MIKROCEMENT: ZASTOSOWANIE SIATKI Z WŁÓKNA SZKLANEGO

Temat siatki z włókna szklanego wzbudza wiele kontrowersji i pytań. Część osób zastanawia się, czy rzeczywiście trzeba ją stosować, podczas gdy inni wręcz wzbraniają się przed jej użyciem. W tym artykule wyjaśnimy znaczenie siatek w kontekście mikrocementu i dlaczego w Festfloor zalecamy ich zastosowanie.

1. Dlaczego zatapiamy siatkę w warstwie podkładowej?

siatka-z-wlokna-szklanego-mikrocement-festfloor-2

Siatka z włókna szklanego posiada bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie, co skutecznie zapobiega przenoszeniu się pęknięć z podłoża betonowego. Choć siatka nie zapobiega całkowicie powstawaniu szczelin w masie cementowej, efektywnie powstrzymuje ich rozwijanie się na powierzchni wykończeniowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku ogrzewania podłogowego, które może powodować dodatkowe spękania wywołane naprężeniami termicznymi w późniejszym okresie użytkowania posadzki.

2. Rodzaje siatki

siatka-z-wlokna-szklenaego-1-festfloor

Grubość siatki w systemie jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na prawdopodobieństwo powstawania szczelin w warstwie podkładowej. W ofercie FESTFLOOR znajdziesz dwa typy siatek: standardową oraz ultra-cienką. Obie wersje doskonale nadają się do użycia z warstwą podkładową.

  • Siatka SUPER THIN – wybierana przez profesjonalnych wykonawców mikrocementu, ze względu na wyjątkową elastyczność i łatwość w dopasowaniu do kłopotliwych powierzchni z licznymi narożnikami.
  • Siatka STANDARD – najbardziej wszechstronna i powszechnie używana opcja w branży wykończeniowej.

3. FESTKontakt / Festfloor Life BAZA zamiast żywicy

zestawy-wzmacniajace-podloze-festfloor

Zarówno Mostek sczepny FESTKontakt, jak i FESTFLOOR Life BAZA, są całkowicie bezpiecznymi rozwiązaniami. Nie emitują toksycznych oparów w trakcie aplikacji czy wiązania, co mogłoby skutkować chorobami czy innymi problemami zdrowotnymi. W Festfloor bezpieczeństwo wykonawców i użytkowników jest zawsze na pierwszym miejscu.

4. Opinie wykonawców

Poniżej prezentujemy komentarze na temat siatek z włókna szklanego. Pochodzą one zarówno od specjalistów w dziedzinie mikrocementu, jak i od indywidualnych klientów, co pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego siatka jest tak istotna.

opinie o siatce