Mikrocement kobiecą ręką – artystyczne oblicze mikrocementu

Choć w branży budowlanej dominują mężczyźni, wcale nie oznacza to, że nie ma w niej miejsca dla kobiet! Pani Magdalena Żeromska i jej prace, które będą tematem tego artykułu, są tego najlepszym przykładem.

Miłość od pierwszego wejrzenia

Wszystko zaczęło się w momencie, który często wzbudza mieszane emocje – podczas remontu mieszkania siostry Pani Magdy. Okazało się, że wybrany przez nią mikrocement będzie aplikować nie kto inny, a właśnie kobieta. Pani Magda, obecna przy remoncie, zafascynowała się mikrocementem „od pierwszego wejrzenia”. Zaintrygowana pracą innej wykonawczyni i zachęcona przez siostrę, postanowiła sama spróbować swoich sił z mikrocementem. I to był strzał w dziesiątkę!

Artystyczne Oblicze Mikrocementu

Już na pierwszy rzut oka na jej realizacje można zauważyć, że traktuje mikrocement w bardziej artystyczny sposób niż robi to większość innych wykonawców. Jak sama mówi:

„Moją pasją jest transformacja przestrzeni w miejsca pełne charakteru i wyjątkowego uroku.”

Te słowa znajdują potwierdzenie w każdym jej projekcie, który zachwyca naturalnością i unikalnością. W swojej firmie Moda na cement, Pani Magdalena koncentruje się obecnie na mniejszych formach: od parapetów, blatów, przez ściany, aż po doniczki i szczególnie intrygujące wazony. Te ostatnie, jak można zobaczyć na zdjęciach, są nie tylko estetyczne, ale świadczą także o kreatywnym podejściu do mikrocementu. Każdy z nich prezentuje odważne zastosowanie materiału, czyniąc je niepowtarzalnymi i pełnymi wyrafinowania dziełami sztuki.

„Kocham naturalny styl we wnętrzach, a mikrocement jest do tego idealnie stworzony. Bardzo łatwo się go nakłada i można tworzyć nim różne struktury, których innymi materiałami nie uzyskamy,” mówi Pani Magdalena.

I rzeczywiście, jej prace to świadectwo tej miłości do naturalności i finezji.

Małe Formy, Wielkie Ambicje

Z rosnącym zakresem projektów i nowymi możliwościami przed sobą, Pani Magdalena jest pełna optymizmu.

„Miałam przyjemność robić małe realizacje, ale już na nowy rok czekają mnie większe zlecenia. Powoli się rozkręcam,” mówi z zapałem.

W branży jest dopiero rok, ale na pewno jeszcze nieraz o niej usłyszymy.

Nazwa z Przesłaniem

Nazwa jej firmy, Moda na cement, również niesie ze sobą pewien artystyczny wydźwięk. To coś więcej niż trend w budownictwie; to moda na łączenie praktyczności z pięknem, technologii z naturą. Każdy projekt stworzony przez Panią Magdalenę odzwierciedla tę ideę, przynosząc do wnętrz niepowtarzalny charakter.