Mikrocement w środku lasu, czyli dom z duszą. [zdjęcia z realizacji]

 

“Mieszkamy pod lasem” – tak określa swoje miejsce zamieszkania nasza klientka, której niesamowity dom chcielibyśmy Wam dzisiaj pokazać. Dom w środku lasu nie powstał przez przypadek. Przyczyniło się do tego energiczne uosobienie małego chłopca – syna właścicieli, który głęboko marzył o własnym podwórku i psie. Marzenie się spełniło i to nie tylko dla chłopca, ale także dla jego mamy! Właścicielka domu od zawsze chciała samodzielnie urządzić swoje wnętrze tak, aby przypominało jej ciepło rodzinnego domu. Dzięki zmysłowi dekoratorskiemu i ciężkiej pracy udało im się wspólnie stworzyć dom marzeń.

Jak wygląda wnętrze?

Zgodnie z zamysłem, wnętrza wypełniła duża ilość kwiatów i roślin, a kolorystyka oscyluje wokół beżu i brązu. Klientka nazwała swoją przestrzeń domową jako “nowoczesne lata 90”, gdyż łączy ona w sobie elementy z lat jej dzieciństwa i… nowoczesny mikrocement! Ci którzy myśleli, że mikrocement jest materiałem wykończeniowym używanym jedynie w apartamentach w dużych miastach mogą wyjść już z błędu. W tym domu go nie brak. Mikrocementu użyto w kuchni nad blatem, w łazience na posadzce i ścianie prysznicowej, na klatce schodowej i samych schodach oraz na ścianach w salonie. I choć we wszystkich tych pomieszczeniach wykorzystano ten sam kolor (July go beige, Festfloor Go!), to dzięki różnym fakturom powstałym podczas procesu nakładania i rozmaitemu oświetleniu, w każdej przestrzeni prezentuje się on inaczej. To sprawia, że wnętrze jest bardziej oryginalne i żywiołowe.

Cały wystrój składa się z połączenia wielu stylów, jednak nie jest to przypadek. Jak mówi klientka: „-Nasze wnętrze ma odzwierciedlać nas: mnie, mojego syna i męża. Nasze wnętrze ma wyglądać jak my.” Naszym zdaniem jest to piękne przesłanie, najważniejsze przecież, żeby w swoim domu rzeczywiście czuć się jak u siebie. Żeliwny kominek, meble w odcieniach brązu i beżu, wiklinowe dodatki w stylu boho i wiele wspaniałych pamiątek rodzinnych w otoczeniu bogactwa roślin sprawia, że dom w środku lasu staje się miejscem, do którego zawsze chce się wracać.

Własnymi rękoma!

A to jeszcze nie wszystko. Wykańczaniem tej ogromnej przestrzeni (152 m^2), zajął się nikt inny, a sami właściciele! Nie potrzebowali do tego ekipy remontowej, a jedynie zapału i instrukcji użytkowania mikrocementu Festfloor. Niech ten cudowny projekt będzie świadectwem dla tych, którzy wciąż obawiają się, że nie podołają samodzielnej aplikacji mikrocementu.

Efekt końcowy jest zachwycający. A zresztą zobaczcie sami!


 

Produkt: Festfloor Go!
Kolor: FF2002 July Go Beige
Lakier: PU FEST 2K mat
Zdjęcia: mieszkamy.pod.lasem