 

 

Biała podłoga z mikrocementu off-white w domu jednorodzinnym

Dziś przedstawiamy zdjęcia posadzki z białego mikrocementu wykonanej przez Best Home Deco. Właściciel firmy, Józef Figiel, opowiedział nam więcej o tej realizacji: To była jedna z najlepszych i najciekawszych realizacji. W Wawrze, na powierzchni 80m² mieliśmy wykonać możliwie jednolitą powłokę bez szaleństw. Kolor biały Festfloor Life FL12 White wykończony lakierem PU Fest 2K satyna, efekt naszej pracy jak widać całkiem całkiem ?.

 

Wyzwania przy aplikacji białego mikrocementu

Praca na tak dużej powierzchni oraz z białym kolorem wymaga odpowiedniego zaplanowania i najwyższej staranności: Przy tego typu inwestycjach/realizacjach potrzebne są minimum dwie pary rąk, im więcej tym lepiej i szybciej. W tym przypadku całe przygotowywanie posadzki począwszy od położenia warstwy sczepnej z siatką po drugą warstwę mikrocementu pracowaliśmy w stałym dwuosobowym składzie, na ostatnią warstwę zaprosiliśmy naszych przyjaciół z branży (Pracownię Betonu), dzięki temu mieliśmy dwie dodatkowe pary rąk – całość zajęło nam 2 tygodnie.
Jedną z ważnych rzeczy jest rozplanowywanie prac szczególnie przy ostatniej warstwie, ale i każdy wcześniejszy etap stanowi układankę do osiągnięcia zamierzonego celu, szczególnie przy białym mikrocemencie. To bardzo ładny kolor, ale też bardzo wymagający.
Dodatkowo przy aplikacji białego mikrocementu istotne jest utrzymanie porządku na budowie, dokładne odkurzanie poszczególnych warstw, praca czystymi narzędziami oraz stosowanie ubrania ochronnego podczas lakierowania.

 

Posadzka z mikrocementu i listwy podłogowe

Wielu klientów zastanawia się, jak wykończyć posadzkę z mikrocementu. Józek z Best Home Deco zdecydowanie poleca listwy przypodłogowe: Listwy podłogowe – myślę, że chyba każdy wykonawca to potwierdzi – jest to najlepsze rozwiązanie do wykończenia posadzki z mikrocementem. Po pierwsze chodzi o kwestie techniczne: jeżeli mamy dylatacje obwodowe i byśmy je wypełnili mikrocementem, to istniałoby ryzyko pojawienie się mikropęknięć. Po drugie względy estetyczne: listwy bardzo pasują do mikrocementu i zawsze polecam swoim inwestorom takie rozwiązanie. Akurat na tej realizacji ktoś inny montował listwy (MDF). My wykańczaliśmy połączenia listwy z posadzką akrylem.
Gratulujemy ekipie Best Home Deco kolejnej udanej inwestycji i wykonania na najwyższym poziomie!

 

 

 

 

 

 

salon z białą podłogą z mikrocementu

 

biała podłoga z mikrocementu

 biała podłoga z mikrocementu

 

biała podłoga z mikrocementu

 

 

biała posadzka z mikrocementu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

biała podłoga off-white

 

biała podłoga z mikrocementu