Narzędzia i akcesoria do mikrocementu: tego będziesz potrzebować 

 

Wybór odpowiednich narzędzi do mikrocementu jest ważnym czynnikiem decydującym o efekcie finalnym, jaki uzyskamy. Jeśli jesteś profesjonalnym wykonawcą lub chcesz samodzielnie przeprowadzić aplikację mikrocementu, postaw na narzędzia i akcesoria najwyższej jakości. Przeczytaj na co zwrócić uwagę, kompletując narzędzia do mikrocementu. Zaczynamy od pacy do nakładania, rączek oraz wałków do lakieru i taśmy malarskiej.

 

Paca do nakładania mikrocementu – wkrótce dostępna w naszym sklepie

Paca do nakładania mikrocementu

Czym nakładać dekoracyjne tynki betonowe, czym zacierać mikrocement? Czy można stosować takie same pace do posadzek i do ścian? Jaką pacę do zacierania wybrać? Podstawowym narzędziem do mikrocementu jest nierdzewna paca. To właśnie nią formujemy mikrocement i decydujemy, jaki wzór powstanie na powierzchni, czy będzie ona bardziej gładka i jednolita czy też pełna przypaleń i wżerów. Paca do mikrocementu jest zwykle krótsza od tych do gładzi, dzięki czemu możemy łatwiej tworzyć nią wzory. Zasadniczo można używać tej samej pacy do ścian i podłóg, choć wszystko zależy od upodobań i warsztatu danego wykonawcy.

Paca którą polecamy zapewnia maksymalny komfort aplikacji mikrocementu na powierzchniach poziomych i pionowych, zarówno w małych jak i dużych przestrzeniach. Ostrze ma okrągłe końcówki i ściętą krawędź. Niezwykle gładki spód blachy roboczej wykonany jest z bardzo wytrzymałej stali, co gwarantuje pacy trwałość i zapewnia jej odporność na korozję. Rączka jest lekka, wytrzymała i ergonomiczna.

Ważne: by paca długo nam służyła, po każdym użyciu należy ją dokładnie umyć wodą.

 

Wałki do lakieru

Wałki do lakieru. Kup wałki w naszym sklepie.

Wałek do lakieru

Wałek do lakieru jest często bagatelizowany. Wydawać by się mogło, że jest są to banalne narzędzia, które różnią się między sobą jedynie rozmiarem i długością włosia… błąd! Dobry wałek to podstawa sukcesu. Nakładamy nim ostatnią warstwę systemu mikrocementu i słabej jakości wałek może wszystko popsuć. Jaki jest najlepszy wałek do lakierowania mikrocementu? Najlepszy będzie wałek z mikrofibry o długości włosia 8mm. Użycie wałków zarówno z krótszym jak i dłuższym włosiem może skutkować pojawieniem się nieestetycznych pasów i smug.

Wałki, które polecamy do aplikacji naszych lakierów, zapewniają m.in:

 • optymalne zużycia lakieru
 • dokładne pokrycie całej powierzchni lakierem
 • nie pozostawiają na powierzchni „kłaczków”, nie pylą
 • mogą być używane do lakierów poliuretanowych zarówno wodorozcieńczalnych jak i rozpuszczalnikowych

 

Rączka do wałka

Oprócz wkładu do wałka potrzebna jest także rączka. O ile wkłady do wałka są raczej jednorazowe i przy każdym projekcie używa się nowych, o tyle dobra rączka posłużyć może na lata. W sprzedaży mamy rączkę przeznaczoną do wszystkich wałków o szerokości 10 cm. Wyposażona jest w rękojeść z tworzywa sztucznego z systemem łatwego mocowania.

Taśma malarska maskująca Premium

Taśma malarska służy do ochrony gładkich powierzchni przy pracach tynkarskich, malarskich czy nakładaniu mikrocementu. Używa się jej do zabezpieczanie profili okiennych i futryn drzwiowych a także do odcinania kolorów oraz poszczególnych ścian (mikrocement nakładamy zwykle na przeciwległe ściany).

Taśma powinna przede wszystkim być wytrzymała (nie rwać się), dobrze przylegać do powierzchni i nie pozostawiać śladów.

Nasza zielona taśma malarska gwarantuje najwyższą jakość w rozsądnej cenie. Wykonana z mocnego, lekko krepowanego, impregnowanego papieru z warstwą UV. W taśmie został zastosowany innowacyjny system pokrycia nośnika klejem Solvent (kauczuk naturalny), co w efekcie daję idealną adhezję do powierzchni i sprawia, że nic nie podcieka, a taśma nie przywiera i nie pozostawia śladów kleju. Ponadto kauczuk naturalny zapewnia możliwość aplikacji w każdych warunkach i jest dostosowany do niskich i wysokich temperatur (można ją stosować zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz).

 

Właściwości taśmy:

 • Bardzo dobrze przykleja się do różnego rodzaju powierzchni
 • Nie podcieka, zapewnia czyste linie malowania
 • Nie pozostawia śladów kleju
 • Nie spada
 • Może pozostawać na powierzchniach do 30 dni
 • Odporna na działanie promieniowania UV,
 • Łatwo usuwalna
 • Pozostawia ostre krawędzie,
 • Do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz