Mikrocement Festfloor w domu wakacyjnym na Maderze [zdjęcia]

 

 

W czerwcu Festfloor zyskał kolejną zadowoloną klientkę. Tym razem z daleka, bo aż z portugalskiej Madery!

Carolina Pereira zastosowała mikrocement podczas remontu w domu wakacyjnym na powierzchni 180m2. Zobaczcie, jak do tego doszło.

Carolina i jej mąż z zawodu zajmują się nieruchomościami wakacyjnymi na zielonej Maderze. Wyszukują domy i mieszkania oraz remontują je, by następnie sprzedać, głównie zagranicznym klientom. Inwestorka od początku wiedziała, że na posadzkę oraz w łazience chce zastosować beton dekoracyjny. Chociaż materiał ten wywodzi się z południa Europy, gównie z sąsiedniej Hiszpanii i Włoch, Carolina wybrała produkt polski. Przeszukując internet, natrafiła na naszą stronę oraz na nasz kanał na YouTube i tak jej się spodobało, że nie zawahała się zamówić 18 (!) zestawów Festfloor Go! + Festkontakt na drugi koniec Europy.

Jak sama napisała na naszej grupie na Facebooku, mikrocement robiła z mężem po raz pierwszy, a całej techniki nauczyli się właśnie z naszych filmów instruktażowych na YouTube. Portugalczycy relacjonowali na naszej grupie postęp prac, a na koniec – bardzo dumni – pochwalili się efektem finalnym. Zdjęcia, które poniżej prezentujemy, trafią do oferty ich firmy, a sam dom wakacyjny jest wart ok. 250 tys. euro. Może ktoś jest zainteresowany kupnem? 🙂

Carolina zastosowała mikrocement w odcieniu szaro-piaskowym. Pokrył on podłogę w przestronnym salonie połączonym z kuchnią, w korytarzu oraz w łazience. Z kolei szary Festfloor Go! w odcieniu FF9002  zdobi ścianę pod prysznicem (tynk strukturalny). Uwielbiamy takie projekty i południowy styl – tak różny od królujących u nas od lat wnętrz loftowych czy skandynawskich. Tutaj skandynawskie są meble – IKEA pasuje wszędzie – jednak całe wnętrze utrzymane jest w  zupełnie innej stylistyce. Beżowy mikrocement (kolorowy beton) oraz dodatki z wikliny i drewna nadają mu niesamowitego ciepła. Podobnie jak kominek, który będzie rozgrzewał w chłodniejsze wieczory. Dodatkowo, dzięki wielkim oknom wnętrze cały dzień skąpane jest w promieniach słońca, a natura niemal wchodzi do środka domu. Widok za oknem jest niesamowity – rajski ogród pełen bujnej roślinności, wielu gatunków kwiatów, przepięknych klifów i tarasowych pól.

→ Zobacz także kolejny apartament z mikrocementem w roli głównej wyremontowany przez Carolinę oraz dom nad jeziorem z posadzką z mikrocementu