Stary dom w nowej wersji – remont z mikrocementem. Kolor: GR1, FL02 Rose Beige [zdjęcia z realizacji]
Nasi klienci lubią wykorzystywać mikrocement podczas remontów. Chwalą sobie jego uniwersalność, wszechstronność i łatwość użycia.
Dziś pokazujemy efekt pracy jednego z naszych brytyjskich klientów, który samodzielnie remontuje szeregowy dom Londynie a remont relacjonuje na Instagramie – Steady Eddie Renovation.
Czytaj także: Remont kuchni z użyciem mikrocementu [zdjęcia przed i po]
Stary dom w nowej wersji – trochę historii
Dom, który odnawia nasz klient pochodzi z epoki edwardiańskiej, a więc okresu w historii Wielkiej Brytanii za panowania króla Edwarda VII – syna królowej Wiktorii (1901 – 1910). Najbardziej typową zabudową z tamtych czasów były wolnostojące, bliźniacze lub szeregowe domy z dużym ogrodem i podjazdem, usytuowane na przedmieściach.Wraz z wielkimi zmianami społecznymi i politycznymi na początku XX wieku, epoka edwardiańska utrwaliła ideę zielonych podmiejskich osiedli, dążąc do zapewnienia wszystkim pięknych, funkcjonalnych domów. Zniknęły duszne i zagracone wnętrza wiktoriańskich domów – a nowy styl był mniej formalny i świeży.
Tak więc, w przeciwieństwie do mniejszych, ciemniejszych domów wiktoriańskich, domy edwardiańskie były bardziej przysadziste, szersze i przestronne, z większymi korytarzami i większą liczbą okien. Salony miały często okna na obu końcach, przykryte małym spadzistym dachem na zewnątrz.
Edwardiańskie domy słyną z ozdobnych detali dekoracyjnych, takich jak płytki podłogowe, witraże i drewno, a także duże pokoje z wysokimi sufitami.
Jakie są główne cechy domów w stylu edwardiańskim?
- Domy budowane w linii prostej
- Czerwona cegła
- Ganek z drewnianymi ramami
- Szeroki korytarz
- Podłogi z drewna parkietowego
- Szersze, jaśniejsze pokoje
- Proste wewnętrzne
Remont z mikrocementem – kolory GR1 Light Grey oraz FL02 Rose Beige
Nasz klient decydując się na gruntowny remont starego domu, szukał nowoczesnych i praktycznych rozwiązań we wnętrzu. Potrzebował systemu, który można stosować na ogrzewaniu podłogowym i który stworzy jednolitą minimalistyczną powierzchnię bez fug. Postawił na posadzkę z mikrocementu w całym domu. W kuchni, jadalni oraz salonie zastosował system Festfloor Life w najjaśniejszym odcieniu szarości GR1. Z kolei ściany w łazience pod prysznicem wykończył nieco cieplejszym odcieniem FL02 Rose Beige (więcej o mikrocemencie pod prysznicem). Czytaj także Mikrocement Festfloor Life czy Festfloor Go! – co wybrać?
Na ścianach i suficie użył tynku dekoracyjnego imitującego beton. Szare ściany i podłoga tworzą neutralną bazę dla lamp i armatury w kolorze starego złota (zobacz więcej inspiracji wnętrzarskich z mikrocementem: beton ze złotem) oraz odnowionych mebli drewnianych i czarnej prostej kuchni (zobacz jak łączyć drewno i beton). Dzięki dużym oknom, które wychodzą na ogród wnętrze jest jasne i przytulne, a mikrocement o każdej porze dnia wygląda nieco inaczej – promienie słońca wydobywają jego subtelne piękno.
→ Zobacz także: Remont PRL-owskiej kostki: mikrocement w przedpokoju. Kolor: NCS 1000N [zdjęcia z realizacji] oraz Efekt rdzy i beton we wnętrzu [zdjęcia z realizacji]