Wosk do mikrocementu FF Wax, czyli jak szybko odnowić posadzkę z mikrocementu

 

Posadzka z mikrocementu – tak jak posadzka z każdego innego materiału – z czasem się zużywa i może wymagać renowacji. Dzięki nowemu produktowi FF Wax mikrocement odzyska swój blask, a czyszczenie będzie jeszcze łatwiejsze.

 

Czym jest wosk do mikrocementu FF Wax?

FF Wax to wosk do konserwacji powierzchni lakierowanych w tym posadzek z mikrocementu. Jest to produkt na bazie wosków i akryli, który po nałożeniu tworzy wodoodporną
powłokę zabezpieczającą. Powłoka ta jest twarda i odporna na ścieranie. Ma także
właściwości przeciwpoślizgowe. Wosk jest bezzapachowy, paroprzepuszczalny, w pełni bezpieczny, odporny na polerowanie i dezynfekcję alkoholową.

 

Kiedy stosować wosk do mikrocementu FF Wax?

Wosk FF Wax sprawdzi się:

  • jako dodatkowe zabezpieczenie powłokowe, dzięki któremu lakier nie będzie się zużywał, brud nie będzie wchodził w pory mikrocementu, w związku z czym codzienne sprzątanie posadzki z mikrocementu będzie jeszczed łatwiejsze. Szczególnie polecamy go do pomieszczeń takich jak wiatrołap czy przedpokój.
  • jako renowator lakieru – lakier, którym wykończona jest posadzka z mikrocementu, z czasem może ulec uszkodzeniu: odpryśnięciu, przetarciu, zarysowaniu. Wosk odnowi lakier, wygładzi jego powierzchnię i wypełni ubytki. Nie musisz od razu szlifować i nakładać nowej warstwy lakieru, zwykle wystarczy regularne woskowanie.

 

Jak używać wosku do mikrocementu FF Wax?

Powierzchnia podłogi przed nałożeniem wosku musi być sucha (wilgotność poniżej 3%) oraz dokładnie odkurzona i umyta. Pojemnik z woskiem FF Wax należy dobrze wstrząsnąć. Preparat jest już gotowy do użycia i nie należy go rozcieńczać. Zalecamy nanosić go odcinkami, za pomocą mopa z mikrofibry w 2-3 cienkich warstwach. Czas schnięcia pomiędzy nanoszeniem warstw wynosi co najmniej 60 minut. Dodatkowe polerowanie, zwiększające połysk można wykonać miękkim padem po całkowitym wyschnięciu powierzchni (2-3 dni).

Zużycie preparatu zależy od powierzchni oraz sposobu nakładania i na jedną warstwę wynosi średnio ok. 1-3 l na 100 m².

Dostępne są produkty w dwóch optykach: satynowa lub wysoki połysk

Produkt wyłącznie do stosowania we wnętrzach.

Więcej informacji znajdziesz w karcie technicznej