Mikrobeton w domu z elementami stylu prowansalskiego [zdjęcia]

 

Kto powiedział, że mikrobeton (mikrocement) pasuje tylko do ultranowoczesnych minimalistycznych wnętrz, loftów i stylu industrialnego? Ostatnia realizacja posadzka z mikrobetonu przez firmę Partner Pro z Bielawy w woj. dolnośląskim pokazuje, że materiał ten sprawdzi się  nawet w domach z elementami stylu prowansalskiego.

 

Styl prowansalski

We wnętrzu w stylu prowansalskim jest jasno, ciepło i przytulnie. Dominują wszystkie odcienie bieli: od śnieżnobiałych, przez beżowo-kremowe, po delikatnie szare. Charakterystyczne dla stylu prowansalskiego są ciężkie, zdobione drewniane meble. Można je wyszperać  np. na targu staroci albo kupić nowe i samodzielnie postarzyć.  Wielki stół na toczonych nogach, przeszklone kredensy, w którym ustawione są  naczynia oraz szafki z charakterystycznymi żłobieniami to elementy obowiązkowe. W prowansalskich stylizacjach króluje  drewno, kamień i kute żelazo. Na podłodze zwykle leżą bielone powycierane deski  z uwypuklonym usłojeniem, pod sufitem wiszą kute żyrandole. W kuchni, natomiast, możemy znaleźć stary piec oraz kafle z charakterystycznymi reliefami. Obrazu dopełniają dodatki: bukieciki z suszonej lawendy, wiklinowe kosze, wieńce, świeczniki, ramki na zdjęcia i inne bibeloty.

Gdzie tutaj miejsce na beton?

 

Mikrobeton styl prowansalski – zdjęcia

Inwestorzy postanowili złamać zasady i połączyli wszystkie te tradycyjne elementy z mikrobetonową posadzką i kilkoma nowoczesnymi sprzętami, jak np. stoliki z metalową ramą czy retro lodówką. Efekt jest dość zaskakujący i nie wszystkim przypadnie do gustu, ale jedno jest pewne: posadzkę z mikrocementu wykonano na najwyższym poziomie. Fachowcy z firmy Partner Pro zrobili kawał dobrej roboty. W całym domu na powierzchni ok. 100m2 położyli mikrocement Festfloor Life w odcieniu beżowo-szarym. Co ciekawe, użyli samej bazy bez dodatku barwnika. Efekt, jaki uzyskali jest bardzo gładki, jednolity.  Na podłodze niewiele się dzieje, nie ma przecierek czy przypaleń. Podłoga została wykończona matowym lakierem poliuretanowym. Całkowity czas realizacji tej inwestycji to 5 dni (w trzy osoby). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

mikrobeton styl prowansalski

 

mikrobeton styl prowansalski

 

podłoga z mikrocementu w domu z elementami stylu prowansalskiego - jadalnia

 

podłoga z mikrobetonu w domu z elementami stylu prowansalskiego - kuchnia

 

mikrobeton w przedpokoju

podłoga z mikrobetonu w domu z elementami stylu prowansalskiego - salon

 

mikrobeton styl prowansalski