Klimatyczna czarna łazienka z mikrocementem Festfloor. Kolor GR6, FF6000-N [zdjęcia z realizacji]

 

Po serii realizacji z mikrocementu na schodach, wracamy ze zdjęciami przepięknej, klimatycznej łazienki w odcieniach czerni. Na ścianach i fragmencie podłogi zastosowano mikrocement Festwall i Festfloor Go.

 

Czarna łazienka: gra światłem i fakturami

Biel i czerń, zabawa fakturami, odrobina złota, rośliny i mikrocement – oto przepis na wyjątkowe wnętrze od Aleksandry Knapińskiej z Yuka Studio, która jest autorką tego projektu.

Aleksandra opowiedziała nam, jakie były oczekiwania inwestorki: „Inwestorka chciała eleganckiego wnętrza, ale bez zbędnego przepychu. Proces projektowania tej łazienki był dość długi, ale finalnie stanęło na ograniczeniu palety kolorów do minimum i połączeniu elegancji z motywami industrialnymi.

Jest tu więcej zabawy strukturami i światłocieniem niż kolorami. Finalnie mamy czerń na kilka sposobów:  monochromatyczna cegła, mikrocement z zestawu FestWall w kolorze Bazalt wykończony lakierem satynowym w dość surowym wykończeniu, by po podświetleniu ledami lub lampami widać było jego fakturę. Do tego czarne proste meble.

W kontraście mamy zupełnie gładką biel (ściany, sufity, ceramika) oraz dla ocieplenia odrobinę drewnianych akcentów (na zdjęciach mniej widoczne, ale jest tu ściana z płytką drewnopodobną długości 240cm).

A w nawiązaniu do romantycznego kształtu wanny pojawia się wzorzysta podłoga oraz kilka złotych elementów w postaci armatury.”

Przebywanie w takiej łazience to relaks w czystej postaci, a ciemny wystrój sprzyja wyciszeniu i ukojeniu zmysłów. Gratulujemy wspaniałego projektu!

czarna łazienka z mikrocementem

 

czarna łazienka z mikrocementem

 

czarna łazienka z mikrocementem

>

mikrocement na ścianie w łazience

 

ciemna łazienka mikrocement

 

mikrocement i płytki w łazience

 

mikrocement i płytki w czarnej łazience

 

czerń i biel w łazience