Beton we wnętrzach – jak go zaprojektować?

 

Klienci zwracają się do nas z wieloma pytaniami o to, jak uzyskać efekt betonu na ścianie lub posadzce, jaki produkt wybrać, jak go aplikować, gdzie szukać zaufanych wykonawców. Odpowiadamy na wszystkie  techniczne pytania i rozwiewamy wątpliwości, lecz jeśli chodzi o sam projekt wnętrza, w którym klient chciałby zastosować mikrocement, to zazwyczaj odsyłamy do zdjęć z realizacji lub poszukania inspiracji na Instagramie lub Pintereście. To klient musi zdecydować, jaki odcień wybrać, jaką fakturę – czy podoba mu się bardziej gładka powierzchnia czy taka z widocznymi przecierkami, wżerami i przypaleniami. Czy klient woli, gdy ściana czy podłoga jest idealnie jednolita czy lepiej, gdy coś się na niej dzieje, itd.

Zawsze można skorzystać z porady architekta wnętrz, jednak nie jest to niezbędne. Jeśli namiętnie oglądasz programy z metamorfozami wnętrzarskimi, masz gust i odrobinę zmysłu artystycznego, proponujemy stworzenie samodzielnego projektu w dostępnych w sieci darmowych programach do projektowania wnętrz.

 

Jak zaprojektować wnętrze z betonem w programie Roomstyler

Jednym z najpopularniejszych programów do projektowania jest Roomstyler. Jest to program online, który nie wymaga instalacji na komputerze . Wszystkie obrazki i biblioteki są przechowywane są w chmurze i nie zajmują miejsca na dysku komputera. Mimo że nie mamy wyboru polskiej wersji językowej, to program jest na tyle prosty i intuicyjny, że każdy powinien sobie z nim poradzić nawet bez znajomości angielskiego.

Na środku obszaru roboczego znajduje się kamera, a w prawym górnym rogu jej podgląd. Przełączanie między widokami 2D i 3D następuje, po kliknięciu kwadraciku, który możemy zauważyć w prawym górnym rogu. Po lewej stronie umieszczone jest menu, które umożliwia wstawianie  ścian, okien, drzwi i mebli.

Projekt zaczynamy od ustawienia kształtu i wymiarów pomieszczenia (możemy projektować zarówno całe mieszkanie czy dom jak i tylko jedno pomieszczenie –  więcej inspiracji: Beton dekoracyjny w domu: 5 niesamowitych betonowych domów). Możemy to zrobić w menu po lewej stronie przeciągając wybrany kształt na obszar roboczy i upuszczając go. Możemy też sami narysować ściany (opcja „draw your own walls”). Aby móc w pełni skorzystać z wszystkich funkcji programu – zapisać stworzony projekt i zrobić zdjęcie 3D musimy się zarejestrować.  Projekt widzimy zarówno na rzucie, jak i okiem obiektywu kamery, którą dowolnie sobie ustawiamy. Aby stworzyć wizualizację klikamy na “take a 3D photo” i po paru minutach otrzymujemy ją na maila.

Poniżej przedstawiamy dwa wnętrza zaprojektowane w Roomstylerze – sypialnię i łazienkę. W obu pomieszczeniach uzyskaliśmy efekt betonu na ścianie dzięki użyciu mikrocementu w kolorze naturalnego betonu (Festwall). Do każdego projektu załączamy moodboard z inspiracjami, wizualizację zrobioną w programie Roomstyler oraz finalne zdjęcie pomieszczenia.

 

Beton we wnętrzach: łazienka – moodboard, wizualizacja, efekt końcowy

mikrocement w łazience - moodboard

1. Mozaika w stylu marokańskim mozaiki-szklane.pl, 2. Ścianka prysznicowa Rea, 3. Deszczownica Grohe, 4. Dozownik mydła Home&You, 5. Umywalka Castorama

 

Beton we wnętrzach - wizualizacja

Beton we wnętrzach - wizualizacja

Beton we wnętrzach - mikrocement w łazience

Beton we wnętrzach - mikrocement w łazience

Beton we wnętrzach - mikrocement w łazience

 

Beton we wnętrzach: sypialnia – moodboard, wizualizacja, efekt końcowy

mikrocement w sypialni - moodboard

1. Zasłony Lenda IKEA, 2. Szafka nocna meble.pl, 3. Pościel 100% len Pura Natura, 4. Szafa IKEA, 5. Lampa Allegro

 

Beton we wnętrzach - mikrocement w sypialni - wizualizacja

mikrocement w sypialni - wizualizacja

Beton we wnętrzach - mikrocement w sypialni

Beton we wnętrzach - mikrocement w sypialni

Beton we wnętrzach - mikrocement w sypialni