Mikrocement w łazience – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zastosowanie mikrocementu w łazience staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jednak jego aplikacja i dalsze użytkowanie w strefach mokrych wciąż budzi wiele pytań. Kluczem do skutecznego wykorzystania tego wszechstronnego materiału jest odpowiednia wiedza na temat jego zastosowania. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące aplikacji i użytkowania mikrocementu w łazience pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i dostarczą niezbędnych informacji:

Czy można stosować mikrocement pod prysznicem?
Tak, mikrocement Festfloor jest doskonałym materiałem do stosowania w łazienkach, w tym pod prysznicem, w okolicach wanny czy umywalki. Łączy on w sobie estetykę z funkcjonalnością, ale kluczowe dla jego odpowiedniego działania jest prawidłowe przygotowanie podłoża i zabezpieczenie go przed wilgocią.
Jak przygotować podłoże pod mikrocement w strefach mokrych?
Przygotowanie podłoża to nieodzowny element pracy, zwłaszcza w miejscach, gdzie często spotykamy się z wodą. Pierwszym krokiem jest zastosowanie hydroizolacji – taśm czy bandaży hydroizolacyjnych, które są doskonałym wyborem, zwłaszcza na styku ścian czy tam, gdzie ściana łączy się z podłogą. Dla dodatkowego zabezpieczenia, zalecane jest pokrycie powierzchni folią w płynie lub inną masą hydroizolacyjną.
Czy mikrocement nadaje się na blaty w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki?
Tak, mikrocement jest świetnym wyborem dla blatów w łazienkach. Mikrocement tworzy jednolitą, wodoodporną powłokę, idealną do zastosowań w wilgotnych pomieszczeniach. Materiał ten, przez brak fug eliminuje zagrożenie grzybem i pleśnią, a jednocześnie jest bardzo wytrzymały. Co więcej czystość i estetyka powierzchni z mikrocementu są łatwe do utrzymania.
Jak zadbać o to, aby mikrocement w miejscach narażonych na wilgoć służył nam jak najdłużej?
Gdy mikrocement jest już nałożony w dwóch warstwach i odpowiednio zeszlifowany, kluczowe staje się zabezpieczenie go przed wpływem wilgoci. W tym celu zaleca się użycie specjalnego lakieru – dla podłóg prysznicowych rekomendowany jest lakier PU FEST Turbo. Natomiast na ścianach sprawdza się aplikacja dwóch warstw lakieru PU FEST 2K. Takie zabezpieczenie gwarantuje nie tylko skuteczną ochronę przed wilgocią, ale też przyczynia się do przedłużenia żywotności mikrocementu.
