Posadzka betonowa z mikrocementu Festfloor Go! Kolor FF9003 [zdjęcia z realizacji]

 

Na początku lutego tego roku Pan Sebastian z firmy NowoFloor rozpaczał przygodę z mikrocementem FESTFLOOR GO!. Na pierwszy ogień jego inwestor wybrał kolor biały FF9003 Signal White (→ Zobacz kartę kolorów mikrocementu). Realizacja niemała, bo 150m2 w całym domu w miejskości Siadło Dolne obok Szczecina pozwalała dokładnie przetestować materiały i cały system. Firma Pana Sebastiana już od dłuższego czasu zajmuje się realizacjami posadzek żywicznych – głównie kamiennych dywanów oraz posadzek epoksydowych. Na mikrocement FESTFLOOR pan Sebastian z kolei natrafił przez naszego partnera – firmę Magiczna Podłoga.

Tak oto rozpoczęła się historia mikrocementej podłogi, która była relacjonowana na profilu na Facebooku firmy NowoFloor.

Pan Sebastian rozpoczął od zgromadzenia potrzebnych materiałów oraz akcesoriów do wykonania. Na taką powierzchnię było potrzebne około 400kg produktów. Oprócz tego potrzebne były narzędzia do mikrocementu: wałki do lakierowania, taśmy zabezpieczające, uchwyty i rączki do wałków, pace itp.

Towar dotarł bardzo szybko #mikrocement Festfloor #podloga #szczecin całe zamówienie ???

taśmy wałki akcesoria od #BudmaxŁomza
Łącznie 390 kg towaru

Opublikowany przez Żywica i Kamień Wtorek, 16 lutego 2021

 

Przygotowanie podłoża pod mikrocement

Pierwszym etapem na budowie było dokładne oczyszczenie i przygotowanie podłoża, na którym aplikowany miał być mikrocement. Zazwyczaj na tym etapie szlifowane jest powierzchnia jastrychu w celu usunięcia mleczka cementowego, jak również uzupełniane są wszystkie ubytki oraz szyte są niekontrolowane pęknięcia.

Przygotowanie podłoża łącznie 150m2 ??

Opublikowany przez Żywica i Kamień Piątek, 19 lutego 2021

 

Wykonanie obejmowało również obłożeni stopni schodów, które zostaną zainstalowane po wykonaniu całej realizacji. W tym przypadku również został użyty biały mikrocement w kolorze FF9003.

Mikrocement Festfloor Szczecin @schody DekoracjaDomu.pl

Opublikowany przez Żywica i Kamień Czwartek, 18 marca 2021

 

Ściana z mikrocementu

Oprócz posadzek, zostały również wykonanie ściany w szarym kolorze. W tym przypadku został użyty mikrocement dwuskadnikowy FESTFLOOR Life, które nadaje bardziej wyrazistą strukturę powierzchni. Wraz ze ścianą mikrocementem zostały obłożone drzwi ukryte, które idealnie będą wtapiać się w całą powierzchnią (→ Czytaj również: Betonowe drzwi – drzwi ukryte wykończone mikrocementem).

Produkt ?Festfloor

Dużo pracy za mną a to dopiero początek z tego co się zapowiada, efekt na ścianie po ustaleniu z…

Opublikowany przez Żywica i Kamień Piątek, 9 kwietnia 2021

 

Gotowy efekt wykończony matowym lakierem

Tak prezentuje się posadzka z mikrocementu FESTFLOOR GO! na piętrze.

Całość powierzchni została zabezpieczona lakierem PU FEST 2K z matowym wykończeniem (→ Czytaj również: Jaki lakier do mikrocementu wybrać?). Tak prezentuje się gotowy efekt posadzki z mikrocementu w systemie FESTFLOOR GO! na parterze domu.