Łazienka inspirowana stylem marokańskim z białym mikrocementem. Kolor: FF9003 [zdjęcia z realizacji]

 

Mikrocement uchodzi za materiał, który idealnie sprawdza się w loftowych i industrialnych wnętrzach. Do nich klienci najczęściej wybierają szary lub czarny mikrocement. Jednakże dzięki niemal nieograniczonej palecie kolorów mikrocement wpasuje się także w bardziej egzotyczne klimaty.

 

Styl marokański we wnętrzach

Styl marokański to trend w dekoracji, który wywodzi się z architektury mauretańskiej i marokańskiej. Pięknie sugestywny, marokański styl jest po prostu oszałamiający. Bogactwo kolorów, klasyczne linie architektury oraz egzotyczne projekty mebli sprawiają, że jest to jeden z najciekawszych stylów dekoratorskich na świecie. Jest trudny do powtórzenia w całości, jednak wiele jego elementów możemy wprowadzić do naszych własnych domów, bez względu na to gdzie mieszkamy.

Jakie są główne cechy stylu marokańskiego?

  • Na podłogi często stosuje się mozaiki o symetrycznych wzorach lub polerowania wstecznego, które mają uzupełniające się odcienie.
  • Dużą popularnością cieszą się płytki ceramiczne inspirowane stylem marokańskim w niezliczonych odcieniach niebieskiego. Inne charakterystyczne odcienie sięgają od głębokiej czerwieni Marrakeszu po ziemiste, naturalne brązy i kremy.
  • Wśród motywów dekoracyjnych zwraca uwagę tzw. marokańska koniczyna.
  • Tak jak w budynkach marokańskich, w wystroju pojawiają się liczne łuki i koronkowe przesłony.
  • W aranżacjach królują naturalne materiały, jak drewno, kamień, ceramika, metal oraz tkaniny naturalne.

 

Mikrocement w łazience inspirowanej stylem marokańskim

Czy we wnętrzu w stylu marokańskim jest miejsce na mikrocement? Jak najbardziej! Mikrocement jest tak uniwersalny, że znajdzie zastosowanie w każdym stylu wnętrzarskim.

Choć Maroko kojarzy się z wszechobecnym przepychem, wnętrze inspirowane stylem marokańskim wcale przesadzone i bogate być nie musi. Może być minimalistyczne, stonowane i eleganckie – jak widać na przykładzie łazienki, którą dziś prezentujemy. Na podłodze mamy tradycyjne płytki ze słynnym wzorem kończyny marokańskiej, a do samego pomieszczenia prowadzi łuk zamiast drzwi. Na tym kończą się marokańskie inspiracje. Ściany oraz blat pod umywalkami zostały pokryte mikrocementem Festfloor Go! w kolorze ciepłej bieli FF9003. Armatura to proste baterie w kolorze starego złota, do tego minimalistyczny prysznic walk-in (dowiedz się więcej: Mikrocement pod prysznicem i na brodziku typu walk-in). Wykonawcą tej perfekcyjnej realizacji jest Beton Koncept.

→ Zobacz więcej inspiracji: Betonowy blat

 

 

 

 

styl marokański - mikrocement w łazience

 

styl marokański - mikrocement w łazience

 

styl marokański - mikrocement w łaziencestyl marokański - mikrocement w łazience