Remont PRL-owskiej kostki: mikrocement w przedpokoju. Kolor: NCS 1000N [zdjęcia z realizacji]

 

Mikrocement to wymarzony materiał do robienia remontów, o czym świadczą liczne realizacje naszych klientów:

Nic dziwnego, że kolejni inwestorzy decydują się na użycie mikrocementu podczas swoich remontów – np. przy przebudowie strefy wejściowej w popularnym domu-kostce pamiętającym czasy PRLu. Efekt oceńcie sami 🙂

 

Dom-kostka. Źródło zdjęcia: dobrzemieszkaj.pl

Dom-kostka

Chyba każdy z nas kojarzy charakterystyczne domy-kostki, które powstawały w czasach PRL-u jak  Polska długa i szeroka. Charakteryzowały się prostotą i brakiem detalu architektonicznego. PRL-owska kostka to zwarta dwupiętrowa bryła zbudowana na planie kwadratu z płaskim dachem i „barankiem” na elewacji. W wysokiej piwnicy znajdował się garaż, a od frontu dwie wąskie loggie.
Tego typu domy są często we względnie dobrym stanie technicznym, ale ich wygląd i funkcjonalność pozostawiają wiele do życzenia. Na szczęście można je dostosować do współczesnych standardów, używając nowoczesnych materiałów i zmieniając nieco aranżację.

 

Remont domu-kostki: mikrocement w przedpokoju i na schodach

Kasia i Piotrek, inwestorzy ze Śląska, przebudowali jedną z takich kostek. Jednym z głównych akcentów nowego wnętrza po remoncie jest biały mikrocement, który pokrywa posadzkę w holu oraz schody. Cała strefa wejściowa ma niezwykle nowoczesny wygląd, który zawdzięcza połączeniu bieli, czarnych frontów szaf, lustra i dodatków oraz listwom ledowym.
Podłoga i schody to dzieło Bet-ON-Cement Śląskiej pracowni mikrocementu. Jak opowiedzieli nam wykonawcy, był to jeden z bardziej wymagających projektów.
Co stanowiło główne wyzwanie i jak przebiegały prace? Już śpieszymy z wyjaśnieniem: Praca przy schodach była podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich polegał na dobudowaniu dwóch schodów i dolaniu fragmentu posadzki. Drugi etap polegał na wyprofilowaniu schodów, a to zawsze oznacza kłopoty w starych domach i rzadko kiedy można wszystko przewidzieć. Kilka godzin mierzenia, szkicowania docelowych schodów, aż wreszcie udało się osiągnąć kompromisy w zakresie poprawnej wysokości, głębokości i geometrii schodów. Trzeci etap to już standard – aplikacja mikrocementu w przedpokoju oraz na schodach. Inwestorzy wybrali biały mikrocement Festfloor Go! kolor NCS 1000N i od początku zaznaczali, że zależy im na gładkiej powierzchni z minimalną ilością przepaleń.  „Ostatecznie sprostaliśmy wymaganiu i wykonaliśmy posadzkę, na której trudno dostrzec charakterystyczne dla mikrocementu przepalenia. Było to chyba najbardziej karkołomne zadanie z jakim mieliśmy do czynienia w naszej dotychczasowej pracy. Myśleliśmy, że jego realizacja jest nierealna, ale daliśmy radę.” – mówi Ania Kinor z Bet-ON-Cement. „Podwojony nakład czasu i pracy zaowocował zadowoleniem Klientów, które jest dla nas zdecydowanie najważniejsze. Przedstawiamy kilka zdjęć z tej realizacji. Warto nadmienić, że najświeższe zostały wykonane niemal po roku eksploatacji przy okazji nakładania wosku do mikrocementu, nowego produktu marki Festfloor. Zapraszamy do współpracy Klientów ze Śląska i okolic. Zanim nawiążemy współpracę zaprosimy Was do naszego domu i zaprezentujemy jak wygląda mikrocement na żywo, w codziennym użytkowaniu.”

 

Więcej o Bet-ON-Cement Śląska pracownia mikrocementu

Historia Bet-ON-Cement zaczęła się prozaicznie. Ania i Tomek Kinor, na co dzień pracownicy korporacji, szukali firmy, który podejmie się wykonania posadzki dekoracyjnej z mikrocementu w ich domu. Spotkali się z kilkoma wykonawcami i dostali kilka wycen, ale jakoś nikt ich do końca nie przekonał. W Internecie trafili na Festfloor, poczytali, skontaktowali się z biurem i postanowili podjąć wyzwanie: wziąć udział w szkoleniu z mikrocementu i samodzielnie wykonać posadzkę. Wyszło całkiem nieźle, więc zaraz pojawiły się kolejne zlecenia. „Następnie były realizacje u rodziny i wśród znajomych, aż wreszcie znaleźliśmy pierwszego, prawdziwego inwestora. Ruszyło.” – wspomina Ania Kinor. „Od tego czasu kilkadziesiąt par schodów, wiele metrów kwadratowych podłóg, ścian, blatów, mebli, barków, itd.”

Po latach mają na swoim koncie wiele projektów, w tym prawdopodobnie najwięcej realizacji schodów z mikrocementu w południowej Polsce. Oprócz tego prowadzą otwarty dom na Śląsku, do którego zapraszają  klientów zainteresowanych zleceniem wykonania mikrocementu.  Tam pokazują realizację z mikrocementu na żywo, omawiają jego właściwości i oczekiwania klienta. „Jesteśmy firmą rodzinną, nie stosujemy żadnych sztuczek marketingowych – nie musicie się tego obawiać. Nie powiemy Wam, że mikrocement jest najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku i dla każdego, ale pokażemy, jak wygląda po kilku latach użytkowania w normalnym domu – z dziećmi, zwierzakami i mnóstwem gości. Będziecie mogli go dotknąć i zobaczyć na większej powierzchni niż próbka 50x50cm.”

Jeśli szukacie wykonawcy mikrocementu ze Śląska, koniecznie skontaktujcie się z Bet-ON-Cement.