Posadzki żywiczne – 3 sposoby wydłużenia ich trwałości

 

miotla posadzkaPosadzki żywiczne – epoksydowe i poliuretanowe – to doskonałe rozwiązanie w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Są dużo łatwiejsze w pielęgnacji niż inne rodzaje posadzek. Jednakże pomimo faktu, że posadzki żywiczne są bardzo trwałe, należy pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji. W ten sposób oddalimy w czasie moment, w którym będą wymagały remontu.

Oto kilka prostych sposobów, które pozwolą wydłużyć żywotność posadzek:

 

Utrzymuj posadzki w czystości

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest po prostu dbać o porządek i utrzymywanie posadzki w czystości. Luźne nieczystości, które będą się przemieszczać pod butami lub oponami pojazdów, mogą powodować liczne zarysowania i uszkodzenia posadzki. Dlatego też zamiataj posadzkę raz dziennie, a przynajmniej raz na tydzień umyj ją za pomocą automatycznej szorowarki. Pamiętaj, by do takiej pielęgnacji używać środków o neutralnym pH. Detergenty o kwaśnym odczynie (np. Domestos) mogą powodować odbarwiania, a przy dłuższym używaniu podobnych środków – nawet degradację posadzki.


[poczytaj więcej o posadzkach – włókna stalowe fibrobeton]

[poznaj również mikrocement FESTFLOOR]Natychmiast usuwaj plamy z posadzek

Jeśli zauważysz plamy na posadzce, zmyj je szybką za pomocą wilgotnej szmatki. Pozostawienie np. rozlanych olejów silnikowych na dłuższy czas, trwale zabarwi posadzkę i zostanie na niej nieusuwalna plama.

 

brudna posadzka Używaj mat

W miejscach gdzie możesz spodziewać się nagromadzenia kurzu, drobin piasku lub innych luźnych zanieczyszczeń (np. w okolicy drzwi) stosuj maty i wycieraczki. Dzięki temu największe nagromadzenie luźnych drobin nie będzie rozprzestrzeniało się po hali lub magazynie.

 

Jak długo będę mógł użytkować swoją posadzkę żywiczną?

Jeśli właściwie konserwujesz swoją posadzkę i o nią dbasz, będziesz mógł ją użytkować przez wiele lat. Kluczowe jest to, by regularnie ją sprzątać. Właściwe konserwowanie i sprzątanie posadzki może wydłużyć jej żywotność długo ponad przewidywany czas jej użytkowania.

 

Skąd mam wiedzieć, który system żywiczny wybrać?

Można pogubić się w ilości systemów i rozwiązań posadzek żywicznych. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy odpowiedni system, zgodnie z przeznaczenie obiektu.

Zapraszamy do kontaktu.