pu siegel satynaPU Siegel dr Schutz – lakier

do mikrocementu

 

Posadzki, ściany i blaty pokryte mikrocementem najczęściej stosuje się w miejscach reprezentatywnych (pokoje gościnne, sale konferencyjne) jak również w miejsca narażone na silne zabrudzenia (kuchnia) lub stały kontakt z wodą (łazienki, baseny). Dlatego też dobranie odpowiedniego produktu zabezpieczającego mikrocement jest niezwykle ważne.

Estetyka, ochrona, trwałość i łatwość konserwacji – te trzy czynniki przyświecały FESTFLOOROWI przy wyborze odpowiedniego lakieru do zamknięcia systemu FESTFLOOR Life. Lakier PU Siegel od dr Schutza to produkt najwyższej jakości, który spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania.

PU Siegel to specjalistyczny, wodny,  dwukomponentowy produkt poliuretanowy do długotrwałego zabezpieczania posadzek i innych powierzchni pokrytych mikrocementem. Zmniejsza przywieranie brudu, dzięki czemu do codziennej pielęgnacji wystarczy zwykła woda. Produkt rozłożony na posadzce jest bezbarwny, a trwała powłoka charakteryzuje się doskonałą szczelnością i elastycznością jak również bardzo dobrą odpornością na chemikalia.

 

Zastosowanie PU Siegel

Lakier PU Siegel to oczywiście nie tylko produkt do zabezpieczenia mikrocementu. Można również stosować go do wykończenia posadzek wykonanych z innych materiałów, takich jak:

  • posadzki epoksydowe
  • posadzki poliuretanowe
  • wykładziny PCV
  • linoleum
  • podłogi drewniane, panele

 

Aplikacja

Lakier PU Siegel dostarczany jest w dwóch komponentach. Przed użyciem należy odpowiednio wstrząsnąć składnikami. Komponent A i B przygotowany jest w proporcjach 10:1. Po wymieszaniu obu składników należy odczekać 10 minut, a następnie znowu przemieszać. Wymieszany produkt w zamkniętym opakowaniu jest gotowy do użycia przez około 4 godziny. Po rozłożeniu, gdy produkt będzie suchy na dotyk (około 2h), należy nałożyć drugą warstwę w ten sam sposób jak pierwszą.

UWAGA

  • powierzchnia musi być sucha, czysta i odkurzona
  • temperatura posadzki i lakieru podczas nakładania i wysychania >15oC

 

Czas schnięcia lakieru

Kolejną warstwę lakieru można aplikować już po około 2 godzinach. Drugą warstwę lakieru PU Siegel należy nakładać nie później niż 12 godzin od nałożenia pierwszej warstwy.

PU Siegel osiąga 80% swojej wytrzymałości już po 24 godzinach, a pełną trwałość osiąga po 7 dniach (20oC, wilgotność powietrza 50%). Niskie temperatury, wysoka wilgotność powietrza jak również słaba wentylacja mogą wydłużyć proces wiązania lakieru. Dlatego też przez pierwsze 10-14 dni należy uważać podczas układania mebli i przesuwania ciężkich przedmiotów po posadzce.

Również przez pierwsze 7 dni lakier nie powinien być narażony na wodę.

Zużycie – około 0,1 kg/m2

Produkt należy chronić przed mrozem i przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Okres przydatności wynosi 12  miesięcy od daty produkcji (w zamkniętym oryginalnym opakowaniu). Produkt należy przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Lakier dostępny jest w naszym sklepie.