Mikrocement na schodach w domu jednorodzinnym w Trójmieście. Kolor: RAL 7047 [zdjęcia z realizacji]

 

Mikrocement na schodach skradł serca inwestorów.  W wielu nowych domach zamiast tradycyjnego drewna czy płytek możemy zobaczyć właśnie mikrocement.
Dziś zapraszamy do Trójmiasta do obejrzenia zdjęć z realizacji schodów i posadzki z mikrocementu wykonanych przez firmę Bella Tynk.

 

Mikrocement na schodach – jak to się robi?

Ekipa Bella Tynk wykonała mikrocement na schodach w kolorze z palety RAL 7074, posadzce i „suficie” pod jednym z biegów schodów oraz ściankę z betonu dekoracyjnego. Cały projekt zawierał w sobie wykonanie dwóch biegów schodów o większej niż standardowa szerokości – łącznie 34 stopnie.
Wykonanie mikrocementu na schodach wymaga sporego doświadczenia, precyzji i dbałości o szczegóły. W związku z tym, że mikrobeton to tylko kilkumilimetrowa warstwa dekoracyjna, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie stopni i podstopnic. Muszą być nośne i idealnie równe  (→ Czytaj więcej: Mikrocement na schodach. Poradnik wykonawcy).
Realizacja, którą dziś przedstawiamy należała do dość trudnych technicznie i kosztowała ekipę dużo pracy. Po pierwsze, schody w stanie deweloperskim były nierówne i wymagały złożonego procesu przygotowania przed aplikacją mikrocementu. Trzeba było podnieść wszystkie stopnie o 5,5-6 cm. Wykonawcy z Bella Tynk zastosowali metodę reprofilacji płytami cementowymi i wylewką samopoziomującą wg zaleceń Tomka Grabarczyka.

 

Dodatkowo po reprofilacji ekipa wykończeniowa musiała zamontować listwy wpuszczane na lico ze ścianą i schodami oraz zająć się obróbką mocowań szyb będących „barierkami”. W związku z tym, że posadzka wraz ze schodami była wykonana po wszystkich pracach montażowych, fachowcy z Bella Tynk wykończyli także łączenia mikrocementu z drewnem, płytkami oraz wykładziną zarówno na dole jak i na górze klatki schodowej. Wszystko to wymagało niezwykłej staranności i dbałości o detale.

 

Więcej o Bella Tynk

Dawid Dominiak, właściciel Bella Tynk, opowiedział nam więcej o swojej firmie i jej początkach: „Jako firma Bella Tynk mamy siedzibę w Gdańsku i działamy na rynku Trójmiasta oraz na Kaszubach. Z branżą budowlaną jestem związany od 2011 roku, gdzie po ukończeniu szkoły byłem obecny przy projektach wykończeniowych w firmie mojego taty. Z mikrocementem i tynkami dekoracyjnymi pierwszą styczność miałem w 2015 roku. Na codzień współpracuję z Przemkiem oraz Agnieszką i Martą. Wykonujemy szlachetne tynki dekoracyjne, projekty artystyczne oraz powierzchnie dekoracyjne z mikrocementu. W pracach artystycznych często wykorzystujemy mikrocement Festfloor Go! z dobrana kolorystyką RAL lub NCS, dzięki połączeniu z innymi materiałami odkryliśmy wiele możliwości wykonania ciekawych projektów. Z ostatnich projektów z wykorzystaniem Mikro wykonaliśmy ściany artystyczne – jedną z nich mikrocement Festfloor Go! z przecierką złotą i perłową, a drugi to wykorzystanie 6 kolorów Go! w łazience, w stylu włoskim.
W codziennej pracy dbamy o nasze relacje z klientami i dostawcami, dzięki czemu łańcuch realizacji projekt – wykonanie jest terminowy i bezkonfliktowy.
W naszej pracy realizujemy także nasze twórcze aspekty i każdy projekt jest inną wizją także tą artystyczną. Jesteśmy zwolennikami tworzenia mikrocementów z zachowaniem struktur rękodzieła, które oddają często trudną i wielogodzinną ręczną pracę.”

Chcesz poznać technikę aplikacji mikrocementu na schodach? Wykup udział w najbliższym szkoleniu Schody z mikrocementu.