Posadzki betonowe z mikrocementu w mieszkaniu

 
Nowoczesna architektura bardzo ceni beton architektoniczny. Poprzez stosowanie naturalnych tworzyw i łączenie ich z nowoczesnymi materiałami, możemy uzyskać całkiem nowe, niespotykane wnętrza.

Szczególnie beton wnosi powiew świeżości. Coraz częściej wchodzi do mieszkań i domów. Być może masz pomysł na wykorzystanie betonu w mieszkaniu, zastanawiasz się jak wkomponować betonową posadzkę w domu? Oto kilka inspiracji do wykorzystania.

 

Ciemniejsza strona betonu

Wykonanie posadzek betonowych stosując mikrocement jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Dodatkowo z mikrocementu można wykonać inne elementy pomieszczenia – ściany, blaty, umywalki, itd. Wybór kolorów jest nieograniczony – możemy wybierać spośród odcieni szarości, brązu, granatu czy popularnego obecnie fioletu. Ciemne kolory są bardzo łatwe w utrzymaniu, nie widać na nich tak szybko zabrudzeń jak na jasnych posadzkach betonowych.

ciemna łazienka

Drewno i posadzki betonowe

Ilość dostępnych technologii i rodzajów surowców może przyprawiać o ból głowy. Eksperci, projektanci i designerzy, mając odpowiednią wiedzę, mogą zaproponować rozwiązania na każdą kieszeń, poczynając od bardzo przystępnych, na naprawdę kosztownych kończąc. A co, jeśli wrócimy do korzeni? Do połączenia drewna z betonem –  podstawowych materiałów budowlanych. Ta idealna kompozycja zawsze będzie ze sobą współgrać. Posadzka betonowa nadaje niepowtarzalny, industrialny styl, a drewno ociepli wnętrze. To połączenie musi się udać!posadzka z mikrocementu i drewno

Jasne posadzki betonowe

Beton kojarzony jest przede wszystkim z kolorem ciemnoszarym.  Jednakże nasz mikrocement FESTFLOOR Life może przyjąć każdy odcień szarości, jaki tylko sobie wymarzymy. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować bardzo jasny odcień szarości.  Dodając odpowiednie ilości pigmentów do masy jesteśmy w stanie stworzyć materiał, który całkowicie zmieni całą przestrzeń.

jasna posadzka z mikrocementu

Łącz różne materiały z betonem

Łączenie naturalnych materiałów to zauważalny trend przy projektowaniu i urządzaniu mieszkań. Trend ten jest szczególnie widoczny w kuchni. Tam właśnie możemy wykorzystać stal (sprzęt AGD), beton (posadzki), cegły (ściany) i drewno (blat i stół) tak, by razem stworzyły przytulne miejsce do spędzania czasu.

Dzięki betonowi w kuchni możemy stworzyć zarówno przestrzeń w stylu chłodnym i eleganckim, jak również ciepłym i przytulnym – wszystko zależy od dodatków.

Mikrocement łatwo łączyć z materiałami takimi jak kamień, drewno czy stal. Stosując różne techniki nakładania oraz łącząc kolory, jesteśmy w stanie uzyskać niepowtarzalne faktury i odcienie. Beton we wnętrzach świetnie sprawdza się w zestawieniu z ciepłym, przytulnym drewnem, miękkimi dywanami czy kolorowymi tekstyliami.