Wyk. Pracownia Betonu (Mikrocement Festfloor Life, kolor GR1 Light Grey)

Sufit z mikrocementu Festfloor Life w kolorze GR1 [wykonawca: Pracownia Betonu]

Betonowy sufit – mikrocement

Kiedy większość z nas myśli o suficie w naszych domach i mieszkaniach to pierwsze, co przychodzi do głowy, to wielka, biała i płaska powierzchnia, często obniżona poprzez zastosowanie sufitu podwieszanego. Pomimo tego że współczesny design stawia na projektowanie, które zwraca uwagę na wszystkie detale, sufit pozostaje potraktowany po macoszemu i wydaje się pomijanym elementem wnętrza. Jednak odpowiedni projekt sufitu, czy to w salonie, jadalni czy też kuchni, może nadać pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny i indywidualny charakter.

Sposób wykończenia sufitu jest różny dla każdego mieszkania i każdego domu, w zależności od dostępności miejsca, otaczających ścian czy też charakteru wnętrza. Z nowoczesnym sufitem można zrobić zdecydowanie więcej niż tylko pomalować tę przestrzeń białą farbą.

Projektując nowoczesne sufity w eleganckich wnętrzach, architekci zwracają szczególną uwagę na wiszące lampy i żyrandole. Modne są duże lampy nad stołem, zwłaszcza wyeksponowane w grupach, które sprawiają, że aranżacja jadalni wygląda na bardziej przemyślaną. Dużym powodzeniem cieszą się industrialne lampy-żarówki zawieszone na kolorowych kablach oraz designerskie lampy z elementami wykonanymi miedzi, czarnego metalu lub stali. Takie lampy, by w pełni zabłysnąć – dosłownie i w przenośni – potrzebują odpowiedniego tła. Z powodzeniem może nim być betonowy sufit. Zarówno ten oryginalny, odsłaniający belki stropowe i szalunek jak i wykonany przy pomocy tynku dekoracyjnego imitującego beton.

Beton w nowoczesnym wnętrzu

Betonowy sufit idealnie pasuje do wnętrz inspirowanych stylem loftowym. Dzięki mikrocementowi możemy stworzyć jednolitą powierzchnię imitującą beton z charakterystycznymi wżerami lub uzyskać efekt płyt betonowych. Taki sufit się nie nudzi i wygląda inaczej o każdej porze dnia.

Szczególnie pod koniec dnia, gdy światło zmienia kierunek padania, betonowy sufit z mikrocementu pokazuje swoje drugie oblicze. Widać wtedy jego fakturę w całej okazałości. To ona nadaje wnętrzu wysublimowaną elegancję.

Mikrocement FESTFLOOR

Do realizacji betonowych pomysłów we wnętrzu, bardzo dobrze sprawdza się Festwall Life – mikrocement marki FESTFLOOR dedykowany na ściany i sufity. Łatwo się aplikuje oraz szybko wiąże na wszelkiego rodzaju podkładach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe, gipsowe itp. Stosując różne techniki nakładania oraz mieszając barwniki, można stworzyć niesamowite kombinacje wzorów i wykończeń. Dużą zaletą produktu jest także to, że jest odporny na wodę, dzięki której można go bezpiecznie stosować ją stosować nawet pod prysznicem. Dodatkowo wysokiej klasy lakier poliuretanowym dołączony do zestawu mikrocementu ma właściwości antybakteryjne i zabezpiecza powierzchnię przed rozwojem grzybów i pleśni.

Grubość warstwy mikrocementu wynosi zaledwie 2 mm. Nie obciąża konstrukcji sufitu, dlatego nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych wzmocnień przed jego aplikacją. Przed rozpoczęciem realizacji należy jedynie zagruntować powierzchnię preparatem FEST Grunt, odczekać około 2-3 godzin, a następnie przystąpić do aplikacji mikrocementu.

sufit-z-miktrocementu-festfloor-2

Sufit w nowoczesnej kuchni wykonany z mikrocementu Festwall Life. Wszystkie produkty potrzebne do wykonania mikrocementu dostępne są w naszym sklepie.