Flip na mieszkaniu: remont łazienki. Mikrocement na płytkach [zdjęcia]

 

Flip (od angielskiego „house flipping”) na mieszkaniach to ostatnio bardzo popularny sposób na inwestycję i pomnażanie pieniędzy.  Jego idea polega na zakupie nieruchomości,  a następnie sprzedaży z zyskiem. Najczęściej podnosi się jej wartość poprzez remont. I tutaj właśnie pojawia się nie lada wyzwanie: jak szybko i możliwie tanio przeprowadzić remont, by uzyskać jak największą stopę zwrotu?

 

Remont mieszkanie do flipa

Osoby zajmujące się kupnem mieszkań do remontu starają się maksymalnie wykorzystać założony budżet. Dążą do tego,  by kupić nieruchomość w atrakcyjnej cenie, szybko ją wyremontować, a następnie sprzedać. Dzięki takiej inwestycji na mieszkaniu można zarobić od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tego typu działania na rynku mieszkaniowym sukcesywnie podnoszą standard i jakość oferowanych mieszkań.

Mieszkania z rynku wtórnego często są zaniedbane lub urządzone w niemodny już sposób. W łazienkach i kuchniach prawdziwą zmorą inwestorów są nieestetyczne płytki na ścianach i na podłodze. Zazwyczaj styl wykończenia nie wpisuje się już we współczesne trendy i chociaż płytki trzymają się dobrze, inwestorzy zmuszeni są do ich skuwania i położenia nowych. Jednak jest na to sprytniejszy sposób:  mikrocement na płytkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić kilka tysięcy złotych na remoncie łazienki, kuchni czy przedpokoju, oszczędzić czas i uniknąć wielu brudnych prac na budowie.

Mikrocement (mikrobeton)  to warstwa o grubości zaledwie 2mm, którą ma bardzo duża przyczepność do podłoża. Dodatkowo można go użyć bezpośrednio w mokrej w strefie. Może mieć stały kontakt z wodą bez obaw o jego uszkodzenie czy przecieki (czytaj więcej: Betonowy tynk dekoracyjny w łazience – czy jest wodoodporny?). Całość systemu jest zabezpieczona dwuskładnikowy lakierem poliuretanowym, dzięki czemu powierzchnia jest łatwo zmywalna i prosta do utrzymania w czystości przez cały okres jej użytkowania (Czytaj także: Jaki lakier do mikrocementu wybrać?).

 

Jak wykonać mikrocement na płytkach?

Przed zastosowaniem mikrocementu na płytkach, należy w pierwszej kolejności delikatnie wyczyścić lub zmatowić szlifierką oscylacyjną płytki, a następnie położyć mostek sczepny wraz z siatką, dzięki czemu zwiększymy przyczepność warstwy dekoracyjnej do płytek oraz zapobiegniemy przebijaniu fug.

 

Po wyschnięciu mostka nakłada się dwie warstwy mikrocementu a na końcu lakier. Całość takiego zabiegu trwa 2-3 dni robocze, a powierzchnie pokryte mikrocementem  można w pełni użytkować już po 7 dniach. Dzięki mikrocementowi możemy cieszyć się wykończeniem w industrialnym betonowym stylu, które doda świeżości i nowoczesności każdemu wnętrzu. Tak odnowiona łazienka na pewno zwiększy wartość mieszkania i pozwoli wynająć lub sprzedać je w krótkim czasie.

 

Mikrocement na płytkach – zdjęcia krok po kroku

Nasz klient, Pan Adrian, miał do wyremontowania łazienką z przełomu lat dwutysięcznych. Remont wykonał własnoręcznie, używając mikrocementu Festfloor Go! . Jaki efekt uzyskał? Zobaczcie sami.

Efekt końcowy - mikrocement na płytkach przed i po

Łazienka z lat 1990/2000 przed remontem

 

mikrocement na glazurze

Łazienka z lat 1990/2000 przed remontem

 

mikrocement na kafelkach

Przygotowanie ścian – szlifowanie i zmatowienie płytek

 

mikrobeton na płytkach - remont

Warstwa mostka sczepnego z siatką na płytkach

 

mikrobeton na płytkach na ścianie i posadzce

Dwie warstwy mikrocementu na płytkach na ścianie i posadzce

 

Efekt końcowy - mikrocement na płytkach

Efekt końcowy – mikrocement na płytkach pod prysznicem

 

Efekt końcowy - mikrocement na płytkach

Po remoncie – mikrocement na płytkach na ścianie

 

betonowe wykończenie na płytkach

Efekt końcowy – mikrocement na płytkach na podłodze

Jeśli chcesz zobaczyć inne metamorfozy wnętrz z mikrocementem czytaj także: