Mikrocement – betonowy tynk strukturalny

sciana-efekt-betonu-mikrocement-festfloor

Betonowy tynk strukturalny mikrocementu Festwall Life w kolorze GR2.

Mikrocement a tynki strukturalne

Tynk strukturalny (tynk dekoracyjnytynk ozdobny) to specjalna masa tynkarska, która pozwala na uzyskanie różnorodnych form oraz struktur.  Tynki  różnią się między sobą gęstością, konsystencją, wielkością kruszywa oraz sposobem aplikacji. Ich ogromna różnorodność umożliwia osiągnięcie wielu ciekawych efektów i wybranie tego, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza. Do wyboru mamy stiuk wenecki, tynki imitujące piaskowiec, marmur, granit, trawertyn oraz beton. Wśród tynków imitujących beton na szczególną uwagę zasługuje mikrocement.

 

Mikrocement dzięki swoim właściwościom – wysokiej trwałości i elegancji – został wykorzystany w pierwszej kolejności jako wykończenie posadzek. Jednak jest on tak uniwersalny, że można stosować go jako także jako betonowe wykończenie ścian oraz sufitów, nadając im strukturalny charakter. Z mikrocementem, stworzysz loftowy styl bez wydawania kroci na materiały wykończeniowe i farby, a uzyskany efekt betonu na ścianie posłuży bardzo długo.

Styl loftowy i mikrocement

Mikrocement zyskał na popularności wraz z powstaniem stylu loft i mody na industrialne, przemysłowe wykończenia wnętrz. Mikrocement doskonale zastępuje surowy beton a dodatkowo jest łatwiejszy w aplikacji, bardziej wytrzymały, łatwy w utrzymaniu czystości, nie pyli, nie przyjmuje wody.

Stosując mikrocement, zyskujesz całkowitą szczelność ściany w pomieszczeniach mokrych. Natomiast dzięki wysokim właściwościom adhezyjnym, możesz stosować go bezpośrednio na płytki ceramiczne (bez ich skuwania). To dopiero oszczędność czasu i pieniędzy! Dzięki mikrocementowi wyczarujesz łazienkę z betonową ścianą pod prysznicem i industrialną kabinę z metalowymi profilami, dużymi czarnymi lampami. Być może dodasz do tego wolno stojącą stylizowaną wannę i odsłoniętą cegłę.

Mikrocemen–betonowy-tynk-strukturalny-1

Mikrocement w studiu fotograficznym (podłoga FF7001, ściany GR2).
Photo: Geometrik.studio

Mikrocement – aplikacja i zastosowanie

Festfloor Life, kolor GR3 Naturalny

Sama aplikacja mikrocementu jest stosunkowo łatwa. Do jego nałożenia wystarczą podstawowe narzędzia (paca, mieszadło, wałek itp.). Jednakże jeśli nie masz wprawy, skontaktuj się z nami. Z chęcią polecimy Ci naszych sprawdzonych fachowców, którzy wykonają prace w naszym systemie.
Powierzchnię ściany zabezpiecza się wodoodpornym lakierem, dzięki czemu mikrocement można stosować w łazience i kuchni.

Tynk strukturalny z mikrocementu doskonale przyczepia się do większości powierzchni takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, płytki ceramiczne, beton, drewno, tworzywa sztuczne itp.

Betonowe ściany z mikrocementu doskonale sprawdzają się w łazienkach, sypialniach, kuchniach, we wnętrzach jak i na zewnątrz.

sciana-prysznicowa-festwall-life-1

Ściana prysznicowa z mikrocementu Festwall Life z dodatkiem różowego barwnika – betonowy tynk strukturalny w łazience

sciana-prysznicowa-festfloor-go-july-go-beige

Cała łazienka wykonana z mikrocementu  FestfloorGo! Kolor July Go Beige –
tynk strukturalny w łazience

Zobacz także: