PU Siegel dr Schutz – lakier do mikrocementu

pu siegel satynaPU Siegel dr Schutz – lakier do mikrocementu

Posadzki, ściany jak i blaty pokryte mikrocementem najczęściej stosuje się w miejscach reprezentatywnych (pokoje gościnne, sale konferencyjne) jak również w miejsca narażone na silne zabrudzenia (kuchnia) lub stały kontakt z wodą (łazienki, baseny). Dlatego też dobranie odpowiedniego produktu zabezpieczającego mikrocement jest niezwykle ważne.

Estetyka, ochrona, trwałość i łatwość konserwacji – te trzy czynniki przyświecały FESTFLOOROWI przy wyborze odpowiedniego lakieru do zamknięcia systemu FESTFLOOR Life. Lakier PU Siegel od dr Schutza to produkt najwyższej jakości, który spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania.

PU Siegel to specjalistyczny, wodny,  dwukomponentowy produkt poliuretanowy do długotrwałego zabezpieczania posadzek. Zmniejsza przywieranie brudu, dzięki czemu do codziennej pielęgnacji wystarczy zwykła woda. Produkt rozłożony na posadzce jest bezbarwny, a trwała powłoka charakteryzuje się doskonałą szczelnością i elastycznością jak również bardzo dobrą odpornością na chemikalia.

 

Lakier PU SIEGEL dostępny w FEST SHOP

Zastosowanie PU Siegel

Lakier PU Siegel to oczywiście nie tylko produkt do zabezpieczenia mikrocementu. Można również stosować go do wykończenia posadzek wykonanych z innych materiałów, takich jak:

Aplikacja

Lakier PU Siegel dostarczany jest w dwóch komponentach. Przed użyciem należy odpowiednio wstrząsnąć składnikami. Komponent A i B przygotowany jest w proporcjach 10:1. Po wymieszaniu obu składników należy odczekać 10 minut, a następnie znowu przemieszać. Wymieszany produkt w zamkniętym opakowaniu jest gotowy do użycia przez około 4 godziny. Po rozłożeniu, gdy produkt będzie suchy na dotyk (około 2h), należy nałożyć drugą warstwę w ten sam sposób jak pierwszą.

UWAGA

  • powierzchnia musi być sucha, czysta i odkurzona
  • temperatura posadzki i lakieru podczas nakładania i wysychania >15oC

Czas schnięcia lakieru

Kolejną warstwę lakieru można aplikować już po około 2 godzinach. Drugą warstwę lakieru PU Siegel należy nakładać nie później niż 12 godzin od nałożenia pierwszej warstwy.

PU Siegel osiąga 80% swojej wytrzymałości już po 24 godzinach, a pełną trwałość osiąga po 7 dniach (20oC, wilgotność powietrza 50%). Niskie temperatury, wysoka wilgotność powietrza jak również słaba wentylacja mogą wydłużyć proces wiązania lakieru. Dlatego też przez pierwsze 10-14 dni należy uważać podczas układania mebli i przesuwania ciężkich przedmiotów po posadzce.

Również przez pierwsze 7 dni lakier nie powinien być narażony na wodę.

Zużycie – około 0,1 kg/m2

Produkt należy chronić przed mrozem i przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Okres przydatności wynosi 12  miesięcy od daty produkcji (w zamkniętym oryginalnym opakowaniu). Produkt należy przechowywać poza zasięgiem dzieci.