Farba tablicowa w domu – 5 miejsc, gdzie warto ją zastosować

 

Farba tablicowa nie jest może nowym trendem w dekoracji ścian w domach, ale można zauważyć, że jej popularność się nie zmienia i stale jest na wysokim poziomie.
Najczęściej farbę tablicową można spotkać w mieszkaniach, ale znajduje ona swoje zastosowanie także w przedszkolach oraz w biurach i restauracjach, gdzie właściciele zapisują aktualne promocje oraz dania, które mają w swojej ofercie.
Jednakże dzisiaj skupimy się na tym, jak można wykorzystać farbę tablicową w domu. Oto 5 najpopularniejszych miejsc, gdzie można zastosować farbę tablicową w mieszkaniu.

 

Farba tablicowa w kuchni

Jeżeli ktoś miałby mnie kiedy się zapytać, gdzie powinienem użyć farby tablicowej, to bez wahania powiedziałbym, że w kuchni. Dekorująca jedną ze ścian farbą tablicową, można uzyskać dodatkową przestrzeń, na której możemy zapisać wiadomości dla całej rodziny. Może to być lista zakupów, najważniejsze sprawy do załatwienia w ciągu tygodnia czy po proste miłe słowo.

 

farba tablicowa drzwiTablica na drzwiach

Farba tablicowa noże być używana na wiele sposobów. Możemy nią pomalować nie tylko ściany, ale również drzwi. To bardzo łatwy sposób na odświeżenie starych drzwi.  Pomalowanie ich farbą tablicową nie tylko będzie nowocześnie wyglądać, ale i nada zwykłym drzwiom zupełnie nową niezwykłą  funkcję.

 

Pokój dziecięcy

Koszmarem niejednego rodzica są ściany pomazane przez dzieciaki, ale czy nie lepiej byłoby dać pociechom kredę i powiedzieć: „Hej pomalujcie te ściany tak, jak chcecie”. Danie dzieciom takiej możliwości z pewnością uczyni was najlepszymi rodzicami na świecie, a jedyne, czego potrzebujecie, by tak się stało to puszka farby tablicowej.

 

Salon

Wykorzystanie farby tablicowej w salonie pozwala niejako połączyć dwóch funkcji:  kuchni z pokojem dziennym. Możemy na niej zostawić notatki, jak również może ona służyć jako tablica pamiątkowa na której wpisuje się goście którzy nas odwiedzają. A jeśli ktoś jest grafikiem lub ma duszę artystyczną może użyć ściany właśnie farbą tablicową do wyrażania swojej ekspresji.

 

biuro farba tablicowaGabinet

Pisanie kredą po ścianie to świetny sposób na zapisanie planu dnia, dodawanie najważniejszych notatek podczas pracy czy pomysłów podczas burzy mózgów. Śmiało wykorzystaj wolne miejsce na ścianie w gabinecie i organizuj swóją pracę, zapisując wsystko na powierzchni pokrytej tablicówką.

 

Farba tablicowa to doskonały sposób na dekorację niemal każdego miejsca w mieszkaniu. Pozwala na zrobienie szybkiej metamorfozy i nadaniu ścianom nowej funkcji.