Posadzki betonowe z mikrocementu w mieszkaniu

Posadzki betonowe z mikrocementu w mieszkaniu

Nowoczesna architektura bardzo ceni beton architektoniczny. Poprzez stosowanie naturalnych tworzyw i łączenie ich z nowoczesnymi materiałami, możemy uzyskać całkiem nowe, niespotykane wnętrza.

Szczególnie beton przynosi powiew świeżości. Coraz częściej wchodzi do mieszkań i domów. Być może masz pomysł na wykorzystanie betonu w mieszkaniu, zastanawiasz się jak wkomponować betonową posadzkę w domu? Oto kilka inspiracji do wykorzystania.

 

Ciemne strona betonu we wnętrzu

Wykonanie posadzek betonowych stosując mikrocement jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Dodatkowo z mikrocementu można wykonać inne elementy pomieszczenia. Ciemne kolory są bardzo łatwe w utrzymaniu, nie widać na nich tak szybko zabrudzeń jak na jasnych posadzkach betonowych. Wybór kolorów jest nieograniczony – możemy wybierać spośród odcieni szarości, brązu, granatu czy popularnego obecnie fioletu.

ciemna łazienka

Drewno i posadzki betonowe

Aktualnie istnieją nieskończone możliwości projektowe z nowoczesnych materiałów. Ilość dostępnych technologii i rodzajów surowców może przyprawiać o niemały ból głowy. Eksperci, projektanci i designerzy mając odpowiednią wiedzę, mogą zaproponować rozwiązania na każdą kieszeń, poczynając od bardzo przystępnych, na naprawdę kosztownych kończąc. A co, jeśli wrócimy do korzeni? Do połączenia drewna z betonem –  podstawowych materiałów budowlanych. Ta idealna kompozycja zawsze będzie ze sobą współgrać. Posadzka betonowa nadaje niepowtarzalny, industrialny styl, a drewno ociepli wnętrze. To połączenie musi się udać!drewno plus beton

Jasne posadzki betonowe

Oko można trochę oszukać – jasne barwy mogą powiększają pomieszczenie.

Beton kojarzony jest przede wszystkim z kolorem szarym.  Jednakże wykorzystując wszystkie zalety mikrocementu FESTFLOOR Life możemy rozjaśnić pomieszczenia.  Dodając odpowiednie ilości i kolory pigmentów do masy jesteśmy w stanie stworzyć materiał, który całkowicie zmieni całą przestrzeń.

jasneŁącz różne materiały z betonem

Łączenie naturalnych materiałów to zauważalny trend przy projektowaniu i urządzaniu mieszkań. Szczególnie kuchnia jest miejscem, w którym możemy wykorzystać stal (sprzęt AGD), beton (posadzki), cegły (ściany) i drewno (blat i stół) tak, by razem stworzyły przytulne miejsce do spędzania czasu.

O mikrocemencie w kuchni pisaliśmy tutaj

Dzięki betonowi w kuchni możemy stworzyć zarówno przestrzeń w stylu chłodnym i eleganckim, jak również ciepłym i przytulnym – wszystko zależy od dodatków.

Mikrocement łatwo łączyć z materiałami takimi jak kamień, drewno czy stal. Stosując różne techniki nakładania oraz łącząc kolory jesteśmy w stanie uzyskać niepowtarzalne faktury i odcienie. Beton we wnętrzach świetnie sprawdza się w zestawieniu z ciepłym, przytulnym drewnem, miękkimi dywanami czy kolorowymi tekstyliami.

różne materiały łącz z betonem