Mikrocement w starej kamienicy. Kolor: Classic Beige FF2005CB [zdjęcia z realizacji]

 

Mikrocement najczęściej kojarzony jest ze stylem nowoczesnym czy industrialnym, jednak przeglądając kolejne zdjęcia z realizacji naszych klientów, przekonujemy się, że tak naprawdę znajdzie zastosowanie we wnętrzu w każdym stylu: rustykalnym, prowansalskim, boho, marokańskim, skandynawskim… albo w starej kamienicy.

 

Mikrocement w starej kamienicy w Częstochowie

Dziś zapraszamy do Częstochowy Stone House Atelier –  do studia Elizy Flis, projektantki i właścicielka marki produkującej prestiżowe obuwie dla kobiet i dzieci A Little Glamour.

Pani Eliza wyremontowała mieszkanie w starej kamienicy, w której dominuje kamień, a oprócz niego część posadzek i ścian pokrywa mikrocement. Dlaczego zdecydowała się na ten właśnie materiał?

„Inspiracją do wykończenia ścian i podłogi w ten sposób były moje małe podróże po Europie i nie tylko, w których zawsze zachwycał mnie brak glazury w łazienkach. Taka delikatna nonszalancja w mieszkaniach, którą zawsze podziwiałam. Niestety obecnie w Polsce dominuje trend – jak to nazywam „Castoramowy”, ale mam nadzieję, że wkrótce zmieni się to.

Pragnęłam klimatu artystycznego i ciepłego w odczuciu jednocześnie, zupełnie odbiegającego od standardów, takiego który zachowa również kilka starych rzeczy – z tzw. z duszą. Stare drzwi, lub meble, które niegdyś powstawały przy użyciu mniej zaawansowanej technologii, a jednocześnie były arcydziełem. Z rozpaczą patrzę na „umierające” pałace czy kamienice, dlatego uratowałam przed wyrzuceniem na śmietnisko stare dwuskrzydłowe drzwi, które niegdyś były połączeniem dwóch pokoi w tej wiekowej kamienicy. Są już wypiaskowane i zostaną wstawione w ścianę zakrywającą piec gazowy. W sypialni udało się wycyklinować i odnowić bardzo stary parkiet, a pozostałą część podłogi wykończyłam mikrocementem Festfloor Go! Kolor Classic Beige FF2005. Będzie to miejsce do sesji zdjęciowych i  spotkań z moimi klientkami :)” – wyjaśnia Pani Eliza.

Co ciekawe, wykonawcą mikrocementu był debiutant do tej pory zajmujący się pracami wykończeniowymi i remontami: „Mikrocement kładł pierwszy raz. Sama namówiłam go do tego wyzwania, ponieważ nie zależało mi na tym, aby powierzchnia była taka „wygłaskana”. Pragnęłam bardziej tego niezbyt perfekcyjnego efektu, zwłaszcza, że w mieszkaniu dominuje stary 120-letni kamień, z którego wybudowana została ta kamienica.”

Nam bardzo podoba się to surowe wykończenie jak i całe mieszkanie. Gratulujemy i dziękujemy z zaufanie i wybór naszych produktów.

 

Zobacz inne realizacje z beżowym mikrocementem:

 

Mikrocement w starej kamienicy

 

Mikrocement w starej kamienicy

Mikrocement w kamienicy

Mikrocement w kamienicy

Mikrocement w kamienicy

Mikrocement w starej kamienicy

mikrocement w kamienicy

mikrocement remont kamienicy

mikrocement remont kamienicy

mikrocement łazienka w kamienicy

mikrocement łazienka w starym mieszkaniu

mikrocement łazienka w starym mieszkaniu

mikrocement łazienka w mieszkaniu w kamienicy

remont kamienicy z mikrobetonem

remont kamienicy z mikrobetonem

remont kamienicy beton cire

 


Projekt: Eliza Flis / REBIS wnętrza

Zdjęcia: Eliza Flis, Stone House Atelier

Wykonawca: Krzysztof Wieczorek

Użyte produkty: