Posadzka z mikrocementu [zdjęcia od wykonawcy ze Szczecina]

 

Dziś przedstawiamy zdjęcia z kolejnej realizacji, tym razem w domku jednorodzinnym we Wrocławiu. Ponad 100m2 posadzki z mikrocementu to duże wyzwanie, ale firma Resinfloor ze Szczecina poradziła z nim sobie celująco. Specjaliści z Resinfloor, z którymi współpracujemy + produkty na posadzkę Festfloor life = efekt wow.

Z resztą wystarczy popatrzeć na poniższe zdjęcia:

 

posadzka z mikrocementu

Na zdjęciu podłoga z mikrocementu Festfloor Life w kolorze GR3 Natural.

Nowoczesny duży salon z otwartą kuchnią, w którym królują odcienie czerni, szarości i drewno. W tym pomieszczeniu wzrok przyciąga designerska metalowa lampa nad stołem a jeszcze wyżej industrialny sufit – odkryty strop, na którym widać deskowania i łączenia. Posadzka z mikrocementu wspaniale współgra z betonowym sufitem, stanowi jakby jego lustrzane  odbicie. Co ważne, pod mikrocement można stosować ogrzewanie podłogowe, należy jedynie pamiętać, że by móc zastosować mikrocement,  wilgotność podłoża nie może przekraczać 4% a ogrzewanie podłogowe musi być uruchomione i przetestowane do najwyższych używanych temperatur. Ogrzewanie należy wyłączyć najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem aplikacji mikrocementu. Nieprzestrzeganie tych zasad może doprowadzić do pękania podłoża i przenoszenia rys na warstwę mikrocementu.

Czytaj również:

 

posadzka z mikrocementu

Meble z metalu i drewna to nieodłączny element loftowych wnętrz. Najczęściej wykonane są  ze starego drewna z recyklingu oraz czarnych stalowych profili i charakteryzują się prostą konstrukcją. Wyglądem przypominają nieco meble z fabryki, warsztatu czy magazynu. Minimalistyczne i oszczędne w formie doskonale prezentują się na mikrocementowej podłodze.

 

posadzka z mikrocementu

Przeciwwagą dla użycia ciemnych kolorów i wielu industrialnych elementów wyposażenia, jest zamontowanie bardzo dużych okien  od sufitu do podłogi. Wpada przez nie dużo światła a ogród niemal wchodzi do salonu – kontynuacją ogrodu jest mech na ścianie przy schodach.

Klasyczny szary mikrocement na podłodze to najczęstszy wybór inwestorów, jednak należy pamiętać, że możliwości wyboru koloru jest dużo więcej.

 

posadzka z mikrocementu

Dzięki wysokiej odporności na ścieranie mikrocement  doskonale sprawdzi się w korytarzu / holu. Dodatkowo stosując jeden rodzaj wykończenia we wszystkich pomieszczeniach (a nie np. płytki w holu i w kuchni, parkiet w salonie), optycznie powiększamy wnętrze.

 

posadzka z mikrocementu

Cały dom jest zaprojektowany bardzo nowocześnie. Oprócz mikrocementu mamy tu coraz modniejsze drzwi ukryte, czarne industrialne reflektory i oszczędność mebli i ozdób.

 

Jeśli podoba Ci się mikrocement we wnętrzach, zobacz również zdjęcia z innych realizacji:

 

Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy mikrocementu, który nie boi się nowych wyzwań i podejmie się ciekawych zleceń nawet na drugim końcu kraju, serdecznie polecamy firmę  Resinfloor.