Mikrocement w stylu modern classic. Kolor July Go Beige FF2002JB [ zdjęcia z realizacji ]

 

Czym jest styl classic modern

Styl Modern Classic to połączenie nowoczesności i tradycji. Główną inspiracją dla tego stylu są angielski i francuskie salony sprzed dwóch wieków. Wyróżniają go eleganckie, proste, linie nowoczesnego stylu projektowania w połączeniu z tradycyjnymi pikowanymi meblami czy drewnianymi komodami.

Kluczowym elementem stylu modern classic jest symetria. Mamy tu identyczne lampy i szafki po obu stronach łóżka, fotele ustawione parami, wszelkie ozdoby, np. świeczniki czy wazony, ustawione symetrycznie na konsolach. Często pojawia się również motyw przewodni, np. identyczny wzór na zasłonach i poszewkach na poduszki. Dzięki temu, mimo obfitości ozdób, wnętrza są spójne i uporządkowane.

Kolejną cechą charakterystyczną tego stylu są stonowane delikatne kolory – najczęściej odcienie bieli, beżu, ciepłych brązów. Dodatki i tekstylia kolorystycznie zgrywają się z resztą pomieszczenia. Czasem mogą mieć delikatny wzór lub delikatny akcent kolorystyczny np. w odcieniu zieleni, pudrowego różu czy niebieskiego. Nie ma tu miejsca na kontrastowe zestawienia barw. Jeśli chodzi o dodatki, to są bardzo eleganckie i luksusowe, z elementami złota czy srebra.

Dom w stylu modern classic jest jasny, komfortowy i przytulny. We wnętrze panuje równowaga między klasycznymi aranżacjami w pałacowym klimacie, a nowoczesnym minimalizmem, np. na ścianach możemy podziwiać sztukaterię niczym z XIX-wiecznych kamienic zestawioną z minimalistycznymi krzesłami z metalowymi nóżkami czy nowoczesną szklaną balustradą.

 

Mikrocement we wnętrzu w stylu modern classic

Tradycyjnym materiałem, z którego wykonane są podłogi w tradycyjnych wnętrzach, jest oczywiście drewno. A co jeśli zamiast parkietu wolelibyśmy bardziej nowoczesne rozwiązanie? Jasny mikrocement sprawdzi się doskonale jako delikatna baza dla wnętrza w stylu modern classic. Realizacja, którą dziś przedstawiamy, została wykonana przez Tomka Grabarczyka w domu jednorodzinnym w Borówcu koło Poznania

Mikrocement w subtelnym kolorze July Go Beige FF2002JB pokrywa ponad sto metrów kwadratowych posadzki w salonie, korytarzu, sypialni i łazience. To niezwykle efektowne wnętrze łączy w sobie nowoczesne materiały takie jak mikrocement (posadzka), szkło (balustrada) czy metal (meble) z tradycyjnym marmurem na schodach i w łazience. Cały dom skąpany jest w bieli i odcieniach beżu a w dodatkach królują elementy złota (nóżki mebli, uchwyty szuflad, lampy). Obicia mebli są wykonane z weluru, jak na modern classic przystało, z kolei współczesnego wyrazu temu pomieszczeniu nadaje prosta forma mebli – minimalistyczne kształty, biel i lekkość, którą zapewniają metalowe nóżki.

Wnętrze jest niezwykle eleganckie, jasne i przytulne. Z resztą sami zobaczcie!

Mikrocement w stylu modern classic.

Mikrocement w stylu modern classic.

Mikrocement w stylu modern classic.

styl modern classic posadzka z mikrocementu

styl modern classic posadzka z mikrocementu

beżowy mikrocement na podłodze

beżowy mikrocement na podłodze

beżowy mikrocement na podłodze

wnętrze w stylu modern classic

wnętrze w stylu modern classic

sypialnia modern classic mikrocement

sypialnia modern classic mikrocement

 

Poznaj historię Tomka Grabarczyka i jego firmy: Poznań – stolica schodów z mikrocementu. Wywiad z Tomkiem Grabarczykiem [zdjęcia z realizacji]

Zobacz inne realizacje z beżowym mikrocementem: