Misja: Posadzka z mikrocementu. Jednolita podłoga w całym mieszkaniu. Kolor FF7035 [zdjęcia]

 

Co zrobić, gdy żona zaprojektuje wnętrze a ty dostajesz misję wykonania posadzki z mikrocementu i jesteś sam na placu boju? Nie pozostaje nic innego niż wpisanie w internet „mikrocement szkolenie„. Odpalasz pierwszy wynik wyszukiwania z Google, czytasz artykuły, karty techniczne, dołączasz do grupy wsparcia na FB, oglądasz filmy instruktażowe na YouTube, jedziesz na szkolenie i już wiesz, że dasz radę!

Taka właśnie była historia pana Krystiana, którego zdjęcie z realizacji posadzki z mikrocementu zdobyło wyróżnienie w naszym konkursie Festfloor Best Photos Awards. Dziś przedstawiamy więcej zdjęć z jego pięknego domu.

 

Debiutant robi 70m2 posadzki z mikrocementu

Pan Krystian wykonał samodzielnie ponad 70m2 posadzki i schodów z mikrocementu w nowo wybudowanym domu pod Poznaniem. Wybrał Festfloor GO! w kolorze FF7035,  który zabezpieczył matowym lakierem dołączonym do zestawu. Przed przystąpieniem do aplikacji mikrocementu przygotował podłoże przy pomocy mostka sczepnego FESTKontakt z siatką z włókna szklanego. Jest to najbezpieczniejszy sposób na wylewki deweloperskie w nowych budynkach oraz na ogrzewanie podłogowe. Dzięki takiemu przygotowaniu podłoża unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek choćby od strony pękającej pod spodem wylewki czy naprężeń cieplnych (Czytaj więcej o przygotowaniu podłoża).

 

Jednolita podłoga w całym mieszkaniu

Żona pana Krystiana zajmuje się projektowaniem wnętrz i to widać na każdym kroku. Wnętrze jest dopieszczone i harmonijne. Minimalistyczne, ale zarazem przytulne. Jasna betonowa podłoga pokrywa cały parter domu – salon z kuchnią, korytarz oraz łazienkę. Jednolita podłoga w całym mieszkaniu to niezwykle eleganckie i wygodne rozwiązanie. Mikrocement stanowi tutaj doskonały wybór, ponieważ można go stosować zarówno do stref mokrych jak i w salonie czy na schodach. Jego ogromną zaletą jest z pewnością jego odporność na różnego rodzaju uszkodzenia – przetrwa zarówno dziecięce zabawy jak i harce czworonogów. Nie zależy bynajmniej zapominać o estetyce. Jednolita posadzka we wszystkich pomieszczeniach optycznie powiększy przestrzeń a do tego pozwala na zmiany aranżacji wnętrza bez ryzyka niedopasowania (jest po prostu uniwersalna). Jednakowa podłoga we wszystkich pomieszczeniach ułatwia także zadanie projektantowi oraz wykonawcy. Już wyjaśniamy: w przypadku łączenia różnych materiałów na podłodze (szczególnie w otwartych przestrzeniach), linie, które łączą materiały podłogowe, powinny być starannie wytyczona i przebiegać zgodnie z granicami architektonicznymi (np. na przedłużeniu ścian, w osi otworu czy filarów, pod skrzydłem drzwi). Tylko wtedy unikniemy wrażenia bałaganu. Do tego łączenia materiałów muszą być wykonane estetycznie oraz muszą być ze sobą zlicowane, co niekiedy wymaga zastosowania różnych wylewek samopoziomujących, co może znacznie opóźniać zakończenie prac posadzkarskich.

 

Posadzka z mikrocementu jako baza

Jasnoszara posadzka i białe ściany stanowią bazę dla mocniejszych elementów wystroju: czarnej zabudowy kuchennej, mebli z metalowymi nóżkami i oryginalnej metalowej balustrady schodów. Przytulności wnętrzu dodaje niezastąpione drewno i zestaw wypoczynkowy z ciepłego rudego weluru. Więcej zdjęć można zobaczyć na profilu żony Pana Krystiana na Instagramie.

Realizacje, jak ta wykonana przez Pana Krystiana, cieszą nas najbardziej, bo pokazują, że przy odpowiednim przygotowaniu i po kilku dniach sumiennej pracy nawet debiutant jest w stanie wyczarować z naszego produktu posadzkę swoich marzeń. A co być może jeszcze ważniejsze – marzeń swojej żony! 😉 Gratulujemy!

 

schody z mikrocementu

 

 

Jednolita podłoga w całym mieszkaniu

 

 

Jednolita podłoga w całym mieszkaniu

 

Jednolita posadzka z mikrocementu w całym domu

 

posadzka z mikrocementu w salonie

 

posadzka z mikrocementu w salonie

 

posadzka z mikrocementu w kuchni i w salonie

 

taka sama podłoga w całym domu

taka sama podłoga w całym domu

 

posadzka z mikrocementu w jadalni

 

posadzka z mikrocementu w łazience