Skandynawski styl prosto z Danii – betonowy tynk dekoracyjny i posadzka z mikrocementu w roli głównej [zdjęcia]
Skandynawowie kochają mikrocement. A nasz duński dystrybutor uwielbia mikrocement do tego stopnia, że wykorzystał go w niemal każdym pomieszczeniu swojego domu 🙂
Skandynawskie wnętrzna są niezwykle funkcjonalne, proste i uspokajające. Pastelowa stonowana kolorystyka daje ukojenie i pozwala się zrelaksować. Długa północna zima sprawia, że Duńczycy przywiązują ogromną wagę do tego, by ich mieszkania były przytulne, ciepłe i żeby chciało się w nich przebywać. Jednym słowem w duńskim domu ma panować „hygge” czyli przytulność, komfort, bezpieczeństwo, relaks, radość ze spotkania i panującej atmosfery.
Ponieważ styl skandynawski nawiązuje bezpośrednio do natury, najczęściej używanymi materiałami są drewno, naturalne tkaniny, wełniane dywany, ale również coraz częściej beton. Dzięki zastosowaniu mikrocementu możemy uzyskać efekt betonu na ścianie lub podłodze. Jest to praktyczne i minimalistyczne rozwiązanie, bo Skandynawowie lubią prostotę i czyste linie.
Hall / przedpokój – posadzka z mikrocementu
Światło odgrywa kluczową rolę w skandynawskich domach. By wykorzystać maksymalnie niewielką ilość światła słonecznego w zimę, okna są bardzo duże i zwykle nie ma w nich zasłon ani firanek. W tym hallu mamy okna od podłogi do sufitu, dzięki czemu wnętrze jest jasne a betonowa podłoga pięknie wyeksponowana. Zastosowanie mikrocementu w przedpokoju to praktyczne rozwiązanie. Materiał ten jest bardzo wytrzymały na zarysowania oraz wilgoć, dlatego nie trzeba się martwić, że zostanie zniszczony przez zimowe obuwie, topniejący śnieg, piach i sól.
Tekstylia są nieodłącznym elementem duńskiego mieszkania, a niewielkie dywany na mikrocementowej posadzce wyglądają wprost znakomicie.
Łazienka – odporny na wodę tynk dekoracyjny i posadzka z mikrocementu
Wielokrotnie polecaliśmy zastosowanie mikrocementu do remontu łazienki. Oto konkretny i sprawdzony przykład, jak mikrocement zostal położony na istniejące płytki na ścianie i na podłodze. Na ścianie zastosowano wodoodporny tynk dekoracyjny Festwall a na podłodze żywiczny system posadzkowy Fesftloor Life. Zdjęcia przed i po doskonale pokazują efekt harmonijnego wnętrza, jaki uzyskano dzięki mikrocementowi.
Produkty Festfloor są 100% odporne na wodę, dlatego można je stosować nawet do zabudowy prysznica. Przeczytaj również: Mikrocement pod prysznicem i na brodziku typu walk-in
Betonową posadzkę w łazience bardzo łatwo się sprząta. Dodatkowym plusem jest fakt, że na takiej podłodze nie widać brudu, więc nie trzeba codziennie biegać z mopem 😉
Salon – betonowy tynk dekoracyjny
Beton dekoracyjny doskonale komponuje się z drewnianym parkietem w salonie.
Weranda – mikrocementowa posadzka
www.festfloor.pl/posadzka-z-mikrocementu-czy-z-betonu-polerowanego/
By przetrwać zimowe miesiące Duńczycy chętnie budują sobie przeszklone werandy / ogrody zimowe. Mikrocement sprawdzi się również w tego typu pomieszczeniach. Tak niewiele trzeba, by stworzyć przytulny kącik – mikrocementowa podłoga i meble DIY – stół z desek parkietowych, kanapa z palet, stara stylowa konsola, odrobina koloru na krzesłach i miękkie poduchy w urocze wzory. Nie zabrakło również dużych lampionów na podłodze. Zdjęcia przed po robią wrażenie!
Dzięki zastosowaniu mikrocementu możemy odświeżyć cały dom, uzyskując spójny efekt i trwałość na lata.
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.