Betonowa ściana w sypialni. Mikrocement – tynk strukturalny. Festfloor Life GR3 [zdjęcia]

 

Jakiś czas temu opisywaliśmy, jak samodzielnie wykonać tynk strukturalny na ścianie  przy użyciu produktów z systemu Festfloor Life (kolor GR3). Dziś przyszedł czas, by pokazać efekt  końcowy naszej pracy czyli beton w sypialni. Sypialnia jest niewielkich rozmiarów (11m2), ale ustawna, przytulna i bardzo jasna (dzięki drzwiom balkonowym zajmującym prawie całą ścianę). Królują w niej odcienie szarości i bieli, które zostały przełamane elementami w odcieniach pudrowego różu (poduszki), wrzosu (zasłony) i fuksji (doniczki). Całość dopełniają czarne szafki i osprzęt elektryczny oraz jasna podłoga z naturalnego drewna.

To właśnie dzięki połączeniu efektu betonowej ściany z drewnem i tkaninami o różnych fakturach i wzorach wnętrze nabrało przytulności.

Sama ściana natomiast stanowi najmocniejszy element całego wystroju wnętrza, choć nie dominuje w nim. Jest idealnym tłem dla dla okazałego zagłówka z weluru, kinkietów i lamp. Początkowa koncepcja zakładała powieszenie nad łóżkiem dużego lustra w zdobionej ramie, ale betonowa ściana daje tak spektakularny efekt, że grzechem byłoby zakrywać nawet centymetr jej powierzchni 🙂

beton w sypialni

 

Betonowa ściana

Betonowa ściana

Betonowa ściana

Betonowa ściana

Betonowa ściana

Jeśli marzy Wam się taka ściana i szukacie wykonawców – zapraszamy do kontaktu.

 

Obejrzyjcie też film instruktażowy, jak wykonać mikrocement na ścianie: