Rozmowa z Budowniczym Domanem – dlaczego mikrocement?

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Budowniczym Domanem, wykonawcą który zdecydował się wykończyć swój własny dom mikrocementem i podzielić się swoją przygodą na kanale na YouTubie.

budowniczy-doman-4

Kadr z filmu „Zrobiliśmy podłogę z mikrocemntu Festfloor Go – mikrocement własnymi rękoma.” kanału Budowniczy Doman & Nasze Gniazdo.

Czy budownictwem/wykonawstwem zajmuje się Pan zawodowo? Jeśli tak czy specjalizuje się Pan w pracach wykończeniowych czy może w jakimś innym obszarze?

„-Z branżą budowlaną jestem związany od czasu ukończenia studiów, wcześniej skończyłem technikum budowlane i od kilkunastu lat działam w branży wykończeniowo-remontowej. Aktualnie specjalizuję się w pracach wykończeniowych oraz tynkach dekoracyjnych na terenie Trójmiasta i okolic.”

Skąd pomysł na mikrocement? Czy używał Pan już wcześniej tego materiału?

„-Mikrocement stosowałem kilkukrotnie u klientów i znam ten materiał, cenię sobie jego aspekt wizualny oraz wytrzymałość, dlatego też zdecydowałem sie wraz z żoną na mikrocement we własnym domu.”

Jak pracowało się Panu z naszym produktem? Czy aplikacja przebiegła bez problemów?

„-Praca na systemie Festfloor GO! była komfortowa i niczym niespodziewanym mnie nie zaskoczyła, co jest ważne przy takim metrażu. Aplikacja tego materiału w moim odczuciu jest wręcz przyjemna.”

budowniczy-doman-3

Kadr z filmu „Zrobiliśmy podłogę z mikrocemntu Festfloor Go – mikrocement własnymi rękoma.” kanału Budowniczy Doman & Nasze Gniazdo.

Czy ma Pan jakieś rady/wskazówki dla osób, które chcą aplikować mikrocement po raz pierwszy?

„-Jeśli chodzi o wskazówki dla osób, które chcą aplikować mikrocement po raz pierwszy, przede wszystkim powinny wykonać sobie wcześniej próbki na kartonach, a docelową aplikację zacząć od mniejszych powierzchni, w mniej widocznych miejscach. Na tym etapie istnieją dwa możliwe kierunki: albo czują się na siłach, albo muszą zlecić to wykonawcom mikrocementu. Każdy ma inne zdolności manualne i kondycję fizyczną, więc pozostawiam to do oceny we własnym zakresie. Jeśli zdecydują się na wykonanie samodzielnie, dwie osoby spokojnie powinny sobie poradzić.”

Czy mikrocementowa posadzka była podyktowana jakimś stylem, którego chcecie się trzymać przy aranżacji Waszych wnętrz?

„-Posadzka z mikrocementu była od początku w planach naszej budowy, gdyż nasz dom jest w dość nowoczesnym i minimalistycznym stylu, lecz nie mamy narzuconego konkretnego klimatu wnętrz w naszym domu, wszystko robimy na tzw. wyczucie i według własnych upodobań. Tak naprawdę podobają nam się różne style wnętrzarskie, m.in. styl holenderski, modern farm hause, styl skandynawski i wiele innych które będziemy starać się w przyszłości ze sobą umiejętnie połączyć. Więc na powierzchniach ścian i podłóg stawiamy na prostotę, tak aby w przyszłości pasowały do nich wiele różnych mebli czy dodatków. Cenimy sobie prawdziwe oraz surowe materiały, tworzące autentyczny oraz naturalny wydźwięk wnętrza zgodnego z naturą a przede wszystkim z nami. Nie lubimy przerysowania lecz proste ale jakościowe rozwiązania.”

Czy chciałby Pan jeszcze dodać coś od siebie na temat procesu aplikacji bądź aranżacji wnętrza?

„-W naszym domu przeważają materiały typu beton, drewno i cegła, ale w formie konstrukcyjnej, a nie tylko dekoracyjnej. Oznacza to, że mamy ścianę z murowanej cegły, a nie pokrytą płytkami ceglanymi. Na suficie widoczne są prawdziwe belki, a nie imitacje, ukazując odkrytą konstrukcję drewnianego stropu. Jest również widoczny surowy podciąg betonowy. Wszystkie te elementy przeplatają się z mikrocementem Fest Floor, który zostanie również zastosowany na ścianach w kuchni i łazience. Ponadto, niektóre ściany zostały pokryte efektami dekoracyjnymi, takimi jak rdza i beton architektoniczny.”

Podsumowanie

Na koniec, warto przypomnieć, że mikrocement to materiał dla każdego – niezależnie czy jesteś wprawionym budowlańcem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z remontami. Jak widać, Budowniczy Doman z powodzeniem wprowadził ten uniwersalny materiał do swojego domu, tworząc wnętrza, które mogą inspirować różne style.

Zachęcamy do odwiedzenia kanału na YouTubie i profilu na instagramie Budowniczego Domana, gdzie możecie zobaczyć zdjęcia i filmy z realizacji z użyciem naszego materiału.

Zatem zróbcie sobie kubek kawy, zrelaksujcie się i zagłębcie się w świat mikrocementu.