Mikrocement w stylu boho? Tak! Kolor: FL01 [zdjęcia z realizacji]

 

Choć mikrocement kojarzony jest z nowoczesnym i minimalistycznym designem, równie dobrze sprawdza się w eklektycznych aranżacjach w stylu boho. Tak jak w tym zachwycającym domu w Olejnicy, który dziś prezentujemy.

 

Styl boho we wnętrzu

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym się charakteryzuje styl boho w dekoracji wnętrz. Wnętrza w tym stylu cechuje eklektyzm, naturalność, przytulność oraz mnogość wzorów i ornamentów. Znajdziemy tam oryginalne połączenia: nowego ze starym, krzykliwych wzorów ze stonowanymi delikatnymi materiałami, folkowej sztuki z elementami popkultury.

We wnętrzach w stylu boho królują barwy ziemi: beże, brązy, zielenie, rudy, miodowy odcień żółtego, biel, czerń. Sprawdzą się tam również stonowane pastelowe kolory, stanowiące tło dla wyrazistych dekoracji czy akcesoriów.

Jeśli chodzi o materiały w stylu boho, to jest to przede wszystkim drewno, bambus, wiklina, trawa morska oraz naturalne tkaniny takie jak len, wełna czy juta. Koniecznym elementem są również rośliny doniczkowe w dużej ilości.

Styl boho kocha bibeloty i dodatki, szczególnie rękodzieło: ceramikę, ręcznie wyplatane kosze i osłonki na doniczki, makramy, ozdobne pledy i poduszki w etniczne wzory.

Podsumowując, wnętrza w stylu boho to oryginalne mieszkania z duszą.

 

Mikrocement w stylu boho

Kasia i Patryk Kościółko (koniecznie zajrzyjcie na ich profil na Instagramie) kochają unikatowe meble i dodatki, które mają swoją historię. Po mistrzowsku łączą style, tworząc wysmakowane i niepowtarzalne wnętrza.  Ich ostatni projekt to cudowny i dopracowany w każdym detalu dom w stylu boho. Dom znajduje się we wsi Olejnica w województwie wielkopolskim w pięknych okolicznościach przyrody Pojezierza Leszczyńskiego. Co warto podkreślić na samym początku – zarówno projekt jak i wykonanie to ich własne dzieło.

Domek to nowoczesna wersja popularnych w PRL-u domków letniskowych typu brda. Ma on trójkątny kształt ze stromym dwuspadowym dachem i jest wykonany z drewna. Na dole znajduje się salon z kuchnią i łazienką, na piętrze z kolei usytuowana jest sypialnia.  Wnętrze skąpane jest w  beżach. W tym kolorze są ściany, blaty kuchenne, zasłony, tapicerka mebli, dekoracje oraz podłoga. Ta w całym domu pokryta została mikrocementem Festfloor Life w ciepłym odcieniu FL01 Warm Beige. Kasia i Patryk mieli już wcześniej do czynienia z mikrocementem przy okazji wykańczania łazienki w innym mieszkaniu. Praca z materiałem i efekt końcowy tak przypadł im do gustu, że sięgają po niego przy kolejnym, trzecim już projekcie.

„Kolor mikrocementu uzyskaliśmy sami, kupując i mieszając pigmenty. Wykonywaliśmy go również sami. Na początku pomagał nam przyjaciel, który potrafi szpachlować, później Patryk w kuchni kładł sam. Mikrocement jest na podłodze w całym domku, na schodach oraz jest z niego zrobiony blat w kuchni… i cała łazienka 🙂 Domek ten miał być na wynajem, ale sami się do niego przeprowadziliśmy, budujemy kolejny, który już jest teraz będziemy wynajmować.” – wspomina Kasia.

Beż stanowi stonowane tło dla wyposażenia wnętrz: prostego i z naturalnych materiałów. Meble są wykonane z drewna, wikliny, rattanu. Wystrój uzupełniają lampy, dywany i rośliny w doniczkach.

Na szczególną uwagę zasługuje aneks kuchenny z niebanalnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami takimi jak piekarnik w ścianie czy blat z mikrocementu.

Z kolei w łazience urzeka minimalistyczna linia umywalki z mikrocementu i armatura w kolorze mosiądzu, a także ciekawe w formie lustro.

Sypialnia urządzona jest bardziej oszczędnie niż reszta domu. Jej centralny punkt to łóżko z lnianą pościelą w kolorze khaki oraz ogromne okno, przez które rozpościera się cudowny widok na okolicę. Pod sufitem uwagę przyciągają oryginalne lampy wykonane własnoręcznie przez właścicieli.

Jesteśmy absolutnie zachwyceni tym projektem i czekamy na kolejne!

 

Zobacz inne realizacje z beżowym mikrocementem:

 


 

Mikrocement w stylu boho

 

Mikrocement w stylu boho

 

Mikrocement w stylu boho

 

beżowy mikrocement - wnętrze w stylu boho

 

beżowy mikrocement - wnętrze w stylu boho

 

beżowy mikrocement - wnętrze w stylu boho

 

beżowy mikrocement - wnętrze w stylu boho

 

beżowy mikrocement - wnętrze w stylu boho

 

beżowy mikrocement - wnętrze w stylu boho

 

beżowy mikrocement - łazienka w stylu boho

 

 mikrocement w łazience w stylu boho

 

 mikrocement stylu boho

 

 mikrocement stylu boho

 

 mikrocement w sypialni w stylu boho

 

posadzka z mikrocementu w sypialni w stylu boho