MIKROCEMENT NA ZEWNĄTRZ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Jakie czynniki są odpowiednie do aplikacji mikrocementu na zewnątrz?
Aby zapewnić optymalne warunki aplikacji mikrocementu na zewnątrz, zaleca się pracę w temperaturach 15°C-25°C, wybierając miejsca zacienione. Takie temperatury sprzyjają prawidłowemu wiązaniu mikrocementu, co gwarantuje trwały efekt końcowy. Należy także upewnić się, że powierzchnia jest sucha, unikając aplikacji na wilgotne podłoże, zwłaszcza po deszczu. Zachowanie tych zaleceń pomoże osiągnąć najlepsze rezultaty podczas aplikacji mikrocementu na zewnątrz.
Jak poradzić sobie z aplikacją przy wyższych temperaturach?
W przypadku wyższych temperatur istnieje ryzyko nadmiernego wysychania, co może utrudnić równomierne rozprowadzenie materiału. W takiej sytuacji warto skorzystać z opóźniacza do mikrocementu FEST Timer, który pozwoli na lepszą kontrolę czasu schnięcia.
FEST Timer zauważalnie opóźnia czas wiązania mikrocementu oraz umożliwia łatwe czyszczenie narzędzi po zakończeniu prac. Produkt ten dodajemy do mikrocementu FESTFLOOR GO!, Festfloor Life lub Festwall Life w proporcji od 1 do 3% wagi mikrocementu (sucha masa + polimer). Najlepiej dodać go do polimeru, wymieszać, a następnie wymieszać z suchą masą, tak jak zwykle.
Zobacz nasz film „FEST Timer opóźniacz wiązania do mikrocementu. Idealny na lato”:
Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas aplikacji mikrocementu na taras lub balkon w okresie letnim?
Podczas aplikacji mikrocementu na taras lub balkon latem, istotne jest zastosowanie odpowiednich systemów wzmacniających podłoże. Zaleca się używanie siatki z włókna szklanego i Fest Life Base, które pomogą wzmocnić podłoże. Tarasy i balkony są narażone na duże różnice temperatur. Latem mogą one osiągać nawet 40°C, co może powodować dodatkowe spękania w podłożu. Zastosowanie siatki pomoże zabezpieczyć wierzchnią warstwę mikrocementu przed powstawaniem rys.
Jakie są dodatkowe aspekty, które należy uwzględnić podczas aplikacji mikrocementu w sezonie letnim?
Podczas aplikacji mikrocementu na tarasie warto zwrócić uwagę na otoczenie, w którym prace są wykonywane. Istnieje ryzyko, że z drzew będą spadać liście, kora, owady itp., dlatego zaleca się unikanie aplikacji pod drzewem. Ponadto, obecność zwierząt, takich jak biegający pies, może utrudnić wykonanie prac w odpowiednich warunkach. Aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, zaleca się rozejrzenie się wokół aplikowanej powierzchni i podjęcie odpowiednich środków zabezpieczających.
Czy istnieją różnice w wyborze lakieru do aplikacji mikrocementu na zewnątrz?
Podczas aplikacji mikrocementu na zewnątrz, jedyną zmianą w wyborze lakieru jest zastosowanie PU FEST Turbo do ochrony powierzchni. Należy pamiętać, że lakier PU FEST 2K jest przeznaczony wyłącznie do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Jest on bardzo ceniony przez wykonawców i sprawdza się doskonale wewnątrz.
Lakier PU FEST Turbo zapewnia najwyższy stopień ochrony powierzchni. Nie żółknie, jest odporny na działanie promieni UV i czynników atmosferycznych.