Betonowy Sufit – Mikrocement

Betonowy Sufit – Mikrocement

Kiedy większość z nas myśli o suficie w naszych domach i mieszkaniach, to jedyna myśl, jaka przychodzi do głowy jest wielka, biała i płaska. Pomimo tego, że współczesny design, stawia na projektowanie, które zwraca uwagę na wszystkie detale, sufit pozostaje nietknięty i wydaje się pomijanym elementem wnętrza. Odpowiedni projekt sufitu, czy to w salonie, jadalni czy też kuchni może nadać pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny i indywidualny charakter, który pozostawi w głowach niezapomniane wrażenie.

Sposób wykończenia sufitu jest różny dla każdego mieszkania i każdego domu, w zależności od dostępności miejsca, otaczających ścian czy też charakteru wnętrza. Z nowoczesnym sufitem można zrobić zdecydowanie więcej niż tylko pozostawić tę białą przestrzeń.

Architekci, projektując nowoczesne sufity w eleganckich wnętrzach, zwracają szczególną uwagę na wiszące lampy i żyrandole. Najczęściej decydują się wtedy na subtelne, stłumione światło, które nie jest natarczywe dla domownika.

Beton w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesny sufit uzupełnia resztę pokoju, podnosi jego atrakcyjność i nadaje mu nową rolę. Szczególnie pod koniec dnia, gdy światło zmienia kierunek padania, betonowy sufit z mikrocementu pokazuje swoje drugie oblicze. Pokazuje on wtedy swoją fakturę, która uwidacznia się i maluje swoim cieniem przestrzeń wokół i nadaje wnętrzu wysublimowaną elegancję.

Mikrocement FESTFLOOR Lifesufit pokryty mikrocementem

Do realizacji betonowych pomysłów we wnętrzu, bardzo dobrze sprawdza się mikrocement FESTFLOOR Life. Łatwo się aplikuje, oraz szybko wiąże na wszystkiego rodzaju podkładach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe, gipsowe itp. Przy pomocy zwykłej taśmy malarskiej oraz mieszając kolory, można stworzyć różnego rodzaju kombinacje wzorów i wykończeń. Stosuj różne techniki nakładania, by stworzyć indywidualny styl swojego sufitu.

Dzięki swojej bardzo małej grubości wynoszącej około 2 mm, nie obciąża on konstrukcji sufitu, dlatego nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych wzmocnień przed jego aplikacją. Przed rozpoczęciem realizacji należy jedynie zagruntować powierzchnie preparatem FEST Grunt, odczekać około 2-3 godzin, a następnie przystąpić do aplikacji mikrocementu.

Zapraszamy do kontaktu.

KONTAKT