Betonowy Sufit – Mikrocement

betonowy sufitKiedy większość z nas myśli o suficie w naszych domach i mieszkaniach to pierwsze, co przychodzi do głowy, to wielka, biała i płaska powierzchnia, często obniżona poprzez zastosowanie sufitu podwieszanego. Pomimo tego że współczesny design stawia na projektowanie, które zwraca uwagę na wszystkie detale, sufit pozostaje potraktowany po macoszemu i wydaje się pomijanym elementem wnętrza. Odpowiedni projekt sufitu, czy to w salonie, jadalni czy też kuchni, może nadać pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny i indywidualny charakter.

Sposób wykończenia sufitu jest różny dla każdego mieszkania i każdego domu, w zależności od dostępności miejsca, otaczających ścian czy też charakteru wnętrza. Z nowoczesnym sufitem można zrobić zdecydowanie więcej niż tylko pomalować tę przestrzeń białą farbą.

Projektując nowoczesne sufity w eleganckich wnętrzach, architekci zwracają szczególną uwagę na wiszące lampy i żyrandole. Najczęściej decydują się wtedy na subtelne, stłumione światło, które nie jest natarczywe dla domownika.

 

Beton w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesny sufit uzupełnia resztę pokoju, podnosi jego atrakcyjność i nadaje mu nową rolę. Szczególnie pod koniec dnia, gdy światło zmienia kierunek padania, betonowy sufit z mikrocementu pokazuje swoje drugie oblicze. Widać wtedy jego fakturę w całej okazałości wtedy swoją fakturę, która nadaje wnętrzu wysublimowaną elegancję.

 

Mikrocement FESTFLOOR Lifesufit pokryty mikrocementem

Do realizacji betonowych pomysłów we wnętrzu, bardzo dobrze sprawdza się mikrocement FESTFLOOR Life. Łatwo się aplikuje oraz szybko wiąże na wszystkiego rodzaju podkładach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe, gipsowe itp. Stosuj różne techniki nakładania oraz mieszając kolory mikrocementu można stworzyć różnego rodzaju kombinacje wzorów i wykończeń.

Dzięki swojej bardzo małej grubości wynoszącej około 2 mm, nie obciąża konstrukcji sufitu, dlatego nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych wzmocnień przed jego aplikacją. Przed rozpoczęciem realizacji należy jedynie zagruntować powierzchnie preparatem FEST Grunt, odczekać około 2-3 godzin, a następnie przystąpić do aplikacji mikrocementu.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania mikrocementu są dostępne w naszym sklepie.

Zapraszamy do kontaktu.