Mikrocement w stylu rustykalnym. Kolor: GR2 [zdjęcia z realizacji]

 

Zbliża się lato, a wraz z nim wakacyjne wyjazdy. Jeśli marzy Wam się powrót do natury i wypoczynek w sielskim klimacie niedaleko plaży, mamy dla Was propozycję: Nera Etwa House w Chorwacji. Przy okazji będziecie mogli zobaczyć ciekawy projekt wnętrza w stylu rustykalnym z mikrocementem Festfloor.

 

Styl rustykalny i jego cechy

Styl rustykalny (ang. rustic – wiejski) charakteryzuje się nawiązaniem do dworków i chałup z przełomu XIX i XX wieku. Jest to styl dla tych, którzy cenią sobie bliski kontakt z naturą i lubią naturalne materiały, tradycję i przytulność.

We wnętrzach w stylu rustykalnym króluje surowe drewno, z widocznymi słojami i sękami (drewniana podłoga, drewniane belki i słupy stropowe). Jego dopełnienie stanowią dodatki z żelaza, miedzi, ceramiki, wikliny, naturalnych tkanin takich jak len czy wełna. Meble z kolei są na ogół masywne i drewniane. Sprawdzi się tutaj stary kredens po babci, drewniana skrzynia znaleziona na strychu czy stolik z targu staroci.

Jeśli chodzi o paletę barw, to wybieramy przede wszystkim ciepłe i neutralne barwy, szczególnie biel i beż, a także kolory ziemi: zielenie, odcienie szarości i brązów. Całość dopełnią rośliny doniczkowe oraz bukiety polnych kwiatów – zarówno świeże jak i zasuszone. Gdzie tu miejsce na ultranowoczesny mikrocement, spytacie?

 

Mikrocement a styl rustykalny

Mikrocement ma niejedno oblicze. Z jednej strony stał się charakterystycznym elementem wnętrz w stylu industrialnym i nowoczesnym, z drugiej stanowi idealne tło dla stonowanych i przytulnych domów i mieszkań w stylu boho. W chorwackim domu wakacyjnym, który dziś prezentujemy, jest podobnie.

Nera Etwa House to kamienny dom na chorwackim wybrzeżu Dalmacji, położony na obrzeżach Neretva Vally, 7 minut jazdy od plaży i godzinę jazdy od Dubrownika. Jest to w wymarzone miejsce dla miłośników przyrody, turystów pieszych, rowerzystów oraz kite i windsurferów. Dom jest całkowicie prywatny i odosobniony, z pięknymi widokami na stare drzewa oliwne, wzgórza i pola mandarynek. Można go rezerwować za pośrednictwem Booking.com, a doba kosztuje ok. 700zł.

Właścicielka obiektu jest projektantką wnętrz i sama zaprojektowała przestrzeń w domu, dbając o każdy detal. Jak sama mówi, nie chce być trendy, ale dąży do ponadczasowego eklektycznego efektu. Przyjmuje nowoczesną, globalną filozofię projektowania z elementami tradycji i lubi pracować z wysokiej jakości naturalnymi materiałami. Starannie dobiera meble i akcesoria vintage z Indii i Maroka, łącząc je ze śródziemnomorskim wyrafinowaniem.

Jako wykończenie podłogi wybrała mikrocement i trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie. Jasnoszary mikrocement z wyraźną strukturą, który pokrywa posadzkę w całym domu, stworzył neutralną bazę dla bogato zdobionych, rzeźbionych mebli, wiejskich bibelotów oraz stanowi przeciwwagę dla ciężkiego drewnianego sufitu i kamiennych ścian.

Dodatkowo z mikrocementu zostały wykonane blaty kuchenne a także cała łazienka (ściany i podłoga). Wszystko to stanowi spójną całość i tworzy przytulne wnętrze, w które sprzyja wypoczynkowi.

Kto chętny na wyjazd do Chorwacji? 🙂

 

Zobacz inne realizacje domów wakacyjnych, w których wykorzystano mikrocement Festfloor:

 
mikrocement we wnętrzu w stylu rustykalnym
mikrocement w stylu rustykalnym
mikrocement we wnętrzu w stylu rustykalnym

blat z mikrocementu styl rustykalny
mikrocement styl rustykalny
posadzka z mikrocementu styl rustykalny
rustykalna łazienka
rustykalna łazienka z mikrocementu
rustykalna łazienka mikrocement
rustykalna łazienka z mikrocementu
styl rustykalny w łazience
styl rustykalny w łazience mikrocement