Pełne życia wnętrze w mieszanym stylu z posadzką z mikrocementu. Kolor FL01 Warm Beige [ zdjęcia z realizacji ]

 

Połączenie kilku stylów jest zazwyczaj żmudnym i wymagającym zadaniem. Z tego względu praca nad takim projektem może potrwać dłużej, w zamian oferując nam nietuzinkowy rezultat. Zdjęcia z realizacji wykonanej przez biuro projektowe Houmi są tego najlepszym przykładem. Zestawienie minimalistycznego wyposażenia i jasnej podłogi wykończonej mikrocementem z intensywnymi kolorami, w przypadku tego projektu, okazało się strzałem w dziesiątkę! 

Na szczególną uwagę zasługuje świetnie przemyślany dobór kolorów i materiałów. Posadzka z mikrocemntu o ciepłym beżowym odcieniu i satynowym wykończeniu idealnie współgra z jasną, otwartą przestrzenią, kontrastując jednocześnie z wyposażeniem w intensywniejszych kolorach. Bogactwo roślin
i materiałów pochodzenia naturalnego, w tym przede wszystkim drewna, sprawia, że przestrzeń staje się pełna życia, i to dosłownie! Wskazuje na to, między innymi, obecność widocznie zadowolonego z wystroju kota.

Nie można także nie zauważyć mnogości form występujących we wnętrzu, w tym przede wszystkim przyciągających wzrok czerwono krwistych krzeseł wzorowanych na prostocie modernizmu, czy wyjątkowych, obłych żyrandoli. Co więcej zaokrąglona wyspa kuchenna w odcieniu kanarkowej żółci świetnie odnajduje się w otoczeniu karmelowych szafek kuchennych z miedzianymi uchwytami oraz nietypowego okapu w kształcie walca. 

Całość tworzy niesamowitą oraz pełną energii przestrzeń, która wpływa na zmysły i pobudza kreatywność, a dodatkowo jest też przyjazna dla zwierząt! Kotek jest zdecydowanie szczęśliwy z nowego domu, a wy co uważacie o tym projekcie? 

 

 

Projekt i zdjęcia: Biuro projektowe Houmi

Materiał: Festfloor Life

Kolor: FL01 Warm Beige

Lakier: Satyna

Metraż: 140m2

 

Zobacz inne realizacje z beżowym mikrocementem: